PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=855368}

Pokonani

Shadowplay
6,0 1 780
ocen
6,0 10 1 1780
Pokonani
powrót do forum serialu Pokonani

W serialu ważnym motywem jest zdrada i ukryte motywy działania. Już Max ma nie do końca uczciwe zamiary - jedzie do Niemiec w prywatnej sprawie. Później idąc tropem samosądów Moritza nie ujawnia nikomu faktów, które mogłyby zatrzymać takie działania. Elsie Garten, choć jest szefową posterunku, to dla ratowania męża brnie w donosicielstwo dla NKWD. Poświęca wspólników ucieczki Leopolda dla jego bezpieczeństwa. Równocześnie potrafi pouczać umierającą na ulicy zamachowczynię Engelmachera o konsekwencjach wyborów. Ma też za złe Gadowi, że torturowany wyjawił Rosjanom, jak na nią wpłynąć. Do tego jeszcze ostatnia zwerbowana szantażem policjantka, która być może jednak wniosłaby bombę na teren posterunku i poświęciła życie kolegów oraz koleżanek. Nie było niezłomnych, może w konsekwencji wieloletnich działań nazistów, którzy wpoili ludności podporządkowywanie się sile.

ocenił(a) serial na 4
bazant57

Elsie to najbardziej nielubiana przeze mnie osoba w tym serialu. Zdradza, donosi sowietom i jeszcze poucza innych.
Tutaj filmik z Berlina z lipca 1945 www.youtube.com/watch?v=R5i9k7s9X_A
Film niezle oddaje ten klimat, ale jak widać już wtedy działała niemiecka policja,
czego w filmie ( poza jednym dziadkiem ) nie ma.

mateusztt

Ten "dziadek" miał patki żandarmerii (zielone), więc pewnie był zmobilizowanym przedwojennym policjantem. Jednak zupełnie mi nie pasuje w 1946 r. wspólny dowódca policji niemieckiej dla wszystkich stref okupacyjnych. Z innego źródła wiem, że w strefie sowieckiej niemieccy funkcjonariusze mieli prawo noszenia broni od jesieni 1945 r. Te nogi od stołu na posterunku Maxa nadal mi nie pasują.

bazant57


"Ma też za złe Gadowi, że torturowany wyjawił Rosjanom, jak na nią wpłynąć"

czy rzeczywiście ma mu za złe? Przytula go po tym jak się przyznał. Dzięki niemu dostała szansę odzyskania męża.

"Nie było niezłomnych, może w konsekwencji wieloletnich działań nazistów, którzy wpoili ludności podporządkowywanie się sile."

Racja. Paradoksalnie, w pewnym sensie jedyny niezłomny był tam Moritz, który umierając "musi" się dostać do Włoch bo godzinę wcześniej słyszał o Piusie XII.

Fajnie jakby zrobili II sezon, ale serial nie odniósł sukcesu (nie wiem jak u zach. sąsiadów w telewizji, chociaż czytałem kretyńskie recenzje gdzie np. zarzucają tej produkcji że rzekomo naśladuje 'Babylon Berlin') lub C+ jako mniejszy gracz nie ma wystarczającego zasięgu, ponoć w USA ten serial jest niedostępny.
Więc wciąż nie wiadomo czy dowiemy się o dalszej karierze dobrze poinformowanego Engelmachera.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones