PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=125510}

Poirot

Agatha Christie's Poirot
8,1 21 911
ocen
8,1 10 1 21911
7,2 4
oceny krytyków
Poirot
powrót do forum serialu Poirot

Chyba najgorsza adaptacja książki. Wszystkie zmiany jak dla mnie na minus. Całkowicie nie mogę zrozumieć też roli doktora. W książce nie był związany ze sprawą a w filmie jest nagle lekarzem rodziny Armstrongów! Co do samego detektywa Poirot to wydał mi się zbyt lakoniczny, tez tak uważacie?? Wyobrażałam go sobie całkowicie inaczej. Na plus klimat, który podtrzymuje emocje do rozwiązania. Chociaż nastąpiło ono krótko po godzinie oglądania filmu...

Moniap22

hmmm. przed chwilą skończyłam oglądać "Morderstwo w Orient Expressie" i nie wypowiem się odnosząc się do innych adaptacji, jako że ich nie widziałam. Faktycznie sprawa z doktorem - zupełnie zepsuta. W książce jest takim fajnym medium między umysłem Poirota a resztą "śmiertelników". Jakoś za szybko przeleciał mi ten film. Nie ma takiej zagadki, jak w książce, i wszystko wydaje się mniej skomplikowane. A zakończenie?! Poirot WZRUSZAJĄCY się? Kompletnie mi to nie pasowało. W porównaniu do serialowej adaptacji "Pani McGinty nie żyje" i "Pierwsze, drugie... zapnij mi obuwie" (jedyne odcinki jakie dotąd widziałam plus "M w OE") to trochę nieudany film. W ogóle Suchetowy Poirot wydaje się nie być taki błyskotliwy i nie ma takiego poczucia humoru jak książkowy. No ale i tak go lubię, bo mam bzika na punkcie Poirota.

ocenił(a) serial na 8
Moniap22

Dla mnie świetny odcinek. Najlepsza adaptacja tej książki jaką widziałem(to jest 3 jaką oglądałem) lepsza nawet od dzieła Lumeta, które uważam za bardzo dobre. Historia jest przedstawiona inaczej niż w książce, ale jak doświadczenia pokazuje najlepsze adaptacje, nie trzymają się ściśle literackiego pierwowzoru (patrz np:Ojciec chrzestny", "Forest Gump", "Skazani na Shawshank"...) Dylematy moralne Poirota, bardzo wiarygodne, poza tym sposób realizacji również na wysokim poziomie, mimo, że to film telewizyjny. I oczywiście świetny Suchet. Wszystkie te rzeczy sprawiły, że mimo, że znam tą historię można powiedzieć na wylot (co w przypadku kryminału mocno obniża przyjemność odbioru), to oglądałem ten film z wielkim zainteresowaniem. Dla mnie jeden z lepszych odcinków serialu.

ocenił(a) serial na 8
Okciuk

Zgadzam się z przedmówcą. Ten film może obejrzeć każdy, nawet ten który nigdy nie przeczytał żadnej książki Agathy Christie. O ile w książce zakończenie było zbyt łatwe, o tyle tutaj mamy wspominane dylematy moralne, walkę wewnętrzną głównego bohatera, a zakończenie nie jest piękne i radosne. Realizacyjnie również na dobrym poziomie, klimatyczna muzyka, dobre zdjęcia. Mi się podobało.

PS: 'Ojciec Chrzestny' Coppoli jest w 90% wierny książce ui wychodzi mu to na dobre. Akurat ten film to nie najlepszy przykład.

ocenił(a) serial na 8
domino

Być może, nie czytałem. Wniosek wysunąłem na podstawie informacji, które słyszałem i czytałem m.in na podstawie takiego fragmentu recenzji: "Książka Puzo to kawałek świetnej literatury, ale ma jedną wadę – pisarz za bardzo lubuje się w pobocznych wątkach, które rozwadniają narrację. Coppola przyciął fabułę i pozostawił samą jej esencję, czyli pasjonującą opowieść o świecie zasad, które powoli odchodzą w przeszłość."

ocenił(a) serial na 5
Moniap22

Znakomita!
Posępna, wręcz pogrzebowa, depresyjna, zimna, okrutna. Ciekawe, zupełnie nowe, świeże podejście.
Doskonale zrealizowana (scenografia, kostiumy, choreografia, zdjęcia, muzyka - najwyższej próby). No i aktorstwo, zdystansowany i nudny zazwyczaj Suchet tu jako Poirot jest autentycznie przejęty sprawą. Brawo!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones