Ozark
powrót do forum 4 sezonu

Dobry, ale przegięty.

ocenił(a) serial na 8

Zaznaczyłem spojler, więc mogę na początku mówić o końcówce. Miałem nadzieję na jakieś naprawdę krwawe zakończenie i rozwiązanie, a skończył się tak, jakby miał być kolejny sezon, bo wiele wątków pozostaje nie zamkniętych.
Agent detektyw pozostał zawieszony niejako w powietrzu, a miałem nadzieję, że coś odwali swoimi odkryciami, więc nie rozumiem, po co pokazywali go podsłuchującego rodzeństwo?
Przekombinowali moim zdaniem. Byrdowie wychodzili z każdej opresji. Niczym Rambo, do którego kule nie trafiają. Prawdziwa mafia nie bawiłaby się tak z nimi. Podobnie FBI, które zmienia zdanie pod ich wpływem. Miałem wrażenie, że zabrakło pomysłu na dobre zakończenie - albo naprawdę smutne, albo szczęśliwe. Wyszło takie nijakie. 

Było też parę niedociągnięć w ostatnim odcinku. Np. Wendy nie oddała klucza do pokoju syna. Agentka FBI pokazana w telewizji? Przecież po takim czymś jest automatycznie spalona. Cosgro pokazujący się u Darlene tak po prostu bez obstawy? Przecież wiedział, że to szalona kobieta. Parę zapomniałem, mogłem mieć notatnik, ale było więcej. 

Generalnie sezon trzymał poziom. Jak poprzednie świetna gra aktorska, klimat, zdjęcia i akcja. Ale końcówka pozostawia niedosyt.

ocenił(a) serial na 7
sosen88

To dopiero pierwsza część 4go sezonu. Kolejne 7 odcinków już niebawem. Choć dokładna data jeszcze nie jest podana. Sezon 4b, to będzie koniec serialu.

ocenił(a) serial na 8
Sliwinski

To by miało sens. Dzięki. Oszczędziłeś mi frustracji :)

ocenił(a) serial na 8
sosen88

PS. czytałem, że to sezon finałowy, dlatego można było oczekiwać rozwiązania, a nie kolejnego pomieszania. Można jedynie się domyślać, że Javi dalej robi rozpierdziel. Ale nie wiemy co z Byrdami? Czy Navarro wraca do Meksyku? Co z dziećmi Byrdów? Jak potoczyły się ich losy. Wątki ucięte w środku...

ocenił(a) serial na 8
sosen88

Tak to jest jak się ściąga serial z neta, i ktoś nie oznaczy, że to tylko jedna z części; na Netflixie jest wyraźnie oznaczone, że to part1, tak jak to było z domem papieru.

ocenił(a) serial na 8
marulek

Rzeczywiście, jest:
https://zapodaj.net/ec50638802c8f.png.html

Na przyszłość radzę wstrzymywać się z oceną ludzi. Oglądałem poprzednie sezony, więc włączyło mi kontynuacje, nie musiałem wybierać go z listy. Netflixa mam od paru lat, a filmów nie ściągam odkąd skończyłem 20 lat, czyli prawie półtorej dekady. Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones