One Piece
powrót do forum 1 sezonu

Ten totalnie pomylony, miejscami skrajnie infantylny i przewidywalny, nie za bardzo trzymający się jakichkolwiek zasad, szalony i niedorzeczny serial ma tak pozytywną energię, że nie można się od niego oderwać. Jak się da temu ponieść, to trochę jak chwilowy powrót do dzieciństwa kiedy wszyscy oglądaliśmy bajki.

użytkownik usunięty
CrazySquareRoot

no niby tak, ale chyba za dużo tu dosłownej przemocy jak na serial dla dzieciaków (ok. 7–15) – widziałem spory fragment pierwszego odcinka. Japońska kultura jest pod tym względem trochę przegięta ale własciwie co ta dosłowność wnosi?

ocenił(a) serial na 7

Przesadzasz. Dla małych dzieci - owszem. Ale uważam, że każdy 12-latek już doskonale ogarnie, że to jest fantazja.

użytkownik usunięty
CrazySquareRoot

Jasne, ale po co sceny z przecinaniem na pół, krwią itd. Takie hybrydowe łączenie konwencji jest ok dla nastolatków/dorosłych, ale jak to mają ogladac dzieciaki z dolnego zakresu - powiedzmy ok 8-10 lat to trochę przesada. No nic - rodzice sobie powinni najpierw sprawdzić czy to się nadaje dla ich dzieciorów.

ocenił(a) serial na 7

Bo to nie jest serial dla małych dzieci. To nie jest kino familijne. A ja, jako dorosły, potrafię mimo całej fantastyczności tego filmu, czasami docenić trochę brutalniejszą scenę. I nastolatki najpewniej też. 

użytkownik usunięty
CrazySquareRoot

ok ;-0, chyba przestałem czytać niektóre kody kulturowe bo to mi się wadało na maksa familijne, ale w sumie np. bajki braci grimm są literaturą są dla dzieci i dorosłych i są jakby nie było brutalne

ocenił(a) serial na 7

Nie jest familijne w sensie, że nie jest dla wszystkich roczników, głównie właśnie przez parę brutalnych scen, ale i np. cały drugi epizod, z Buggym, to raczej nie jest kino dla małych dzieci. Ja się naoglądałem - potajemnie - różnych filmów dla dorosłych w dzieciństwie (horrory itp.) a potem miałem lęki. Bajki braci Grimm, chociaż świetne, to też jest raczej efekt ówczesnego niezrozumienia dziecięcej psychologii rozwojowej. Źle jest dziecko chowac pod kloszem, bo wyrośnie niedostosowane do życia, ale nie można też go bezmyślnie straszyć, bo to się potem odbija na całej późniejszej psychice.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones