PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=849855}

Oni

Them
7,3 2 086
ocen
7,3 10 1 2086
Oni
powrót do forum serialu Oni

Serial jako horror świetny historie nawet ciekawe ale...

Tendencyjność do bólu. Absolutnie wszyscy biali są źli, co do sztuki. Mało, że są źli to są w tym byciu złymi komiksowo / pop-artowo przerysowani. Jeżeli jacykolwiek czarni są, źli to jest to wynikiem krzywd zaznanych od białych i traumy z tym związanej. Biali generalnie przedstawiani są jak nienawistne rozjuszone zwierzęta które wszystko co nie białe postrzegają jako zwierzęta.
Słabo się robi.

Ja nie twierdze, że rasizm nie istniał czy nie istnieje. Twierdze, że wrzucanie jakiejkolwiek rasy w całości jako bohatera negatywnego jest do lupy i jest zwyczajnie ohydne.

Pozatym rasizm nie jest zjawiskiem tyczącym się jednej rasy a wszystkich.

Przykładem jest chociażby ten serial który jest turbo rasistowski w sposobie przedstawiania jednej konkretnej rasy. 0 /10



kubajec_return

Po pierwsze, jestem na drugim odcinku i już widzę, że nie każdy biały jest zły, np. ten szef policji. Po drugie, co ma do rzeczy, że rasizm dotyczył wszystkich ras? Ten film opowiada o krzywdach rasy czarnej doznanej z rąk białych Amerykanów. Po trzecie, w latach 50-tych rasizm do czarnych był powszechny i systemowy. Jako Polakowi, którego przodkowie doświadczyli gorszego traktowania w swoim kraju choćby podczas niemieckiej okupacji, nie pozostaje mi nic innego niż łączyć się w bólu z czarnymi.

ocenił(a) serial na 1
LunaExoriens

obejrzyj dalej dalej zobaczysz jak dobry jest ten porucznik. "Po drugie, co ma do rzeczy, że rasizm dotyczył wszystkich ras? " Nie rozumiesz to nie zrozumiesz. Czy ja mam cisnąć po np 16 letniej Heldze czy innym Hansie bo jego pradziadek lub dziadek strzelał do mojego. Dlaczego 20 letni Jon ma się kajać za rasizm w czasach kiedy ani jego ani jego rodziców nie było na świecie. Jeśli chodzi o pierwszy sezon. Bo je żeli mówimy o drugim sezonie to turbo rasizm w drugim sezonie jest już totalnie z dupy lata 90 really

LunaExoriens

Racja tylko czy czasem tworzenie takich filmów teraz to nie nakręcanie spirali nienawiści do białych, czy nie lepiej tworzyć filmy gdzie ludzie są równi

ocenił(a) serial na 8
kubajec_return

Ale taki jest zamysł serialu.

ocenił(a) serial na 8
hrabianka

Zresztą zastanów się. Jak na siłę wstawiają czarnego aktorka - źle. Jak kręcą o samych czarnych - źle. Rozumiem, że jedyne produkcje z samymi czarnymi to moga być Gruby i grubszy, żeby nie daj Boże nie urazić białych...

ocenił(a) serial na 1
hrabianka

Czarne laski robiły obliczenia dla nasa do misji apollo zrobiono o nich film troszkę rozdmóchując ich wkład w misje ponad miare. Był mniejszy niż film pokazywał ale to nie problem. Ważne, że ktoś to w końcu pokazał. W zasadzie była to jedna laska.

Zamysł serialu, zamysłem serialu, wisi mi kto ma jaki kolor skóry, ale jak masz zamiar dać się obażać bo ktoś tam kiedyś miał kolonie i niewolników to twoja sprawa.
Ja nie mam zamiaru ani opluwać czarnych ani dać się oplówać bo jest to na topie.
Antony Jonson pierwszy legalny posiadacz niewolników USA był czarny jakoś nikt sie nim nie chwali. Jak AI zrobiło czarnego papierza i matke terese to ok. Ale jak zrobiło czarnych rzołnierzy SS to był straszny Aj-WAJ. To się wszyscy obrazili. Mogą sobie być Produkcje z samymi czarnymi i spoko. Ale skoro Była czarna Anna Boleyn. To ja teraz che czrnego Adolfa H, białego Martina Lutera Kinga i Malcolma X. Myślisz że taki numer przejdzie. Nie chodzi mi o Czarnych tylko o wyżerający z tego serialu rasizm którego nienawidzę nie ważne kto jest rasistą. Pierwszy zbrzegu Alexandre Dumas oraz Aleksander Puszkin Byli mulatami ktoś o nich filmy robi

ocenił(a) serial na 8
kubajec_return

I weź tu potem sugeruj się ocenami na filmwebie xd Oczywiste jest że twórcy chcieli nakreślić w ten sposób tematyke i klimat, serial przedstawia właśnie rasistów, dlatego o nich w 99% jest.

ocenił(a) serial na 9
kubajec_return

Jeśli chodzi o sezon 2 to nie widzę tego. Po prostu. Generalnie wisi mi i powiewa przekaz, że krzywdy czarnych, że rasistowscy biali, bla bla. Jeśli nie będzie się nastawionym w żaden sposób to wychodzi tylko tyle, że tu są czarni bohaterowie. Po prostu. Czarna jest główna bohaterka, czarna jest jej rodzina, czarny jest morderca, czarna jest walnięta matka zastępcza itd.

Ilu w ogóle jest białych w 2 sezonie, którzy pojawiają się na dłużej niż minutę? Na dobrą sprawę tylko dwóch, rudy detektyw i komendant. I tyle, za mała próbka żeby to był rasizm w stronę białych.

Rudy faktycznie jest kawałem uja, dla białych pewnie nie lepszym. Ot, taki stereotypowy gliniarz z USA. To tylko jedna postać.
To trochę tak jakby zrobić serial, w którym pobocznym antagonistą jest czarny diler. Stereotypowo, ale że to tylko jedna postać poboczna, to nikomu nie będzie powiewało rasizmem. Zwłaszcza, że oba te stereotypy mają przełożenie.
Komendant natomiast mógłby być jakiejkolwiek rasy. Nie jest postacią negatywną, nie jest postacią pozytywną, to po prostu chłodno i logicznie myślący chłop.

Jeśli chodzi o sezon 1, no to tak, takie było założenie, takie były czasy i idę o zakład, że gdyby faktycznie w tamtych czasach jakaś czarna rodzina wprowadziła się do białej dzielnicy, to tak by to wyglądało (minus wątki fantastyczne oczywiście).

ocenił(a) serial na 10
kubajec_return

A co mają kłamać, że Czarnym było wspaniale ? Biała dupa cię boli i tyle.

ocenił(a) serial na 1
tonndenis

To żeś się synku z kulturą wypowiedział :P. Aż się człowiek trzęsie od argumentów :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones