PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10007415}

Percy Jackson i bogowie olimpijscy

Percy Jackson and the Olympians
6,1 3 357
ocen
6,1 10 1 3357
Percy Jackson i bogowie olimpijscy
powrót do forum serialu Percy Jackson i bogowie olimpijscy

W wersji scenarzystów. Ja p.....le. Czemu Rick na to pozwala? Chejron czarny, Annabeth czarna. Nie dobrze się robi. Filmy były strasznie słabe, ale to będzie jeszcze gorsze, bo podlane pato poprawnością polityczną.

Igi1997

Tego Zeusa za mocno prąd popieścił i temu taki czorny! Ps. Porzygać się można od tej murzyńskosci i tęczowości we współczesnej kinematografii.

michstar

Mówicie oboje o tym Ricku który napisał całą serie książek dla dzieci/nastolatków których głównym bohaterem jest niebinarny, biseksualny bóg?

ocenił(a) serial na 5
AleksandreoPL

Plus wiele postaci z jego książek to osoby o różnym pochodzeniu, religijności oraz orientacji seksualnej, czy tożsamości płciowej. Ja dosłownie się zastanawiam, czy ci ludzie czytali jego książki xd

Hero_Amelia

Ale co mają do tego inne postacie? Gość mówi wprost o Zeusie, Chejronie i Annabeth, którzy murzynami nie byli! Też mam tego dość. Właśnie wyszedł zwiastun i to wygląda jakby czarni stanowili przynajmniej połowę populacji Ameryki. Jestem fanem serii i czekałem na ten serial od dawna, ale wyszło jak zwykle. Umurzynianie na siłe, wpychanie ideologii i sztucznej równości. I nie mam nic przeciwko czarnym aktorom, ale te postacie, które wymieniłem były opisane całkiem inaczej! Już widzę ten kwik blm i innych zje*anych ruchów, gdyby czarną postać zagrał biały.

Mevic

Cieszę się, że mnie rozumiesz. :)

Mevic

zgadzam się z Tobą w 100% !

ocenił(a) serial na 10
Mevic

Mevic, a Percy nie był blondynem, Luke nie miał ciemnych włosów. Ale o to nie płaczecie. Bo was nie boli wygląd postaci tylko jesteście zwykłymi rasistami. Jeśli jesteś fanem serii, to nie wiem jak ty ją czytałeś. Bo ewidentnie przekaz nie dotarł.

ocenił(a) serial na 4
Sileth

Za to ty na 10 oceniłaś film tylko dlatego, że jest taki progresywny? Bo ani postaci niezależnie od koloru skóry zagrane były drętwo i nie zgadzały się w stosunku do książki, ani sama akcja nie była jakaś porywająca.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 2
Sileth

Poradnik jak w paru zdaniach sobie zaprzeczyć

ocenił(a) serial na 10
Tymoteusz_Wiater

Gdzie sobie zaprzeczyłam?

ocenił(a) serial na 2
Sileth

"Nie, oceniłam na 10 żeby Was podk*rwić. Tak jak masa osób ocenia na 1, bo ma ból o kolor skóry aktorów.(..)Ale wk*rw rasistów, którzy nawet uniwersum nie ogarniają jest warty tej 10. Tutaj kochana masz piękny fragment i poradnik jak zaprzaczyć w paru zdaniach chyba że to nie było zaprzeczenie bo nie podk_*wić a wk_*wić

ocenił(a) serial na 10
Tymoteusz_Wiater

W którym miejscu podk*rwić i wk*rwić nie są tu synonimiczne? Nie ma tu żadnego zaprzeczenia sobie.

Sileth

xd!

Mevic

Jak masz dość to nie oglądaj. Straszny z ciebie rasista i mizogin skoro nie potrafisz przeżyć faktu, że sam twórca zmienił kolor fikcyjnej postaci wymyślonej przez samego siebie.

ocenił(a) serial na 10
michstar

Michstar, czytałeś w ogóle książki źródłowe? Rick jest jednym z najbardziej progresywnych autorów serii młodzieżowych. Dosłownie w jednej serii główny bohater jest panseksualne i umówia się z osobą genderfluid, a w innej głównym bohaterem jest panseksualne niebinarny bóg xD I to wszystko w tym uniwersum. Mamy też książkę o parze gejów.

ocenił(a) serial na 2
Sileth

Może zamiast gadać jak bardzo oryginalnym i postępowym on jest autorem wróć do mitologii bo od tego się zaczęło

ocenił(a) serial na 10
Tymoteusz_Wiater

Ale co ma do mitologii wyboru aktorów w serialu mającym miejsce w XXI wieku w USA?

ocenił(a) serial na 2
Sileth

Nie wiem może to że serial jest bazowany na książce która jest bazowana na mitologi i kierowania nią w łatwy i zabawny sposób do dzieci?

ocenił(a) serial na 10
Tymoteusz_Wiater

Nie jest bazowany na mitologii tylko nią inspirowany. Masa rzeczy jest zmieniona przez Riordana. Ale ja nie o tym. Ja o tym, co to ma do tematu, bo nie ma kompletnie nic.

ocenił(a) serial na 10
Tymoteusz_Wiater

Jeśli chodzi ci o postaci LGBT+ to tak, jest tego też pełno w mitologii. Ale nie było to głównym powodem, dlaczego Rick też takie postacie uwzględnia. Głównym powodem jest to, że tacy ludzie po prostu nas otaczają. Tak jak różne kolory skóry, kultury. A wielu osobom to nie pasuje, jak widać po recenzjach opierających się na tym zamiast na fabule ;)

ocenił(a) serial na 2
Sileth

Bruh tak jest nawet Zeus był bisexualny. Spytam jeszcze raz dlaczego tutaj przeszkadza a w Spidermanie już nie?

ocenił(a) serial na 10
Tymoteusz_Wiater

Przecież to właśnie napisałam? Że są takie postacie w mitologii? Umiesz czytać? I ponownie, o Spider-Mana też Polacy (i nie tylko) mieli ból tyłka, bo jak to czarny Spider-Man. Ludziom przeszkadza jakakolwiek inność

ocenił(a) serial na 2
Sileth

Napisałem tylko że jestem tego świadom i nie mam o to bólu dupy

ocenił(a) serial na 10
Tymoteusz_Wiater

Ale masz ból dupy o kolor skóry, mimo że akcja dzieje się w tak różnorodnym kulturowo miejscu jak USA, a bogowie są zmiennokształtni i dopasowują się do miejsca, w którym przebywają. Logiczne.

ocenił(a) serial na 2
Sileth

Tak mam ból o kolor skóry jeżeli w książce (Ogólnie nie tylko w tej serii) była biała ale zmieniono na czarną czy jaką kolwiek inną denerwuje mnie także jak się zmienia płeć

ocenił(a) serial na 10
Tymoteusz_Wiater

To nie jest ta sama Annabeth. To nie jest ta sama historia. Serial jest retellingiem, nie przeklejeniem treści 1:1. To otwarcie nowego uniwersum.

ocenił(a) serial na 2
Sileth

To by było nawet złe gdyby był 1:1 ale wyszło to nie stety w mojej opinii gorzej niż książka

ocenił(a) serial na 10
Tymoteusz_Wiater

I masz prawo do tego, żeby ci się nie podobało. Ale z logicznych powodów, a nie tego cyrku, co ma miejsce tu w masie recenzji. Szczególnie tych wystawionych nawet przed premierą. Ja nie mam problemu do krytyki serialu. Mam problem do głupoty masy recenzji tutaj. A i tak się do mnie doczepiłeś.

ocenił(a) serial na 2
Sileth

Osobiście pamiętam że wszyscy zachwalali a już na pewno tą najnowszą część o której gadam i prawdopodobnie ta która wyjdzie za 6 dni

ocenił(a) serial na 10
Tymoteusz_Wiater

To mało przebywasz poza swoją bańką.

ocenił(a) serial na 2
Sileth

Biała kobieta mówi to czarno skórej osobie

ocenił(a) serial na 10
Tymoteusz_Wiater

O tobie niby? XD

ocenił(a) serial na 2
Sileth

Tak możesz nie uwierzyć ale jestem czarno skóry

ocenił(a) serial na 10
Tymoteusz_Wiater

Nie wierzę. Ale tak, czarnoskórzy wciąż mogą być zamknięci w jakiejś bańce poglądowej. Do tego jako polski czarnoskóry nie masz tych samych doświadczeń, co czarnoskórzy w USA. Bo po prostu Polacy nie mają tych samych doświadczeń co Amerykanie.

ocenił(a) serial na 2
Sileth

Tak bo ja i moja mama nigdy nie byliśmy wyzywani przez białych w końcu w Polsce nie ma rasistów a nie przecie....

ocenił(a) serial na 10
Tymoteusz_Wiater

Kompletnie nie o tym mówię.

ocenił(a) serial na 2
Sileth

Och a nie mówisz o wyzywaniu rasistów? Może to się działo po latach 60 już grubo jakieś 30 lat ale dalej moja mama była wyzywana przez jej babcię a ja byłem wyzywany przez kolegów z klasy z przedszkola może to nie to samo w końcu nigdy nie musiałem kraść czy robić innych rzeczy które tam robią żeby przypodobać się znajomym krzywdzące jest to że twoja bańka jest tak gruba że to do ciebie nie dociera a jeżeli nie o tym mówisz to wytłumacz prawdopodobnie jesteś ode mnie o wiele starsza umysłowo o i wiekowo

ocenił(a) serial na 10
Tymoteusz_Wiater

Nie, nie mówię o tym. Przeczytaj wszystko jeszcze raz. Nigdzie nie zaprzeczyłam rasizmowi w Polsce, bo jak widać nawet tutaj w recenzjach, jest go pełno. Ale tak jak doświadczenie Polaka różni się od doświadczenia Amerykanina, tak doświadczenie czarnego Polaka różni się od doświadczenia czarnego Amerykanina. Dlatego twój kolor skóry w tej dyskusji ma zero znaczenia. Nie rozumiesz, czym jest bańka. Ja właśnie wychodzę poza moją bańkę i dzięki temu docieram do różnych ludzi, różnych opinii i rozmawiam z nimi.

ocenił(a) serial na 2
Sileth

Już mówiłem że byłem za młody żeby się tym interesować i napisałem że tak czy siak mówię o najnowszej części Poprzez multiwersum i nie widziałem żadnych złych komentarzy. Wiesz dlaczego? Bo dobry film się obroni a zły nie dobre komentarze przykryły te złe. Lecz taki film którego animacja była arcydziełem dla przykładu ten Spider-punk nie trzymał się zasad także jeżeli chodzi o animacje nawet klatkarz. Wątpię żeby spider-women ostatnimi czasy dostawałą Hate bo ona po prostu jesr dobrą postacią (No chyba że za tą flagę u siebie w pokoju) Mimo to ten film jest nazywany najlepszą animacją. Więc dlaczego filmy postępowe nie zarabiają ale serial gdzie czarna postać jest dobrze napisana i ma sens a nie "Jestem gejem/ czarny *znika nie pojawia się do końca filmu* zarabiają nawet 4 razy krotnie niż miał budżet? wytłumacz mi to proszę

ocenił(a) serial na 10
Tymoteusz_Wiater

Nie wiem, co miałby mieć twój wiek do tego. No chyba, że jesteś dzieciakiem jeszcze. Ale wtedy to mi się nie chce kontynuować dyskusji, bo to tłumaczy twój kompletny brak rozeznania w niektórych kwestiach. Nie widziałeś, ale są takie. Ludzi dalej boli, gdy Spider-Man nie jest cishetero białym mężczyzną, do tego wysportowanym i chudym (tak, do grubych Spider-Manów w multiwersum też jest problem). Hejt za występowanie flagi transpłciowości jest śmieszny. Postępowe filmy jak najbardziej zarabiają. Nie wiem, skąd ci przyszło do głowy, że nie. I gdzie jest coś takiego w serialu Riordana? Postaci są tam dobrze stworzone. Rozmawiamy o serialu Riordana. Po cholerę wrzucasz takie ogólnikowe stwierdzenia z dupy o niewiadomo czym?

ocenił(a) serial na 2
Sileth

A i tak poza tym nie musisz mi wierzyć po prostu jestem i tyle nie do końca rozumiem o jaki typ bańki ci chodzi ale chyba o podobny do twojej

ocenił(a) serial na 10
Tymoteusz_Wiater

Nie wiesz, czym jest bańka informacyjna? To jakim cudem nie słyszałeś krytyki ludzi na temat czarnego Spider-Mana? Albo Spider-Mana kobiety? To nie jest rzadki problem u pewnej grupy fanów Marvela.

ocenił(a) serial na 2
Sileth

Możliwe że nie słyszałem dlatego ponieważ nie jestem wystarczająco stary bym tym się interesował tak czy siak mówię o Spider man into the spiderverse

ocenił(a) serial na 10
Tymoteusz_Wiater

Gwarantuję Ci, że jak zacznie się temat związków jednopłciowych w Percym Jacksonie, to mimo tego że w mitologii to norma, to będzie o to problem. Tacy są ludzie.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 10
Igi1997

Pozwala na co? Rick sam wybierał aktorów i od początku mówił, że nie będzie zwracał uwagi na ich wygląd przy castingu. Liczyło się tak jak grają i charakterem pasują do postaci oraz jaką chemię mają między sobą. Śmieszy też, że boli Cię akurat kolor skóry, ale że Percy jest blondynem a Luke ma ciemne włosy to już nie płaczesz.

ocenił(a) serial na 2
Sileth

Pasować? Uwielbiam serię tych książek nie stety Anabeth nie pasuje była blondynką i to było jej atutem ponieważ ludzie myśleli że jest głupia a była bardzo mądra

ocenił(a) serial na 10
Tymoteusz_Wiater

Już nie ma stereotypu głupiej blondynki. To nieaktualne. Za to w USA, a stamtąd jest Rick, jest stereotyp na temat głupoty czarnoskórych osób. I ponownie. Prawie żadna postać nie wygląda jak opis z książki. Bo nie to było celem castingu Ricka.

ocenił(a) serial na 2
Sileth

No ale, to właśnie przez to ludzie co raz bardziej przestają lubić nowoczesne i postępowe filmy. Stereotyp o czarnych? Istnieją! Ale w takim razie wymień mi jakie są stereotypy ludzi na wózkach ( Trochę śmieszy mnie fakt że tam gdzie Percy wybierał kto z nim pójdzie na misję była osoba na wózku chodzili po lasach, piasku i innych tego typu rzeczach) azjatach, arabach i innych narodowościach które, są faworyzowane przykład? Rozdanie Oscarów w animacjach wygrał azjatyckie coś które według mnie i innych było gorsze od spidermena (też czarnego poza tym ale tam ludziom nie przeszkadzał jego odcień skóry bo to jest dobry film). Podsumowując stereotypy istnieją. Jednak to nie one są głównym powodem dlaczego film jest bojkotowany. Filmy Disnaya są nie lubiane przez to że ich reprezentacja jest zbyt duża wszędzie muszą wciskać swoje nowe przekonania i to nie dlatego, żeby dzieci mogły powiedzieć: "Mamo Mamo parz czarno skóry jak ja", a dlatego żeby dali im kaskę i do oscarów się przyda ( Poczytaj sobie jakie są zasady DOPUSZCZENIA dlatego nasz polski film "Chłopi" nie został dopuszczony) Jak zawsze wszystko dla pieniędzy ale z tym znikają dobre filmy. Szkoda

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones