PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10007415}

Percy Jackson i bogowie olimpijscy

Percy Jackson and the Olympians
6,1 3 357
ocen
6,1 10 1 3357
Percy Jackson i bogowie olimpijscy
powrót do forum serialu Percy Jackson i bogowie olimpijscy

Disney niczego się nie nauczył, ani po kiepskich wynikach wielu z action movie klasycznych animacji ani po najgorszym otwarciu ever "The marvels". Może jak zaczną systematycznie dostawać po kieszeni serwując nam patoszmiry za to poprawne politycznie to w końcu ktoś tam ruszy głową w dobrą stronę.

ocenił(a) serial na 10
villemo75

Proponuję przeczytać książki Riordana i potem się wypowiadać. Rick jest jednym z najbardziej postępowych autorów serii młodzieżowych

ocenił(a) serial na 2
Sileth

Ale ty kobieto jesteś irytująca - każdy ma swoją opinię, a jak tylko zobaczysz negatywną to oczywiście musisz podzielić się, że Riordian jest postępowy, a krytycy to nieuki.

Żałosne.

ocenił(a) serial na 10
Warzoch

Opinia i krytyka są w porządku, o ile mają sens. Tu w większości wypowiadają się osoby, które nie mają żadnego pojęcia i po prostu gadają bzdury. I na to reaguję. A krytycy (ci faktycznie, nie randomy na polskim filmwebie) dają bardzo wysokie oceny tej serii.

Warzoch

to jakiś lewacki trol

ocenił(a) serial na 10
maximus_

Lewacki troll, bo śmiem mieć inną opinię niż Wy o serialu na podstawie serii autora, którego czytam od kilkunastu lat? Ok.

ocenił(a) serial na 2
Sileth

Właśnie powiedziałaś definicje lewicy -inna opinia niż wszyscy inni

ocenił(a) serial na 10
Tymoteusz_Wiater

Wciskanie tu poglądów politycznych to prawdziwy cyrk. Skończ robić z siebie klauna.

Sileth

"kończ robić z siebie klauna." - i znów o lewicy xD

ocenił(a) serial na 10
maximus_

Naprawdę jesteście tak ograniczeni, żeby wciskać politykę w kwestie z polityką niezwiązane?

Sileth

Nie jestem odbiorcą serii młodzieżowych i takowych nie zamierzam czytać, znam za to doskonale mitologię Greków i Rzymian i to mi wystarczy. Bez odbioru.

ocenił(a) serial na 10
villemo75

Jak nie jesteś odbiorcą serii młodzieżowych, to na cholerę oglądasz serię młodzieżową. Mitologia z oczywistych powodów jest w książce zmieniona i dostosowana do tego, co chciał pokazać autor.

Sileth

Mitologia to coś co jest podwaliną kultury człowieka zachodu i podobnie jak historia nie powinna być zakłamywana ani zmieniana. To jest element kultury klasycznej i taka powinna pozostać, inaczej jest to społecznie szkodliwe. Oglądać mogę to co uważam za stosowne i odmawianie mi prawa opiniowania czegoś, bo jest skierowane do młodzieży jest paranoidalną logiką charakterystyczną do współczesnych wytworów lewicowej edukacji. Po raz kolejny - i tym razem konsekwentnie - bez odbioru.

ocenił(a) serial na 10
villemo75

No nie, nie tak to działa. W literaturze można zmieniać historię. Można na przykład napisać książkę o uniwersum, gdzie nie wydarzyły się wojny światowe. I tak samo można napisać książkę, gdzie bazuje się na mitologii i zmienia się ją pod swoją historię. Szczególnie że mity przekazywane były ustnie, mają mnóstwo różnych wariantów i nie mamy pojęcia, który jest właściwy. Btw, ten serial ma najlepsze wyniki od początku istnienia Disney+, także płakać sobie możecie, ale to tylko wasze ograniczone myślenie, a nie ogólny pogląd na serię. Oceny od krytyków też ma wysokie.

villemo75

Disney niczego się nie nauczył - lewactwo nigdy się nie uczy

ocenił(a) serial na 10
maximus_

No żeby serial nie był "lewacki" to musieliby wziąć inne książki inne autora, Rick Riordan zawsze był postępowym autorem. Aż żałuję, że nie zekranizowali jego książek z panseksualnym głównym bohaterem, który jest z osobą genderfluid. Albo innej serii, po której płacz byłby większy niż tutaj.

Sileth

"panseksualnym" xD

ocenił(a) serial na 10
maximus_

Możesz sobie płakać, ale takiej orientacji jest główny bohater jednej z serii Riordana. Jak ci ten autor nie pasuje, to nie czytaj i nie oglądaj

Sileth

gdzie ja płacze lewaczku, masz jakiegoś wenera i bredzisz w gorączce? xD

ocenił(a) serial na 10
maximus_

Tutaj właśnie płaczesz. Naprawdę, jak Ci wadzi orientacja postaci to rozwiązanie jest bardzo proste - omijać twórczość Riordana. Mniej powodów do płaczu.

ocenił(a) serial na 2
Sileth

Żeby serial nie był lewacki to musiał by być bez sweet baby inc.

ocenił(a) serial na 10
Tymoteusz_Wiater

Ale ty już bełkoczesz. Jak ci przeszkadzają "lewackie" poglądy to nie ruszaj twórczości Riordana. Proste? Proste.

ocenił(a) serial na 2
Sileth

Nie przeszkadzają mi lewackie poglądy ( w większości) przeszkadza mi to co uderza we mnie i moich znajomych a tykać sobie będę co lubię i na co mam pieniądze

ocenił(a) serial na 10
Tymoteusz_Wiater

I uderza w ciebie brak blond włosów u postaci w serialu młodzieżowym? Ok xD

ocenił(a) serial na 2
Sileth

Tak. Wyobraź sobie że to że usunięto charakter postaci nie jest fajne. Ale spoko wspomniałaś o tym że w USA istnieje stereotyp głupich czarnych ale obejrzałem to i nie pamiętam żeby gdzieś było o tym wspomniane więc trochę xD

ocenił(a) serial na 10
Tymoteusz_Wiater

Kolor włosów to nie jest charakter postaci. I nie trzeba o tym wspominać, bo nie ma takiej potrzeby. Nie wszystko musi Ci zostać powiedziane wprost.

ocenił(a) serial na 7
villemo75

Serial ma dobra oglądalność i jest ok adaptacja nie jest adaptacja mitów tylko książki

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones