PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=12159}

Polskie drogi

7,6 7 943
oceny
7,6 10 1 7943
Polskie drogi
powrót do forum serialu Polskie drogi

Jako dziecko nigdy nie rozumiałam tego zainteresowania rodzinnej starszyzny tym serialem.Nigdy nie przepadałam za lekcjami historii.Któregoś dnia obejrzałam na laptopie ,ze słuchawkami w uszach praktycznie bez przerwy wszystkie odcinki.
Mega wzruszona po obejrzeniu wszystkich odcinków doszłam do wniosku ,że zamiast nudnych lekcji historii w szkole średniej każdy powinien obejrzeć ten serial.
Całe społeczeństwo rewelacyjnie przedstawione w pigułce złożonej z kilku odcinków.Honor , twardy charakter i zasady jakimi kierowali się w większości główni bohaterowie w tak tragicznych dla nich czasach powinny stać się dla każdego widza niegasnącym przykładem.Kuraś (rola zagrana przez pana Kaczora dla mnie mój osobisty "oscar".
Oglądam powtórki ,kiedy tylko nadarza się okazja.

ocenił(a) serial na 8
Joanna_krolik

Jako lekcji historii tego serialu bym nie traktował, jest w nim wiele przeinaczeń np. jak wyolbrzymiona rola GL w walce z okupantem niemieckim a marginalizowanie AK. Ale serial ma znakomite walory artystyczne świetne kreacje aktorskie Kazimierza Kaczora, Karola Strasburgera, Henryka Talara, Andrzeja Seweryna czy Bronisława Pawlika. Znakomita muzyka która świetnie oddaje klimat serialu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones