PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=659116}

Orphan Black

7,9 28 622
oceny
7,9 10 1 28622
7,0 3
oceny krytyków
Orphan Black
powrót do forum serialu Orphan Black

Sytuacje, w których jeden klon udaje innego klona są stworzone tak, że naprawdę wygląda to wiarygodnie.

Może dużo pomaga wartka/trzymająca w napięciu akcja ale ona naprawdę potrafi udawać inną osobę udając inną osobę.

ocenił(a) serial na 8
ArchieIl

Zgadzam się, Tatiana jest niesamowitą aktorką :D

ocenił(a) serial na 8
Nekori

Nieźle gra wszystkie role ale jakoś nie mogę się pozbyć myśli, że to jedna aktorka i nie wiedzieć czemu, kiedy mi się to przypomni to seans jest jakoś mniej atrakcyjny. Takie tam moje subiektywne odczucie.

ArchieIl

Istna klonocepcja. Najlepsze było to jak Helena udawała Sarę udającą Beth :)

grubens997

A mnie się podobała Alison w wykonaniu Cosimy, gdy przemawiała za nią bez przygotowania i Alison w wykonaniu Heleny. To bylo świetne. Wyglądały jak klony które odgrywają, ale charakter swój w dużej części zachowaly. No Helena wyglądała prawie jak Alison, bo te psychodeliczne oczy trudno ukryć:)

Carlito78

Nie wiem czy oglądasz 5. sezon, ale jest tam pewna MOCNA scena w której klon udaje klona udającego klona

grubens997

Tak, Tatiana jest rewelacyjną aktorką. Jak dla mnie to każda postać jest inna ;)

elenkaa

To Tatiana gra te wszystkie klony?! Nie no, wiadomo że gra ale przez większość czasu można odnieść wrażenie że to różne aktorki.

Oscar dla Tatiany! (Co z tego, że to serial :v )

ocenił(a) serial na 8
grubens997

Oglądałem kilka innych z nią i mam wrażenie, że po Orphan czuła się tam znudzona.

Nie były wyzwaniem i tyle. :-(

To taka rola życia, którą chyba będzie ciężko przebić.

grubens997

Niestety nie oglądam, wciąż czekam aż na Netflixie będzie. Mam nadzieję, że będzie. Podoba mi się każda postać Tatiany, a Krystal to istny klon Dody.

Carlito78

Na amerykańskim Netflix już jest, tam chyba dodawali odcinek co tydzień. A na polskim... możesz zapytać ich na FB. Chętnie odpowiadają na komentarze pod postami itp. ;)

Carlito78

Na Netflixie są już 4 sezony!

dzemor91

Tyle to wiem, ale mi chodzi o 5. Obejrzę do końca Narcos i Marco Polo i może już dadzą OB 5. Bo jak nie to chyba nigdy nie bedzie. To możliwe by nie dodali już ? Byłoby to bez sensu, rezygnować z takiego serialu, wydawać kasę na jakieś produkcje Netflixa, które są beznadziejne w wielu przypadkach.

ocenił(a) serial na 8
ArchieIl

Nieczęsto zdarza się, żeby serialowa rola była tak wymagająca. Ciekawy jestem ile czasu spędzała szykując się do poszczególnych kwestii?
Orphan Black się skończył, więc teraz Tatiana Maslany będzie miała szansę trafić do głownych ról w filmach pełnometrażowych. Tego jej życzę :)

acidity

Ostatnio Tat można oglądać w filmie "Stronger". Niestety nie wiadomo kiedy film trafi do kin w Polsce :(

grubens997

Chyba w ogole nie trafi, kina nic nie wiedza, a film ten nie ma polskiego dystrybutora, ale wiadomo - wszystko sie moze zmienic, choc nie liczylabym na to :)

ArchieIl

...że potrafi zagrać tak różne postaci. Jak dla mnie w każdej roli gra całkiem inna aktorka. Najlepiej widać jak są zbiorowe sceny klonów.

mirandaPL

bo do tego dochodzi też bardzo dobry montaż. Na prawdę gra Maslany i posklejanie tego wszystkiego wyszło twórcom fenomenalnie!

ocenił(a) serial na 8
mirandaPL

Mylisz się. W każdej roli gra Tatiana. Zbiorowe sceny to po prostu montaż. Przecież to nie pierwszy film czy serial, w którym coś takiego wykorzystano.

dirt16

Są gdzieś w internetach pokazane materiały przed montażem i po? Aż mi ciężko uwierzyć, że można tak zmontować biegające 5 klonów wokół siebie w jednej scenie, gestykulujące, gadające ze sobą, ale też wchodzące w interakcje fizyczne.

ocenił(a) serial na 8
Pete

Nie wiem.

dirt16

Przeglądałem wczoraj na YT materiały z Tatianą i w jednym z filmików pojawia się ujęcie w którym Sarah Manning rozmawia z Cosimą Niehaus i ta druga jest grana przez dublerkę. Ma odtworzone dredy i okulary, więc prawdopodobnie było to ujęcie z drugiej strony, gdzie Cosima była widoczna od tyłu, a kamera pokazywała twarz Sary..

ocenił(a) serial na 8
Pete

Możesz podać link?

dirt16

https://youtu.be/vPoxbOOW50M?t=92

dirt16

Brawo! Amerykę żeś odkrył.
Mi bardziej chodziło o to, że tak świetnie potrafi zagrać różne charaktery w tym samym czasie.

ocenił(a) serial na 8
mirandaPL

Twój komentarz na to nie wskazywał, więc daruj sobie ten sarkazm.

dirt16

Dla mnie jak najbardziej tak :D

ocenił(a) serial na 8
mirandaPL

To chyba oczywiste, skoro ty napisałaś ten komentarz. Ale nie rozumiesz jak to wygląda z perspektywy kogoś, kto go czyta.

dirt16

Wierzę w inteligencję osób tu zaglądających ;-)

ocenił(a) serial na 8
mirandaPL

Szkoda że sama inteligencją nie grzeszysz.

dirt16

A po czym wnioskujesz???

ocenił(a) serial na 8
mirandaPL

Bo nie potrafisz przyjąć do wiadomości, że ktoś nie zrozumiał tego, co chciałaś przekazać nie przez inteligencję, tylko przez to, że napisałaś coś co nie ma związku z przekazem.
Dlaczego? Bo nikt nie pisze tekstów "Jak dla mnie w każdej roli gra całkiem inna aktorka", jako ocenę umiejętności aktorki. NIKT!
Twój komentarz bardziej wskazuje na to jakbyś uważała, że Tatiana grała tylko jedną rolę, a resztę grały inne aktorki z wklejoną komputerowo twarzą Tatiany (bo taka technologia jest już wykorzystywana). I właśnie tak to zrozumiałem.
A ty jeszcze pieprzysz coś o inteligencji, mimo że to ty popełniłaś błąd pisząc tekst, który nijak ma się do wyrażenia opinii o grze aktorskiej.

ocenił(a) serial na 8
ArchieIl

Tak bardzo prawda.

ocenił(a) serial na 10
ArchieIl

Będzie mi brakować tego serialu i wszystkich klonów granych przez Tatiane. Według mnie ona powinna być na pierwszym miejscu w rankingu serialowych aktorek z ogromną przewagą nad resztą.

ArchieIl

Dokładnie tak. Świetnie to zagrała.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones