Orphan Black
powrót do forum 1 sezonu

Czy tylko ja mam problemy z oglądaniem tego serialu w 2020? Oglądam pierwszy sezon i czuję, że serial się zestarzał. Pewnie był strzałem w 2013 ale 7 lat to kupa czasu w serialowym światku. Mam wrażenie, że kuleje na tle tych współczesnych.

Przykładowe pytanie (może się to rozwiąże w dalszej części tego ciągu) -dlaczego wszystkie klony żyją blisko siebie? To bez sensu. Prędzej czy później spotkałyby się czy to w sklepie czy na ulicy. Sarah spotkałaby klona wcześniej albo znajomi Sary by zaczepiali na ulicach inne jej klony i każdy by wiedział że coś jest nie halo. Bez sensu.

Przykładowe pytanie 2: Beth rzuca się pod tory. Służby ją zbierają z torów i co? Lokalna policja nie jest wzywana? Odciski palców nie są brane? Po twarzy widać, że to 'ta znana' funkcjonariuszka policji i nikt się nie poznał? Nawet Ci z sekcji zwłok? Przecież taki funkcjonariusz policji bywa w takich miejscach i się zna z chłopami z kostnicy.

Pytanie 3: Następuje samobójstwo Beth, poważna sprawa i co? Nikt nie prowadzi dochodzenia? Policja nie sprawdza kamer z peronu aby zobaczyć co robiła chwilę wcześniej?.

...totalnie z czapy. Denerwuje mnie. Nie wiem czy to dalej oglądać.

ocenił(a) serial na 8
Narcoser

Odpowiem na pytania numer 2 i 3.Kostnica nie zidentyfikowała zwłok Beth ponieważ Sarah zabrała wszystkie jej dokumenty. Mieli po prostu ciało bez żadnego dowodu tożsamości. Widocznie Beth nie była aż tak znana, że by ją od razu zidentyfikowali bez dokumentów. Mogli ją zidentyfikować po odciskach palców, a na wyniki czeka się kilka dni. Jednak już dzień po śmierci Beth Felix poszedł do kostnicy i skłamał, że ta kobieta była jego siostrą. Ciało zostało zidentyfikowane, więc obyło się bez odcisków, sprawa zamknięta. Natomiast Sarah przejęła tożsamość Beth.
To prowadzi do odpowiedzi na pytanie trzecie. Nie było dochodzenia w sprawie samobójstwa Beth, bo po prostu nikt nie wiedział, że ona zginęła. Kostnica nie zgłosiła tego policji bo myśleli, że to Sarah Manning, natomiast "Beth" przyszła normalnie do pracy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones