PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35983}
7,7 775
ocen
7,7 10 1 775
Popielec
powrót do forum serialu Popielec

Mam pytanie. Dlaczego ten serial nosi taki tytuł, bo już drugi raz oglądam i nie jestem w stanie tego zrozumieć. Może coś podpowiecie :)

ocenił(a) serial na 7
olga_jakubiak

Przecież to proste, popielec to dzień pokuty. A ten film pokazuje właśnie to, że każdy z nas ma swoje za uszami, pokazuje też zmieniające się okoliczności oraz to jak się na tej podstawie próbujemy wybić i jakie konsekwencje z tego wynikają.
Była taki utwór hip-hopowy teraz nie mogę sobie przypomnieć ale były tam słowa tego sensu mniej więcej, że nie trzeba mi tych co znajdują moją winę, sam posypię głowę popiołem. Ten film jak i książka zapewne pokazuje to oblicze o którym jak najszybciej chcielibyśmy zapomnieć i dlatego jest bardzo cenny choć dałem tylko 7.

Patin77

" Popiół mam zawsze przy sobie i nie musisz mi pomagać, sam wysypię go na głowę. "
Eldo - Granice : )

olga_jakubiak

Włodzimierz Kłaczyński, autor powieści "Popielec" na podstawie której powstał film, o tytule mówi tak : " Chciałem ukazać rzeczywistość postną jak pokarm w środę popielcową."

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones