Opowieść podręcznej (2017)
Opowieść podręcznej: Sezon 4 Opowieść podręcznej Sezon 4, Odcinek 4

Milk

46m
7,1 404
oceny
7,1 10 1 404
Opowieść podręcznej
powrót do forum s4e4

Trochę mnie już męczy nieprzerwany hejt na postać June, więc postanowiłam stworzyć temat w którym spróbuję na ten hejt jakoś odpowiedzieć.
Nienawidzi się June, ponieważ:

"ona robi ciągle te wkurzające miny!"
Każdy robi miny. Zwłaszcza, kiedy jest pod wpływem silnych emocji. A myślę, że życie w Gilead powoduje silne negatywne emocje. Gdyby nie robiła min, byłby hejt na aktorkę, że jest "aktorką jednej twarzy". Wydaje mi się, że to dobrze, że nie stara się zawsze wyglądać ładnie i przyjemnie dla oka bo nie o to tutaj chodzi.

"postępuje głupio i przez to wszyscy umierają!"
Och naprawdę? A ja myślałam, że przez Gilead.
Jeśli June nie robi "głupich rzeczy" (nie walczy z Gilead) to serial jest nudny pokazując normalne życie Podręcznych. Jeśli June cokolwiek robi to zwykle pojawiają się jakieś komplikacje i konsekwencje, nic nie idzie jak po maśle i to niestety jest cecha takich historii. Też bym chciała, żeby Kanada ruszyła się i podbiła Gilead, ale to byłoby trochę koniec końców rozczarowujące, myślę, że twórcy chcą aby to kobiety Gilead zniszczyły.
Już nie mówiąc o tym, że skóra mi cierpnie jak niektórzy komentujący piszą:
- bo mąż June/Nick powinien zostać komendantem i ona jego podręczną i żyliby długo i szczęśliwie;
- bo Serena powinna była uciec z dzieckiem i June zostać z Waterfordem;
Jakby... nie bardzo. Gilead jest złym miejscem, gdzie łamie się prawa człowieka i nie ma tam miejsca na "i żyli długo i szczęśliwie".

"Bo ona jest brzydka!"
A ten argument jest dość żałosny. Piękno jest subiektywne. Moim zdaniem dobrze, że postacie w tym serialu wyglądają trochę bardziej jak prawdziwi ludzie, a nie ładne twarzyczki, zakryte makijażem.

Jestem po odcinku czwartym. Pierwsza połowa trzeciego sezonu była drogą przez mękę, z powodu poczucia beznadziei, ale myślę, że to było potrzebne bo teraz jak akcja ruszyła i działania June nabrały tempa to czuję ogromną ulgę z tego powodu.

ocenił(a) serial na 8
matsurika

Mnie jedynie trochę zaczyna męczyć jak rozpisano rolę aktorki. Do niej nie mam nic. W sensie że jest niezniszczalna, nawet paluszka nie straciła po tylu razach do ja złapali itp.

bm25

A to akurat prawda i z tym zarzutem mogę się zgodzić. Niestety plot armor to jest duży problem w wielu serialach. Jakoś to przyjmuję, że to jest historia osoby która przeżyła i główna bohaterka musi przeżyć. Jeszcze to, że June była użyteczna dla Gilead i dlatego trzymają ją tak długo przy życiu.

ocenił(a) serial na 4
matsurika

Irracjonalne jest to, że przeżyła bo jest podręczną i jeszcze się "przyda". Jest to głupi argument, patrząc na ten film. Ile już stracili podręcznych w tym serialu, kilka to na pewno, ale "szkodnika" uparcie trzymają. Po pierwszej akcji powinni ją zlikwidować gdyż z logicznego punktu zostawienie jej przy życiu to tylko kłopot. Ale serial po pierwszym sezonie pikuje ostro.

b_r_z_u_c_h

Może być jeszcze tak, że Ciotka Lidia woli ją zamęczać żywą, niż po prostu ją zabić i koniec. Poza tym zabicie takiej osoby to robienie z niej męczennika, za to pokazanie, że "patrzcie, ona narobiła nam tyle problemów i dalej pozwalamy jej żyć" może zasiać pewne wątpliwości u ludzi jeśli chodzi o Gilead. Wszyscy na zewnątrz niby wiedzą, że to piekło, z drugiej strony działa ich machina propagandowa: w zwiastunie do tego sezonu Kanadyjczycy wiwatowali, bo wypuścili Serenę i komendanta Waterforda.

ocenił(a) serial na 4
matsurika

Jaki męczennik, ktoś kto kontroluje wszystkie media bez problemu zrobiłby z niej wroga publicznego. Tym bardziej, że początkowo była ona jedną z wielu. Uważam, że serial powinien się skończyć na pierwszym sezonie, może na drugim by poczyścić niedopowiedzenia. Dalej to już nędza.

ocenił(a) serial na 8
b_r_z_u_c_h

A to nie tak ze chcą ją zatrzymać bo dała już jedno dziecko? Wydaje mi się ze te podręczne które zabili jakby "nie wykazały się" i nie dały dziecka żadnemu komendantowi a June zaszła w ciążę. Ale mogę sie co do tamtych mylić bo już dawno były te sceny. Wiem że to nie argument racjonalny ale Giliard jest nastwiony na te dzieci wiec tak sobie to tłumaczyłam...
Choć z tym ze nie straciła nawet palca sie zgadzam. Tyle scen było o karach. Nawet Jannine straciła oko a była podręczną wiec tu są niespójni bardzo.

olkaendzel

Jannine urodziła dziecko, więc wykazała się, a przecież została skazana na śmierć przez ukamienowanie. Nie ma logicznego wyjaśnienia poza plot armorem. Inne podręczne zostały trwale okaleczone za mniejsze przewinienia. Ba! Nawet Serena straciła palec, a June za te wszystkie kłopoty jakich przysporzyła nic nie zrobili. Chyba to mnie najbardziej wkurza w tej postaci. Ona coś odwala, cierpią inni, a jej nic. Może dlatego nie nauczyła się myśleć do przodu o możliwych konsekwencjach jej czynów, bo zwyczajnie ich nie ponosi.

ocenił(a) serial na 9
matsurika

Ludzie na filmwebie i reddicie zachowują się, jakby June przed Gileadem była komandoską, wyszkoloną w szpiegostwie, walce wręcz, taktyce, a w ramach hobby wykładała na uniwersytecie podstawy manipulacji. Przed zostaniem Podręczną była edytorką, żyła sobie w dużym mieście z mężem i córeczką, czasem biegała, a czasem poszła na jogę - ona właśnie ma być tą everywoman, która została wyrwana ze swojego życia, a teraz ma traumę na traumie. Jest nieracjonalna, bo poharatano ją psychicznie do tego stopnia, że prosi ciotkę Lydię o śmierć. Jest nieracjonalna, bo chodzi o jej dziecko, a najbardziej inteligentni ludzie zachowują się jak idioci, kiedy ktoś grozi ich potomstwu. Jest nieracjonalna, bo - w pewnym momencie - była w ciąży i jeszcze w połogu, oderwano od niej jej niemowlę, a potem oddała je sama, hormony w niej szalały.
Co do plot armor, zgadzam się, że za bardzo ją chroni w porównaniu chociażby do Janine czy Natalie - tłumaczę to sobie trochę tym, że Moss jest w większości scen, a CGI np. uciętego palca czy ciągłe malowanie jej np. blizny na twarzy byłoby strasznie czasochłonne.

matsurika

Uwaga! Jest to film nazistowski. Wykreowany świat jest ponoć ortodoksyjny i teologiczny, natomiast to absolutna nie prawda. To film o patologii, o "religii szatana", religii udającej prawdziwą, czyli o takiej religii jakiej jest np Katolicyzm(kult papieża jako ojca, kapłanów jako Ojców, kult figurek, modlitwy do świętych itd to przykłady grzechów, które uprawiane są w religii katolickiej). Film nie jest więc teokratyczny, ale jest krzywdzący, ponieważ nastręcza widzów do organizacji pokojowej którą jest chrześcijaństwo, ukazując ją w załkanym świetle. Serial pełni role taką jak szatan w micie o zakazanym Owocu. Tak samo jak wówczas szatan zmanipulował ludźmi, tak samo robi ten serial. Uczcie się religii, ponieważ to ona rozpoczęła epokę rozwoju technologicznego, i to brak religii w Europie doprowadził do drugiej wojny światowej, uczcie się bo to chrześcijanizm dał prawa kobietą, a mężczyzną odebrał przelewanie krwi. Uczcie się chrześcijaństwa ponieważ tylko on może ocalić nas przed agresją Rosjan, którzy do dziś są krajem satanistycznym. (ostatnio wręcz chrześcijaństwo zostało w Rosji zakazane, tak jak dawniej w Niemczech).

rajzain

QWA, Ortografii się ucz, nie religii.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones