Pokonani (2020)
Pokonani: Sezon 1 Pokonani sezon 1, odcinek 1
odcinek Pokonani (2020)

First Trick

6,3 144
oceny
6,3 10 1 144
Pokonani
powrót do forum s1e1

Szuka nazistów ha ha ha po co? chyba żeby chamerykańców w kosmos wysłać albo do przyszłej wojny z waciakami

Globa

A co, obawiasz się że znajdą ich w Twoim otoczeniu? :)

emploia

kogo nazistów, chamerykańców czy waciaków ? ;)

ocenił(a) serial na 7
Globa

i co w związku z tym??

mordarg

z czym?

ocenił(a) serial na 7
Globa

że szuka nazistów

mordarg

dobrze robi na pewno nie wiedziałeś ale narodowi socjaliści byli właśnie w niemczech

ocenił(a) serial na 7
Globa

wiedziałem. i Dobrze robi . Przykładowo polowanie na Vernera Von Brauna oraz ułaskawienie go z faktu że był odpowiedzialny za każdą rakietę typu V 1 lub V 2 jakie spadły na miasta wrogów rzeszy jest bardzo kontrowersyjne ale z logicznego punktu widzenia odrzucając ten moralny było bardzo dobrym zagraniem bo raz że gdyby nie on był HeadMasterem Rakietowego Programu zbrojeniowego w 3ciej Rzeszy to był by kto inny a dwa gdyby go nie złapali i nie zgodzili na jego warunki to człowiek jako rasa ludzka nie wylądował by na księżycu a przynajmniej nie tak szybko. Więc Polowanie na nazistów nie równało się z łapaniem ich jak zwierzyny i zemstą na nich. Co to to nie. Wyłapywani byli najcenniejsi którzy byli najbardziej wyskilowani bądź posiadali olbrzymie koneksje i byli w stanie wydać setki swoich kolegów za cenę swojego życia, Wydało mi się po prostu że śmiejąc się masz z tym jakiś problem a to nie było by rozsądne no ale najwidoczniej rozumiesz "mądrośc" oraz wyrachowanie Amerykanów. Poza tym oni mogli se pozwolić na taką zimną kalkulację - kto żyje a kto nie bo sami NIGDY nie byli okupywani więc nie czuli do niemieckich świn tego co Polacy , Francuzi, Ruskie i reszta narodów zniewolonych.

mordarg

a widzisz a ja z kolei myślałem że jesteś jednym z tych co to niewiedzą lub udają że naziści to nie niemieckie świnie tylko ,,księżyczanie" albo my Polacy bo obozy były na terenie okupowanej Polski

ocenił(a) serial na 7
Globa

To źle żeśmy se myśleli xD

A Co do serialu to widać że to Amerykańce robili a co za tym idzie dominuje tu narracja Amerykańska a moim zdaniem najlepiej by ten tygiel oddali chyba sami niemcy no ale nie ważne. Pod kątem pie*dolniku oraz faktu że wszystko jest podzielone na 4 strefy wpływów przynajmniej tło akcji jawi się bardzo fajnie. Co zaś się tyczy reszty to kurcze za mało widziałem żeby się wypowiadać na moje ;P Ja przykładowo błędnie myślałem że były 2 strefy - Komunistyczna i jedna wspólna aliantów - a jednak się myliłem . Za to cenię wlasnie tego typu seriale że jak złe czy dobre by nie były zawsze się wyniesie z nich trochę historycznej wiedzy ;)

mordarg

ok całe życie się uczymy, co do narracji to wiadomo że każdy pokazuje się w jak najlepszym świetle. Polacy, niemcy, Ruskie, czy Amerykanie . Pozdrawiam zdrowia życzę

mordarg

Wernher von Braun nie był konstruktorem V-1 tylko Robert Lusser.

ocenił(a) serial na 7
bazant57

Przepraszam za błąd

bazant57

on ją zaprojektował razem z Fritzem Gosslau 1942 r. A tak po prawdzie to tam pracował cały sztab naukowców von Braun był szefem tego zamieszania. Werner wysłał ludzi na księżyc i Werner był zbrodniarzem

Globa

Już sam fakt bycia oficerem SS powinien zamknąć mu wjazd do USA, bo uznano je za organizację przestępczą, bodajże w Norymberdze.

bazant57

Dokładnie jednak jak uczy nas życie, prawo jedno praktyka drugie . Z niemieckich nukowców korzystali Ruscy i Ametykańce

ocenił(a) serial na 7
Globa

No nic nie zmieni przykrego faktu że człowiek odpowiedzialny za śmierć tysięcy osób , które zginęły w wyniku uderzeń rakiet V1/ V2 w kluczowej mierze dołożył się do skonstruowania rakiety która zabrała pierwszego człowieka na księżyc. Gdyby nie jego geniusz to mogło by się jeszcze nie wydarzyć przez dziesięciolecia ( Ruskie nie pracowały niezależnie - kradli poprzez szpiegów ile tyko mogli tych planów , także i oni korzystali na pracy pana brauna ). To tylko pokazuje jak genialne umysły mogą zostać użyte przez danych ludzi. Gosciu se robił po prostu rakiety a dzięki Adolfowi zaczęły one spadać na miasta i zadawać śmierć ludziom. Amerykańce zaś zmienili tor lotu tych rakiet ( zamiast w dół to w górę ) i wysłali człowieka w kosmos. Ale nic nie usprawiedliwia zbrdoni Brauna. Najlepiej pokazuje to przypadek Einstaina. Nazisci tak bardzo chcieli jego wiedzy o broni atomowej że byli w stanie przymknąć oko na to że był żydem. On zaś wyjechał do stanów i pokazał im środkowy palec. A kto wie gdyby niczym verner został w ojczyźnie, adolfowi udało by się przed amerykańcami zdobyć atomówkę i w konsekwencji tego wygrać wojnę.

mordarg

całe szczęście że nieudało bo albo byśmy sobie tu szprechali albo w dole leżeli

ocenił(a) serial na 7
Globa

Ale Einstein dalej był by wielki w tej wersji historii Po prostu z innych powodów xD

mordarg

Einstein była kobietą;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones