PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=659116}

Orphan Black

7,9 28 631
ocen
7,9 10 1 28631
7,0 3
oceny krytyków
Orphan Black
powrót do forum serialu Orphan Black

Część z nas zastanawiała się czy Delphine jednak przeżyje czy nie. Chyba mamy już, nawet oficjalną odpowiedź.
http://www.bbcamerica.com/shows/orphan-black/video-extras/in-memoriam

oallaa13

Właśnie weszłam na Filmweb żeby poruszyć ten temat, ale mnie wyprzedziłaś. ;)
Osobiście nie będzie mi brakować Delphine. W pierwszych dwóch sezonach była nawet-nawet, ale w trzecim mi się nie podobała (i dlaczego zmienili jej tę cudowną fryzurę?). W sumie to nigdy nie rozumiałam tego powszechnego uwielbienia Delphine i jej związku z Cosimą. Czasami zmiany są dobre, zobaczymy co przyniesie 4 sezon. :)

ocenił(a) serial na 10
CzerwonyKaktus

Mnie za to będzie brakować Delphine i nadal mam nadzieję, że może jednak przeżyje. Nadzieja matką głupich jak to mówią.. ;p

ocenił(a) serial na 10
CzerwonyKaktus

Delphine była jedną z moich ulubionych postaci :D Jestem też ciekawa co będzie z Markiem i Gracie bo ich romantyczna historia bardzo mnie urzekła mimo że zazwyczaj nie lubie takich wątków. Myślicie, że uzdrową Marka?

ocenił(a) serial na 10
Paulina33313

(oczywiści pomijam fakt, że chorób genetycznych nie da się wyleczyć- rozwaliło mnie na łopatki stwierdzenie, które padło chyba w ostatnim odcinku, że "przeszczepią DNA" dfq niby jak chcą to zrobić ? to sie nie trzyma kupy mimo że jestem fanką tego serialu)

Paulina33313

To jest serial science-fiction, więc wszystko w tej kwestii jest możliwe. ;)

Paulina33313

A klonowanie ludzi trzyma się kupy? XD

ocenił(a) serial na 10
InuSama

Sklonowano już wiele zwierząt, więc klon człowieka jak na mój gust jest prawdopodobny ^^

ocenił(a) serial na 10
Paulina33313

hahah, nadzieja umiera ostatnia? :D

ocenił(a) serial na 10
oallaa13

haha pewnie tak ^^
w sumie to klon człowieka jest możliwy, ale są dwa minusy :
-wg kościoła to nieetyczne
-każda z komórek tworzących klona byłaby w fizjologicznym wieku dawcy, więc pewnie takiemu klonowi koło dwudziestki porozrastałyby się nowotwory i porobiły jakieś mutacje (mam nadzieje że taki los nie spotka Sarah i reszty)
a na przykładzie Marka i reszty jego ekipy ładnie widać jakie są konsekwencje zabawy z Boga :D

Paulina33313

ja nie twierdze, że sklonowanie czegoś nie jest możliwe, mam na myśli raczej to, że nie jest możliwe, żeby istniała grupa która klonuje mężczyzn i kobiety z jednej babki, która wchłonęła swojego brata bliźniaka + jakieś nanoroboty w mózgu. więc twój argument o przeszczepieniu dna które nie trzyma się kupy w serialu scifi nadal jest inwalidą XD srr

ocenił(a) serial na 10
Paulina33313

Z tym "przeszczepianiem DNA" na 99% chodzi o terapię genową, która jest normalnie wykorzystywana w naszych czasach. Chodzi o przeniesienie fragmentu DNA [zwykle jednego genu, którego mutacja spowodowała chorobę u pacjenta] przez wektor [najczęściej wirusa] do konkretnych komórek chorego. Stosuje się ją np przy mukowiscydozie. Jeśli klony są chore przez uszkodzenie [mutację] genów, to oryginalny genom od Kendall - która, jak wiemy, jest wolna od chorób klonów - może posłużyć do wykrycia i wyleczenia mutacji.

ocenił(a) serial na 10
Paulina33313

Delphine to też moja ulubiona postać! :(

ocenił(a) serial na 9
oallaa13

No i nie zdziwie się jak wyjdzie że Shay zastrzeliła Delphine i jest na usługach Neolucji.

ocenił(a) serial na 9
f67

https://www.youtube.com/watch?v=PXLwiLLiw5g
Nowy trailer 4 sezonu

oallaa13

W odcinku 6 czwartego sezonu wszystko jest wyjaśnione

ocenił(a) serial na 10
dzemor91

Właśnie obejrzałam. Ale jakoś nadal mam przeczucie, że Delphine żyje. Kobieca intuicja.

ocenił(a) serial na 10
oallaa13

Żyje, na pewno.

ocenił(a) serial na 10
nicola12343

Skąd ta pewność?

ocenił(a) serial na 10
oallaa13

z uważnego oglądania :P

ocenił(a) serial na 10
nicola12343

No ja też wywnioskowałam po ostatnim odcinku, że nie wszystko zostało poweidziane, że nie została pełna historia przedstawiona ;)

ocenił(a) serial na 10
oallaa13

spojler :)
https://www.instagram.com/p/BF6ZV7-QdGV/?tagged=orphanblack
♥♥♥

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones