PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=841985}

Opowieści z Pętli

Tales from the Loop
7,4 4 169
ocen
7,4 10 1 4169
8,0 7
ocen krytyków
Opowieści z Pętli
powrót do forum serialu Opowieści z Pętli

inny POV

ocenił(a) serial na 9

Kolejny doskonały serial z Amazon.

Czuję, że to natarcie na coraz miej drapieżnych Netflix i HBO.
Poetyka serialu mocno zblizona do Pozostawieni https://www.filmweb.pl/serial/Pozostawieni-2014-684445
Zakręcenie zblizone do Legionu niemnniej w innej oprawie, z inego punktu widzenie (POV). Wysmakowane kadry, powolna akcja, pozornie proste historyjki.Doskonała oprawa muzyczna
Bardzo polecam

ocenił(a) serial na 8
olek1

Na zachodzie Amazon może konkurowac z innymi platformami, ale w Polsce Amazona mało kto subskrybuje. Większość nawet nie wie, że taka platforma istnieje. Co widać nawet po nikłej popularności ich seriali na Filmwebie.

ocenił(a) serial na 7
AgusKa1993666

Przepiękne zdjęcia, doskonale dobrana muzyka, uczta dla zmysłów. Dla mnie tez bardzo podobne w klimacie do The Leftovers.

AgusKa1993666

Pytanie co ma subskrybowanie do popularności. Nie subskrybuję a i tak oglądam ich produkcje.

ocenił(a) serial na 7
AgusKa1993666

Nie wiem jak to wygląda obecnie, ale rok czy dwa temu w USA Amazon był największą platformą streemingową. Dla porównania, netflix był chyba trzykrotnie mniejszy. Natomiast problemem w Polsce jest to, że Amazon nigdy tak do końca nie zainaugurował. I zgodnie z przyjętą strategią biznesową, nieprędko to się zmieni.

ocenił(a) serial na 7
AgusKa1993666

Każdy kto ma abonament w pewnej sieci komórkowej na literę P (tej młodszej z dwóch), może sobie Amazona włączyć na pół roku za free... nie znam się na abonamentach komórkowych, nigdy żadnego nie miałem i niemal dwie dekady jadąc na prepaidzie. Ale to chyba będzie, z rodzinami, kilka milionów osób? Ludzie po prostu NIE WIEDZĄ, lub co smutniejsze, NIE UMIEJĄ włączyć ;)

antykonformista

Właśnie tak samo byłoby z abonamentem u moich rodziców - też nie wiedzieli co to w ogóle jest i nawet nie umieliby tego aktywować. Ja im to objaśniłem i przy okazji sam też korzystam z ich przez 6 miesięcy :D brawo Plej!

AgusKa1993666

Odkąd Amazon Prime jest w Play za darmo na 6 m-cy to liczba subskrybentów sporo skoczyła. Ja sam zostanę pomimo, że rzadko używam.

olek1

Ponieważ trailer mnie mocno zaintrygował, a i Leftovers bardzo lubię krótkie pytanko - kolejne odcinki są fabularnym ciągiem, czy to samodzielne epizody?

ocenił(a) serial na 9
BLeszczynski

Powiedziałbym, że jedno i drugie.

olek1

Porównanie do "Pozostawionych" jak najbardziej zasadne, a sam klimat nawet jeszcze pogłębiony.
Choć na muzykę nie można tu narzekać, to mimo to w wielu scenach mi jej trochę brakowało, choć to by się pewnie sprowadziło do tego, że praktycznie przez cały czas widziałbym tu choćby delikatny podkład :) Czasem po prostu cisza towarzysząca dialogom za bardzo przeszywała.

Powiedziałbym też, że momentami można odczuć klimat "Czarnego lustra", czy "Amazing stories" i ogólnie mam wrażenie, że można już dostrzec powiem schemat, co w przypadku tego serialu na minus jeszcze nie działa, ale już kolejny jeden czy drugi określił bym ewidentnym powielaniem.

użytkownik usunięty
olek1

Chciałbym tu nieco stanąć w obronie Netflixa, bo starają się w mojej ocenie jak mogą, choć faktycznie, nie udało im się jeszcze skorelować nieustannego molestowania widza korowodem dewiantów i czarnych z byciem chędożeniem przez tychże w realu podczas trwania projekcji. Bądźmy jednak dobrej myśli, bo to jednak już jest kwestia najbliższej przyszłości.

ocenił(a) serial na 9

Zaitrygowałeś mnie tym "chędożeniem przez dewiantow" (nieustannym!) - dawaj tytuł - musze to zobaczyć, koniecznie!

użytkownik usunięty
olek1

:-) Wchodź po kolei na fora poszczególnych seriali Netflixa i szukaj prawackich komentarzy. Jak będą liczne , negatywne i w tonie przestrogi - w przeciwieństwie do lewackich, równie licznych ale pełnych laudacji i zachęt - wtedy oglądaj śmiało, a wychędożą Ci mózg na drugą stronę, aż w formie kisielu wypłynie uszami... ;-)

ocenił(a) serial na 9

Bardzo dziękuje za tak szeroko zakrojoną metodologie wyłuskiwania, żródeł inspiracji wypoczynkowej, której to nieomieszkam wykorzystać w wolnej chwili pomiędzy innym barłożeniami. Pozdrawiam.

olek1

Z tą oprawą muzyczną bym nie przesadzał...W kółko maglują ten sam utwór.

ocenił(a) serial na 9
Bokciu

Zgoda - fakt. Daleko im do Max Richera

ocenił(a) serial na 8
olek1

Jak to dobrze, że nie jestem sam w odbiorze tego serialu i skojarzeniu z the Leftovers... Trafiłem na niego przypadkiem i mnie wciągnęło... w pętlę :-)

ocenił(a) serial na 9
macigo_2

Nie jesteś - :)

ocenił(a) serial na 6
olek1

Nie mam skojarzeń z Pozostawionymi. Zupełnie inne realia - lata 80. XX wieku, takaż technologia, nie licząc Pętli i wynalazków z nią związanych, zaś ludzie żyją jakby w oderwaniu od świata, w takim świecie pomniejszonym, ograniczonym tylko do okolic Pętli. Coś jak miasteczko Wayward Pines. Jakby zostali wyrwani z czasu i przestrzeni, i zaklęci w takiej namiastce społecznej, żyjący w cieniu Pętli i poddawani mniej lub bardziej przypadkowemu oddziaływaniu. Tutaj nie ma postawionych problemów socjologicznych, jak w The Leftovers. Motywy dotyczą ludzkich pragnień i marzeń, często dość przyziemnych. Jest to bardzo klimatyczny serial, jakby lekko liryczny, ale wyzuty z dynamiki i akcji, na rzecz melancholii i nostalgii. Inną ma też konstrukcję, bo choć odcinki splatają się ze sobą, to każdy ma inny motyw przewodni i mógłby być oddzielną całością. Ja nie stawiam takich prostych porównań, że skoro coś jest klimatyczne i spokojne, to znaczy, że jest podobne do czegoś innego klimatycznego i spokojnego. Serial The Leftovers to zupełnie inna bajka.

ocenił(a) serial na 9
per333

Mom zdaniem to co napisałaś(eś) własnie te seriale przybliża. :)
Skojarzenia to nie jest prostolinijny proces. To raczej emocje, klimat - których tych nie dostrzegasz. Ja w twojej wypowiedzi nie mogę zorientować się, o którym serialu piszesz w którym miejscu

ocenił(a) serial na 6
olek1

No dobrze, gdy pisałem o latach 80. to miałem na myśli The Leftovers... Zaraz...

ocenił(a) serial na 5
olek1

Zaciekawił mnie ten serial, ale szczerze mówiąc te porównania do 'The Leftovers' dają mi trochę do myślenia... Zmęczyłem jeden sezon tego serialu, i to nieustanne, sztuczne, pompatyczne eksponowanie żałoby w amerykańskim stylu było nie do przetrwania dla mnie.

ocenił(a) serial na 9
forzaroma

Ha, miałam dokładnie tak samo z The Leftovers. Dwa razy robiłam podejście do tego serialu, bo wiele osób go chwali, a ja po prostu się wynudziłam. Pierwszy odcinek to na dwie raty oglądałam, potem włączył się kolejny - zupełnie inne klimaty i historia, zaintrygowało mnie, tyle pytań, czemu drugi odcinek nie jest kontynuacją historii z pierwszego... po czym okazało się, że włączył się pierwszy odcinek drugiej serii ;)
Co do Tales from the Loop - bardzo brakowało mi takiej właśnie opowieści. Choć odcinek 3 i chyba 5 (Control) uważam za najsłabsze, to odcinki o przemijaniu i odchodzeniu uważam za perełki. A tak zupełnie z innej beczki to TftL wynagrodziło mi potworny zawód nowymi Amazing Stories.

ocenił(a) serial na 5
wild79

To niezła pomyłka z tym 'The Leftovers', może tak trzeba oglądać ten serial, aby coś się działo;) Mam kilka odcinków ''Opowieści z Pętli'' za sobą i niestety, ale nie podszedł mi kompletnie.

ocenił(a) serial na 9
forzaroma

Czasem tak bywa. Może za jakiś czas bardziej przypadnie Ci do gustu :)

ocenił(a) serial na 9
forzaroma

well, wymęczyłam - i to dosłownie, cierpiąc niewyobrażalne męki - chyba z sześć odcinków The Leftovers i mogę stanowczo powiedzieć nie. Jak mnie to ma zachwycać, skoro nie zachwyca...

ocenił(a) serial na 3
forzaroma

Dokładnie

ocenił(a) serial na 10
olek1

myślę, że porównania TftL do Leftovers są głównie przez podobną, acz cudowną muzykę ilustracyjną, skomponowaną w obydwu przypadkach przez Phillipa Glassa. Klimat moim zdaniem jest natomiast zgoła inny w tych serialach.

ocenił(a) serial na 9
mihau78

Muzykę do Leftovers napisał Max Richter. A do TftL Paul Leonard-Morgan oraz Glass. A Klimat jest różny :)

ocenił(a) serial na 9
olek1

https://www.youtube.com/watch?v=Qa87MnjQ6J0

ocenił(a) serial na 9
mihau78

Naturalnie na obu kompozytorów miał wpływ Phillip Glass :)

ocenił(a) serial na 10
olek1

o kurczę, ale dałem ciała... :-) Przyznaję bez bicia że obydwaj "minimaliści" zawsze mi się mylili, ale byłem przekonany że do Leftovers muzykę też napisał Glass, zwłaszcza, że moim zdaniem jest bardzo podobna do muzyki z TftL. No ale może tak jest ze wszystkimi współczesnymi minimalistami tworzącymi ilustracyjną muzykę filmową / serialową ;-) Dzięki za sprostowanie!

ocenił(a) serial na 9
mihau78

To ja cie dziękuje za Glass'a - nie znałęm go. Jjest doskonały i faktycznie słychać Galssa u Maxa :)

ocenił(a) serial na 3
olek1

Z przykrością stwierdzam że serial jest bardzo słaby, właściwie nic się w nim nie dzieje i nie wiem kto mógł to coś zakwalifikować do sci fi. Bardziej jest to thriller choć też mizerny, spodziewałem się czegoś innego a to kolejny klon Dark.

ocenił(a) serial na 9
theart

Rozumiem że film https://www.filmweb.pl/film/Solaris-1971-32140 tez został błędne zakwalifikowany - coż idzie NOWA ZMIANA - trzeba będzie interweniować :) gdzie należy. Co do Dark, który też cenie - to bym tego nie porównywał - bo Dark to produkt komercyjny ale zgłoś to w filmweb - może dopiszą dreszczowiec :) do Pętli

ocenił(a) serial na 7
olek1

A mnie się bardziej kojarzy z Czarnym Lustrem, tylko że wszystkie odcinki są spójne i tworzą jedną całość. Pozdrawiam serdecznie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones