PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=727901}
5,7 3 196
ocen
5,7 10 1 3196
Policjantki i policjanci
powrót do forum serialu Policjantki i policjanci

slabo

ocenił(a) serial na 3

Na poczatku fajnie sie to ogladalo, ale po jakims czasie zaczyna wiac nuda. Kazdy odcinek taki sam. 1 watek "prywatny", 2-3 krotsze watki i 1 dluzszy "policyjne". I tak odcinek w odcinek. No i niesamowicie zaczelo mnie irytowac, ze kazda sprawa zawsze jest rozwiazywana w trakcie prawdziwego odcinka, gdzie w serialu niby podpartym faktami i majacym uchodzic za realny jest to bardzo naciagane. Ale rozumiem, taki target - gospodyni domowa ktora jednym okiem pilnuje kotleta a drugim patrzy w tv - nie moze byc za trudno uchwycic watek ;). Smieszne wydaje mi sie tez zaslanianie znaczkow na samochodach. O ile rozumiem, ze rejestracje sa podmieniane (choc wprawne oko wychwyci ze sa to tablice spoza tzw zasobow - nigdy nie beda mialy prawa sie pojawic na zadnym aucie, co wg mnie jeszcze ujmuje realizmu), o tyle prawie kazdy wie ze Policja jezdzi kia'mi i hyundai'ami i rozpozna najpopularniejsze marki ktore przewijaja sie w tle. Kolejna sprawa to nazwy ulic. Rozumiem, ze nie chca podawac prawdziwych adresow bo osoby uzyczajace mieszkan moglyby sobie nie zyczyc, ale mogliby nazwy ulic czy parkow brac z prawdziwej puli.
Ogolnie realizmu zero, mimo ze niby serial na podstawie wspomnien prawdziwych policjantow (podejrzewam ze ktos majacy stycznosc z praca Policji, moglby jeszcze wiecej wymienic tego typu rzeczy). Fabula nieciekawa, co odcinek to samo. Troche odcinkow obejrzalem, ale teraz musialoby mi sie bardzo nudzic zebym wrocil do tego serialu.

lukaszMkr

Mnie nie nudzi a aplikuję sobie końską dawkę 3-4 odcinków dziennie :) Ale faktem jest że generalnie fabuła odcinków jest mocno naciągana. Czasem śmieszą mnie te przypadki, zbiegi okoliczności że zawsze rozwiążą sprawę i złapią sprawców. Odnoszę wrażenie że niski poziom scenariuszy to efekt grania pod niezbyt lotnych intelektualnie widzów, żeby się nie przemęczyli zbyt zawiłą intrygą...

Życie prywatne policjantów też uważałem za plus, ale po większej ilości odcinków uznałem to za słaby punkt tego serialu, - tych patroli jest za duźo, obecnie to 3 patrole, w sumie 6 osób kaźdy z osobnym źyciem prywatnym, do tego prywatne życie prokosa, Juliusza, pani komendant. Na dłuźszą metę to męczy.

ocenił(a) serial na 2

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones