One Piece
powrót do forum 1 sezonu

Wiele lat temu natknąłem się na ten tytuł, za pośrednictwem znajomego w szkole średniej, polecał mi przeczytać ową mangę albo sięgnąć po wersję zekranizowaną. Byłem sceptycznie nastawiony zważywszy na ilość materiału do nadgonienia (10 lat temu, gdzie do tej pory wychodzi anime).
Jednakże po obejrzeniu całego sezonu i zauważenia jaki cudowny jest to świat jak i zaintrygowała mnie ta historia, chciałbym się dowiedzieć w jakim momencie mangi/anime kończy się pierwszy sezon? Czy to prawda, że pierwszy sezon serialu obejmuje tylko pierwsze 8 tomów mangi lub pierwsze 61 odcinków anime? Czuję wewnętrzną potrzebę dowiedzenia się co będzie dalej.
Takie urozmaicenie mojego życia. Z góry dziękuję za pomoc i życzę miłego dnia.

ocenił(a) serial na 9
Skonfundowany

Tak to prawda, mniej więcej 61 odcinek. Ale nie polecam zaczynać od niego.
W serialu dodali i ucięli kilka rzeczy aby było szybsze tempo.
Np. Garp w anime i mandze pojawia się później jak i jego geneza i powiązanie z Luffym.

ocenił(a) serial na 9
Skonfundowany

Jak już to zacznij mangę od początku, unikniesz sytuacji w których coś było przedstawione w tych początkowych 95 rozdziałach i będą do tego później jakieś nawiązania (One Piece jest znane z tego, że niektóre rzeczy wyjaśniają się po kilkuset rozdziałach), a tego nie widziałeś, bo to pominąłeś.
Anime możesz oglądać jakieś pojedyncze odcinki, np. gdy coś ci się spodoba w mandze i będziesz ciekaw jak to zostało zanimowane. I przy okazji dorobisz sobie głosy postaci, którymi będziesz czytał mangę :) Gra aktorów głosowych w anime w większości przypadków to majstersztyk, mój ulubiony to chyba Buggy, jego aktor głosowy daje koncerty podkładając głos, prawdziwa sztuka xD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones