PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=774221}

Podróżnicy

Travelers
7,4 8 682
oceny
7,4 10 1 8682
Podróżnicy
powrót do forum serialu Podróżnicy

Zastanawiające

ocenił(a) serial na 8

Gdy zobaczyłam opis serialu od razu wiedziałam, że mi się spodoba i nie myliłam się. Wszystko jest dla mnie jak najbardziej jasne i super przedstawione, ale jedna rzecz mnie zastanawia. Skoro jest możliwe przesyłanie tylko świadomości człowieka z przyszłości, to jakim cudem w jednym z odcinków PRZESŁALI całą maszynę dzięki której została zmieniona droga asteroidy? Jak przesyłają do XXI w. wszystkie nowe technologie? (Operacja MacLarena?)
Może ktoś z Was ma na ten temat jakąś teorię? :)

ocenił(a) serial na 9
mvlvdxi

Nie przesłali, zbudowali to w teraźniejszości (przy obu maszynach podróżnicy mówili, że inne zespoły od miesięcy budowały poszczególne części maszyny)

ocenił(a) serial na 8
poprostumikolaj

Skąd mieli w XXI w. części do zbudowania maszyny z przyszłości? Skąd urządzenie którym Marcy "wyleczyła" ranę po postrzale (nie pamiętam czy to był postrzał ale chyba tak)?

ocenił(a) serial na 9
mvlvdxi

Stąd, skąd mieli je w przyszłości :) Zbudowali je. Najwidoczniej korzystali z tych samych materiałów które dostępne były w XXI.

ocenił(a) serial na 8
poprostumikolaj

W sumie fakt, przecież materiały do budowy takich maszyn pewnie nie zmieniły się jakoś szczególnie, nie pomyślałam o tym :) A tak w ogóle Mój Drogi to przez Ciebie się zaczęłam nad tym zastanawiać. :)

ocenił(a) serial na 9
mvlvdxi

Dla mnie to nadal jest błąd logiczny. Wytłumaczenie - chociaż było - było słabe.

ocenił(a) serial na 8
poprostumikolaj

Bardzo. Mnie jeszcze zastanawia sprawa "ninetów" (?) do odbudowy narządów. To wyglądało jak jakaś "bakteria", a oni mieli to u nas. Chyba, że było to coś w rodzaju "chipa" którego też można zbudować

ocenił(a) serial na 9
mvlvdxi

Nanity. Nanotechnologia jest znana od dawna - nie jest po prostu tak rozwinięta jak u nich. Tutaj chyba było za mało informacji w serialu nt. tego jak to w ogóle działa, żeby cokolwiek powiedzieć.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Nanotechnologia

ocenił(a) serial na 8
poprostumikolaj

Ok dzięki :)

ocenił(a) serial na 8
mvlvdxi

W przyszłości zapewne ćwiczyli i sprawdzali, jakie urządzenia mogę wybudować czy skonstruować w XXI mając tylko dostępne materiały i surowce. Zapewne Dyrektor sam to opracował, a podróżnicy byli do tego szkoleni przed przybyciem. Stworzenie urządzeń nie było więc jakimś problemem.

ocenił(a) serial na 9
mvlvdxi


Przecież jak wyślesz do starożytnego Egiptu, górnika, metalurga, inżyniera i mechanika, to zbudują (co prawda pewnie przez kilka lat) samochód!
Przecież nie musisz mieć gotowych rzeczy skonstruowanych jeśli wiesz jak coś skonstruować dysponując odpowiednią wiedzą.
Teraz łapiesz?
Trochę nielogiczne pytanie, tak jak byś przeniósł/a się 5000 lat pne i nie mogła skonstruować łuku i strzał, bo go jeszcze nikt nie wymyślił? Przecież nikt tego nie musi wynaleźć, żeby osoba wiedząca jak to skonstruować mogła to zrobić.

ocenił(a) serial na 9
mvlvdxi

Przecież jak wyślesz do starożytnego Egiptu, górnika, metalurga, inżyniera i mechanika, to zbudują (co prawda pewnie przez kilka lat) samochód!
Przecież nie musisz mieć gotowych rzeczy skonstruowanych jeśli wiesz jak coś skonstruować dysponując odpowiednią wiedzą.
Teraz łapiesz?
Trochę nielogiczne pytanie, tak jak byś przeniósł/a się 5000 lat pne i nie mogła skonstruować łuku i strzał, bo go jeszcze nikt nie wymyślił? Przecież nikt tego nie musi wynaleźć, żeby osoba wiedząca jak to skonstruować mogła to zrobić.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones