Ozark
powrót do forum 4 sezonu

Za duże motywy

ocenił(a) serial na 9

Serial jest świetny i podoba mi się w każdym calu jednak po obejrzeniu 4 zaczynam odczuwać ze te sprawy są za duże i umyka tutaj realność, realizm,. Navaro jest najlepszym ziomkiem wendy, razem z martiym pala sobie ciała w krematorium jak tik taki itd. Podoba mi się ale uważam że serial zaczyna się uginać pod sam pod własnym ciezarem

ocenił(a) serial na 9
tnowicki93

Zgadzam się. Generalnie miałem wrażenie że w każdym odcinku był ten sam schemat: Wendy/Marty dostają telefon od Navarro, mówią że się tego nie da zrobić, on mówi że muszą to zrobić i się rozłącza, a przez resztę odcinka bohaterom udaje się znaleźć rozwiązanie problemu. Wtedy pojawiają się komplikacje, jest kolejny telefon od Navarro i schemat się powtarza.

Osobiście bardzo irytowało mnie postać siostrzeńca Navarro - klon postaci Lalo Salamanka z Better Call Saul. Skoro Navarro już nie jest wydaje się taki groźny, a Bena nie ma to twórcy musieli wprowadzić nowy postrach który miał wprowadzać element nieprzewidywalności. Ale ta postać nie pasuje do świata Ozark, zabija lekkomyślnie zostawiając mnóstwo śladów które w poprzednich sezonach byłyby od razu wykryte przez policje ale nic się nie dzieje, bo chodzi tylko o podniesienie liczby zabójstw. I właśnie wtedy według mnie serial traci cała swoją autentyczność budowana w poprzednich sezonach.

kacperpl

Dokładnie. Trup za trupem. Drugim największym problemem jest przechodzenie Wendy i Martyego do porządku dziennego od oglądania, zlecania śmierci czy palenia zwłok do jedzenia naleśników. Dzieci zresztą też bez większych problemów to czynią i dla mnie jest to fatalny ruch scenarzystów, odbierających dużo z autentyczności. Charlotte i Jonah mieli swoje kryzysy związane z powyższym, ale trwały krótko i odegrano to, no bo przecież trzeba było. Zwłaszcza zwrot Charlotte jest niebywały, bo chce opuścić rodzinę, po czym wraca ni stąd ni z owąd. Akceptuje te wszystkie trupy, paranoje, chore sceny i zabójstwo Bena przez własną siostrę.

Pod względem autentyczności i dozowania śmierci, realizmu zachowania aktorów (w tym policji) względem śmierci, szeroko pojętych emocji i w ogóle całokształtu, Beaking Bed bije Ozark na głowę.

Mimo to Ozark jest niezłym serialem, dzięki ciekawej intrydze, kilku znakomitym postaciom, jak Ruth. Klimat prowincji zawsze robi grę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones