PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=771634}

Opowieść podręcznej

The Handmaid's Tale
8,0 72 514
ocen
8,0 10 1 72514
7,7 15
ocen krytyków
Opowieść podręcznej
powrót do forum serialu Opowieść podręcznej

imho- trzyma poziom!

ocenił(a) serial na 9
dziobata

Dla mnie fantastyczny w ogóle mnie nie rozczarował absolutnie wstrząsający nie wiem jak wam, ale mnie atmosfera przytłoczenia dyktaturą się udzieliła.

ocenił(a) serial na 9
dziobata

Jak tak dalej pójdzie to smutno mi będzie, że nie mogę już dać większej oceny... :) Dwa pierwsze odcinki fantastyczne!

dziobata

Czy ja wiem czy trzyma poziom. Jak na razie, po 2 odcinkach jestem niestety rozczarowany. Jak pierwszy sezon był świetny, tak drugi, no cóż, delikatnie ujmując mnie znużył. Jak na razie, fabuła nie dąży do niczego konkretnego, moim zdaniem. Dużo retrospekcji, szerszego poznania postaci i przede wszystkim gra na emocjach związanych z traumą jaką przeszły te biedne kobiety. Wiadomo, że należy to gdzieś tam wpleść w fabułę i ukazać to wszystko, przez co ludzie muszą przechodzić ale żeby rozwlekać to na dwa odcinki i nie pokazać w sumie nic poza tym to trochę słabo. Mam nadzieję, że coś konkretnego zacznie się dziać bo naprawdę polubiłem ten serial i nie chciałbym go porzucać.

ocenił(a) serial na 9
analthunder

ja dalabym minus za zbyt duzy hardkor.. Malo elementow psychologicznych a duzo krwawej masakry :p

ocenił(a) serial na 7
dziobata

Jak dla mnie rewelacja, miałam gęsią skórkę, szczególnie oglądając drugi odcinek. Jestem ciekawa co będzie dalej, jak to wszystko zostanie poprowadzone. Liczę, że akcja ruszy z kopyta.

ocenił(a) serial na 10
dziobata

Było całkiem dobrze oby utrzymało poziom. A teraz co dokładnie ci lekarze czy ktoś tam zrobił tej Glenie która jest teraz w kolonii i kopie doły ?

ocenił(a) serial na 9
TyrionLanister

wydaje mi sie, ze wycieli jej "narzedzia" odpowiedzialne za-delikatnie mowiac- "odczuwanie przyjemnosci ";)

ocenił(a) serial na 8
TyrionLanister

Glenę obrzezano (zabieg polegający na wycięciu łechtaczki - całościowym lub częściowym, ale że to Gilead to prawdopodobnie pozbawiono ją całej łechtaczki), nadal jest w stanie urodzić dziecko, lecz zarówno poród, jak i każdy stosunek seksualny musi wywoływać u niej potworny ból.

Zresztą była taka scena z pierwszego sezonu, gdzie Glena siedziała na schodach domu i rzucała psu piłkę, a żona komendanta pogłaskała ją po ramieniu i powiedziała, że nie czuje się najlepiej, bo wiedziała, co zrobiono podręcznej i specjalnie odwlekała ceremonię z miesiąca na miesiąc, mając świadomość, jak bardzo Glena będzie cierpiała podczas stosunku.

ocenił(a) serial na 10
ocenił(a) serial na 8
kokonamaroko_x

Nie wiedziałam że po obrzezaniu stosunek boli, myślałam że z czasem się goi jak wszystko.

ocenił(a) serial na 8
DoomedMistress

Ciężko mi powiedzieć, gdyż tego nie doświadczyłam, ale na przykład w filmie (na podstawie historii znanej somalijskiej modelki, która została poddana takiemu zabiegowi w dzieciństwie i przeżyła) Kwiat pustyni, kobieta potwornie cierpiała podczas menstruacji, czy chociażby oddawania moczu więc wyobraź sobie próby współżycia. To zapewne zależy od tego, co "zostawi" chirurg, a znając Gilead to dla "wynaturzonej nie-kobiety-potwora", którą jest Emily, jest bolesne doświadczenie.

ocenił(a) serial na 7
dziobata

Pierwszy odcinek drugiego sezonu to było mocne uderzenie, potem już robiło się coraz słabiej. Odcinek drugi i trzeci (ucieczka June i to, co robiła w międzyczasie) można było skondensować i umieścić ten wątek w jednym odcinku, a nie rozciągać wszystkiego do granic możiwości.

Teraz historia zatoczyła koło, a nasza główna bohaterka wróciła do punktu wyjścia. Jesteśmy po czterech odcinkach, a fabuła w ogóle nie idzie do przodu. Jedyne co mamy, to więcej retrospekcji, które generalnie są fajne ale jest ich proporcjonalnie więcej, niż tego co dzieje się w czasie teraźniejszym. O ile pierwszy sezon był genialny i trzymał w napięciu, tak teraz wszystko sie wlecze. Nie wiem czy z tego powodu nie obniżyć serialowi oceny, bo na razie drugi sezon to dla mnie lekkie rozczarowanie.

ocenił(a) serial na 8
Naethalee

ja juz jestem po piatym odcinku i jestem zawiedziona.... strasznie zawiedziona, durgi sezon w ogole nie ma zadnej fabuly, niczego, narazie tylko odcina kupony od pierwszego.

ocenił(a) serial na 9
Lunasol

drugi sezon strasznie słaby aż do odcinka szóstego,to co tam się stało rekompensuje brak akcji, szczególnie w dwóch pierwszych odcinkach drugiego sezonu, jestem w szoku, czekam z niecierpliwością na siódmy odcinek

ocenił(a) serial na 8
dziobata

Piąty odcinek rewelacyjny! Ciekawe co teraz będzie z June? Czy wróci do domu czy będzie w tym pokoju na łańcuchu....

Kassandra85

Ten odcinek jest mega mocny, co następny to mocniejszy, ale końcówka zapowiada powrót do nadziei i jakiegoś planu.

dziobata

Mnie drugi sezon jeszcze mocniej wbija w fotel! Dla mnie mistrzostwo absolutne!

ocenił(a) serial na 9
dziobata

Odcinki 1-5 faktycznie mieszane uczucia, ale 6. jest moim zdaniem świetny. Serena jest dla mnie najbardziej fascynującą postacią i w tym odcinku pokazuje znowu swoją głębię.

guanaco

Z Sereną jest taki problem, że gdy tylko widz zaczyna odczuwać do niej zalążek sympatii, to okazuje się, że nie może ufać swoim przeczuciom. Wyrachowana i wyniosła, nie ma się co łudzić, że pozostały w niej jakiekolwiek ludzkie odruchy wobec drugiej kobiety.

ocenił(a) serial na 9
Myar

Dokładnie to miałam na myśli przez tę głębię - a także to, jak ona jako silna kobieta przeszła od stanu sprzed rewolucji do reżimu. To jest niezwykle fascynujące.

ocenił(a) serial na 7
guanaco

Zdecydowanie najciekawsza postać. Offred bardzo traci w drugim sezonie.

ocenił(a) serial na 9
dziobata

2 sezon jak dotąd (odc. 6 właśnie obejrzany) nie jest nawet w połowie tak dobry jak sezon 1, w fabule brak jakiejś ciągłości - nie wiadomo czy chce uciec, czy odnaleźć córkę, czy walczyć z "systemem", czy się mu podporządkować itd... a poza tym lewackość i polit poprawność w 2 sezonie jest posunięta aż do porzygania: co drugi związek to związek homo (tak jakby połowa ludzi była homoseksualistami), udane małżeństwo jest tylko wtedy gdy mąż jest czarny ("białe" małżeństwa to albo fanatycy/fanatyczki albo idioci). BTW, jak są retrospekcje i jest ukazana "dzisiejsza" uniwersytecka młodzież to zaczynam odczuwać sympatię do Pana komendanta i jego żony bo zrobili z tym całym tatałajstwem porządek :)) a tak na marginesie Pani Waterford - Yvonne Strahovski jest niesamowita, swą grą przykrywa wszystkich łącznie z Elisabeth Moss która jest aktorką dwóch min...

ocenił(a) serial na 9
sew85

a najlepsze z tego jest to, że Pani Waterford jest Polką!!!! tym bardziej trzymam za nią kciuki :))))))

sew85

Przyznaje się do polskich korzeni i mówi pięknie po polsku (można to zobaczyć w wywiadzie przeprowadzonym przez A. Wendzikowską z Yvonne :-) https://www.youtube.com/watch?v=c6JzLUxVPY0).

ocenił(a) serial na 9
sew85

https://www.youtube.com/watch?v=ikiOZcvg4d0

ocenił(a) serial na 9
sew85

I'm in love!!!

ocenił(a) serial na 6
sew85

W pierwszym sezonie odgrywana rola nie pozwalała jej błysnąć (w sumie ciągle grała zimną i bezduszną kobietę), ale w drugim faktycznie prezentuje się świetnie.

sew85

Mnie Moss strasznie denerwuje w tym sezonie. Y. Strahovski za to genialna ;)

ocenił(a) serial na 9
dziobata

Ostatnie odcinki (6-9) bardzo mi sie podobały. Mocne, smutne, Serena się rozwija jako postać, jestem całym sercem za bohaterami walczącymi z systemem Gileadu.

dziobata

Jestem po obejrzeniu 9 odcinków i szczerze to nie mam ochoty na kolejne. Jak dla mnie słabsza kopia sezonu 1, gdzie każdy odcinek miażdżył po całości. Tutaj co najwyżej wzruszenie ramion. Na trzeci sezon nie czekam.

ocenił(a) serial na 10
olka0207

Dokładnie po tym gdy ją złapali jakby znowu pierwszy sezon i to w gorszym wydaniu myślałem że po ucieczce June będzie jakaś znowu ciekawa historia a tu znowu powtórka z rozrywki

TyrionLanister

Mam identyczne odczucia - motyw ucieczki podobał mi się i myślałam,że pociagną to dalej w ciekawy sposób. Fajny motyw był też z kolonią karną,ale nie rozwineli tego za specjalnie :( Odcinki 1-4 zapowiadały coś intrygujacego, a tu niestety kiszka.

ocenił(a) serial na 9
olka0207

:) tak jakby scenarzysta się zmieniał co odcinek i zostawiał w scenariuszu to co napisał poprzednik z wcześniejszego odcinka.

ocenił(a) serial na 7
dziobata

Po II sezonie? Obejrzałeś 13 odcinków II sezonu?

Jest to dobre rozwinięcie oryginału. Przede wszystkim historia wciąż opowiadana jest inteligentnie. Na pewno nie ma już tej świeżości, co literacki pierwowzór, ale mimo wszystko wciąż utrzymuje wysoki poziom. To jest ogólnie bardzo dobry serial, jednak w drugim, najdalej w trzecim sezonie powinien otrzymać swój finał.

Najlepiej gdyby doszło do biblijnej zemsty ma oprawcach, do obalenia zbrodniczego reżimu. Może do tego dojść, jeśli naukowcy rozwiążą problem bezpłodności, a więc usuną główną przyczynę kryzysu i wzrostu popularności środowisk skrajnych i populistycznych.

ocenił(a) serial na 9
per333

Będzie 13 odcinków a nie 10? Mi się wydaje, że właśnie obejrzałam ostatni czyli 10 odcinek.
Obym się myliła.

ocenił(a) serial na 8
Avallen

Na 100% będzie 12 odcinków, a czy będzie 13? Nie wiem....

ocenił(a) serial na 10
Avallen

Ja obejrzałam 11 odcinków 2 sezonu i konczy się tak, ze nie możliwe, że to bedzie koniec. Na filmwebie przeczytałam , ze w Stanach bedzie 12 odcinek 4 lipca a 13 odcinek 12 lipca. Ale nie wiem czy u nas mozna obejrzeć te odcinki. Bo ja po 11 mam wielki niedosyt.

ocenił(a) serial na 9
Avallen

Obejrzałam 13 odcinków 2 sezonu.
Całość zakończyli tak, że mogą dokręcić 3 sezon.

ocenił(a) serial na 7
dziobata

Pierwszy sezon 9/10, drugi leci ledwo na 6/10... Strasznie to nudne, przedłużane jakby na siłę, odcinki można streścić w pięciu zdaniach, a oglądając na przyśpieszeniu by się nic nie traciło. No i ta wtórność, niby ucieczka, a jednak June zostaje złapana i znowu to samo. Wątek Emily był ciekawszy, to samo z Sereną, ale to jakby... za mało.

ocenił(a) serial na 9
Kierokat

Gdzie ogladaliscie odcinek 13?

ocenił(a) serial na 9
malenka9085

na showmax jest ;)

dziobata

Wczoraj skończyłam drugi sezon. Chyba jeszcze nigdy, w takim tempie nie oglądałam żadnego serialu. Pierwsza seria - genialna. Druga - taki emocjonalny rollercoaster, ciężko go jednoznacznie zdefiniować.
Zastanawia mnie finał drugiego sezonu. W głowie plączą się dwie motywacje związane z decyzją June:

1) Hannah
2) zemsta

ocenił(a) serial na 10
vanilla_sky85

Ja właśnie jestem po seansie. Było wiele łez i złości. A końcówka mnie zaskoczyła. Z jednej strony nie rozumiem jej decyzji, z drugiej strony tak. Po prostu wróciła po pierwszą córkę. Ale po tym co przeszła i ile się wymęczyła tam, to na jej miejscu uciekłabym z małym dzieckiem, a potem wróciła z ekipą i bronią po pierwsze dziecko. Ale wiadomo, to film, pewnie będzie trzeci sezon, więc musieli to jakoś rozwiązać. Szansa że sama zdoła odzyskać starszą córkę jest nie duża, z pomocą znajomych miałaby większe szanse. Ale to matka, a miłość matki jest wielka. Obiecała córce bardziej się postarać by ją odzyskać. Wybrała dobro dzieci, musiała zawalczyć.

ocenił(a) serial na 10
dziobata

Ja jestem na 4 odcinku, ale jestem rozczarowana, a wręcz wkurzona jak przedłużają serial.
2 odcinek to jakaś tragedia. Można go było ująć w 15 minutach, a przeciągnęli go jak cholera.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones