PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=329991}

Planeta Ziemia

Planet Earth
8,5 15 708
ocen
8,5 10 1 15708
9,0 3
oceny krytyków
Planeta Ziemia
powrót do forum serialu Planeta Ziemia

Life

ocenił(a) serial na 9

niech ktoś w końcu doda nowy mini serial tej ekipy: BBC Life z 2009.

ja próbowałem, ale moje zgłoszenie zostało odrzucone. więcej próbować nie będę, niejasne są dla mnie zasady dodawania nowych filmów do filmweb.

...a Life jak nie było, tak nie ma :(

malkontent

Po pierwsze słabo szukasz... bo "Life" już jest w bazie Filmweb:
http://www.filmweb.pl/f543946/Life,2009

Po drugie nie dziwne że kontrybucja została odrzucona skoro byłaby dublem istniejącej. To ja dodałem "Life" do bazy Filmweb.. a kontrybucja dotycząca tego tytułu została zaakceptowana przez weryfikatora 13 października 2009.

ocenił(a) serial na 9
nie_ma_mnie_i_nie_bedzie

moze i slabo szukam...
ale po wpisaniu "LIFE" wyskakuje mnostwo podstron, i nie chce mi sie ich przegladac skoro wyszukiwarka jest tak niedokladna, po wpisaniu "BBC LIFE" nie wyskakuje nic, a najprostszy sposob, czyli znalezienie filmu przez nazwisko "David Attenborough" tez nie dziala, bo tam nic o Life nie ma... w "zobacz tez" na podstronie planet earth oczywiscie nie ma Life, bo i po co...
wiec kiszka

pod linkiem, ktory podales, mozna sie dowiedziec wielu interesujacych informacji o filmie, czyli... produkcja i gatunek. cala reszta olana totalnie, ani slowa o niczym...
wiec znowu kiszka

i to sie nazywa "dodanie filmu"?
ha ha



mniejsza z tym, film rzeczywiscie "niby jest" wiec moge go ocenic i tylko o to mi chodzilo

malkontent

Przykro mi, ale z tego co zdążyłem zauważyć w ogóle nie masz pojęcia jak funkcjonuje FilmWeb.. i to począwszy od takich błahych spraw jak wyszukiwarka po sprawy związane z kontrybucjami, etapami dodawania informacji o danym filmie...

Pretensje o to że w przypadku "normalnego" wyszukiwania po wpisaniu słowa "Life" wyświetla się mnóstwo wyników, możesz mieć tylko i wyłącznie do producentów filmu, za to że w nazwie widnieje tylko jedno, a na dodatek bardzo popularne słowo - Life. Jakbyś nie wiedział istnieje takie coś jak szukanie zaawansowane (wystarczy dodać jedną informację więcej.. chociażby rok - 2009, lub typ - serial tv a poszukiwany przez Ciebie film pojawi się na pierwszej stronie wyników wyszukiwania).

Tematu dotyczącego etapów dodawania informacji o danym filmie, kolejek w różnych typach kontrybucji nie zamierzam poruszać bo szkoda mi na to czasu...

Więc na koniec... swoje "ha ha" zatrzymaj dla siebie i swojej niewiedzy. A jeśli brakuje Ci wiele interesujących informacji na temat danego tytułu nic nie stoi na przeszkodzie żebyś to Ty zrobił coś dla innych i je dodał.

co za ludzie...

ocenił(a) serial na 9
nie_ma_mnie_i_nie_bedzie

chyba zupelnie niepotrzebnie jest Ci przykro...

odnosnie wyszukiwarki - nie masz racji. pretensje, jesli jakies mam, to tylko i wylacznie do programistow odpowiedzialnych za wyszukiwarke filmwebu. wiem, ze nie jestem sam, ktory ma "problemy" z wyszukiwaniem filmow w bazie filmweb, uwazam tez, niestety, ze preczej czy pozniej wiekszosc z uzytkownikow na takie problemy natrafi. a daloby sie tego uniknac w dosc prosty sposob; gdyby wyniki wyswietlane byly wedlug zgodnosci procentowej z zapytaniem, to znaczy po wpisaniu "life" jako pierwszy wyskoczylby film "life" - bo to dokladnie to, o co pytam, 100% zgodnosci. w dalszej kolejnosci moglby sie pojawic na przyklad "life of brian" - bo zawiera szukane slowo, ale tez i inne, bo byc moze szukam wlasnie tego i po prostu nie wpisalem calego tytulu. to takie proste. ta metoda to nie moj pomysl, z powodzeniem stosuje ja wiele innych serwisow, nie tylko z branzy filmowej.
wpisanie "life 2009" nie daje nic.
szukanie zaawansowane, o ktorym wspominasz, to zupelnie nie to, czego jako uzytkownik filmwebu szukam. pierwszy minus jest taki, ze link do szukania zaawansowanego pojawia sie dopiero po wpisaniu czegos w wyszukiwarke, drugi minus jest taki, ze jeszcze trzeba wypelnic formularz, a trzeci (mniejszy) jest taki, ze trzeba jeszcze wiedziec o filmie cos wiecej (rok lub typ, o ktorych pisales). to juz cala masa klikania i mnostwo pisania, a jestem leniwy i wydaje mi sie, ze mam do tego prawo. "szkoda mi czasu" jak sam to trafnie ujales. widzac formularz zatytulowany "szukaj" spodziewam sie, ze znajdzie on to, czego szukam, a nie bedzie tylko poczatkiem do dlugiej drogi, ktora byc moze (a moze nie) na ktoryms tam poziomie zakonczy sie sukcesem.
zauwaz tez, ze nic z tego co napisalem powyzej nie mialoby racji bytu, gdyby wspomniany film "life" byl zlinkowany z "planet earth" nazwiskiem Davida Attenborough, a tego sie wlasnie spodziewalem.
zupelnie inna sprawa, ze na strone "life" wlasciwie nie ma po co wchodzic, bo jest ona pusta i mozna film jedynie ocenic, nie da sie nic o nim dowiedziec...

odnosnie tematow dot. dodawania informacji, na ktorych opisanie brakuje Ci czasu wiedz, ze wcale tego od Ciebie nie oczekuje, napisze wiecej: nawet sie tego nie spodziewalem. sytuacja opisana w pierwszym poscie zmusila mnie do podjecia proby dodania filmu. proby, ktora sie nie powiodla z niejasnych dla mnie (wtedy) powodow, poniewaz nie dostalem zadnej informacji czy wytlumaczenia dlaczego nie. po prostu - nie bo nie. takie potraktowanie mnie, jako osoby chcacej dodac film do bazy zaowocowalo moja niechecia do dodawania czegokolwiek tutaj. i byc moze kiedys mi przejdzie, teraz jednak "mam to gdzies".
wlasciwie jedyne wytlumaczenie tej sytuacji dostalem od Ciebie, (jak mniemam jestes uzytkownikiem tego serwisu, jak i ja, nie pracownikiem) i to tez od razu w formie "pretensji".

strona "life" pozostaje wiec pusta, wiec takze i moje "ha ha" jest wciaz aktualne.

malkontent

Odnośnie wyszukiwarki.. zgadzam się z Twoją opinią - mogłaby być efektywniejsza - ale niestety tak jak wspomniałeś słusznie pod koniec ostatniego Twojego postu.. jestem tylko zwykłym użytkownikiem tego serwisu, nie pracownikiem, więc pretensje i ewentualne sugestie dot. tej sprawy należy kierować nie do mnie lecz do personelu. Komentarze przy "Planet Earth" na pewno nie są odpowiednim do tego miejscem (szansa, że zostaną zauważone przez kogoś kompetentnego są nikłe). Uwierz mi, iż lista życzeń i zażaleń w moim przypadku nie kończy się tylko na tej kwestii..

Czytając słowa Twojego pierwszego posta: "niech ktoś w końcu doda (...)" pierwsza myśl, jak mi się nasunęła to: "oho.. kolejny narzekający koleś który sądzi, że wszyscy dookoła mają obowiązek podstawiać mu pod nos to co sobie życzy. Może i się myliłem, ale musisz mi przyznać rację, że po przeczytaniu tych słów miałem prawo tak sądzić. A wszystko przez ton w jakim te słowa zostały przez Ciebie napisane..

Sprawa odrzutu kontrybucji... Weryfikatorzy najczęściej zostawiają komentarze w których podają powód braku akceptacji danego elementu. Jeśli w Twoim przypadku było inaczej to niestety, ale cóż Ci mam powiedzieć... miałeś pecha... ale i tak sprawę można osobiście wyjaśnić z weryfikatorem, podając link do odrzuconego materiału.

Na koniec kwestia "Life". Strona dot. tego tytułu może i nie jest zapełniona, ale na pewno nie jest pusta. Dodając ten tytuł do bazy umożliwiłem wszystkim użytkownikom dalszą rozbudowę (teraz każdy - Ty, ja lub pozostali użytkownicy FilmWebu - możemy uzupełniać informacje). Moim "dziełem" było uzupełnienie daty premiery, gatunku, kraju produkcji, czasu trwania, dodanie linków do oficjalnych stron www producentów serialu (BBC i Discovery Channel) oraz obsady (ta kontrybucja czeka obecnie w długiej kolejce na akceptację, stąd na próżno teraz szukać pana Davida Attenborough w obsadzie tego dokumentu). Ktoś inny, a dokładniej osoba o nicku "Kazikowy" zajęła się odcinkami i plakatem... teraz kolej na innych, w tym może i również na Ciebie..

Myślę że wszystko zostało wyjaśnione...

Pozdrawiam.

ocenił(a) serial na 9
nie_ma_mnie_i_nie_bedzie

a wlasnie, ze nie.

a wlasnie, ze komentarze sa odpowiednim miejscem do zglaszania brakujacych filmow, tak uwazam. sa tu jakies punkty za dodawanie filmow do bazy a z punktami to bywa tak, ze jedni chca miec ich wiecej niz inni, wiec gdyby ktos zauwazyl informacje o brakujacym filmie, to by go sobie (nam) dodal i punkty z tego mial. mysle, ze takich ludzi nie brakuje i gdyby LIFE nie byl w trakcie dodawania to ktos by sie o to pokusil...

co do reszty - zgadzam sie.
rowniez z tym, ze nie mamy juz o czym tu rozprawiac ;)

niniejszym wiec pozdrawiam i dzieki za interesujacy dialog.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones