One Piece
powrót do forum 1 sezonu

COŚ WSPANIAŁEGO

ocenił(a) serial na 10

Jestem wielka fanka anime i nie zawiodlam sie!! Widać na ekranie ogromny budżet, jestem w szoku jak dobrze ta wspaniała anime została odwzorowana na ekranie!! Buggy, Mihawk, Arlong, Kapitan Kuro, Zeff - klasa!! Nie pamietam kiedy coś mi się TAK PODOBAŁO! Wspaniałe odwzorowanie postaci! Historia Ody to według mnie majstersztyk - arcydzieło - dosłownie, dlatego obawiałam się, że ekranizacja może to zepsuć, ale myślę, że Oda może być dumny! Napisał wspaniałą historie i myślę, że twórcy One Piece'a to w pełni uszanowali! Jestem bardzo podekscytowana i mam ogromną nadzieję, że ujrzymy tą piekna historie do samego końca! DAJCIE KOLEJNE SEZONY <3 !!!

ocenił(a) serial na 10
zielonypajacyk

PS. jednak każdy kto zaczął od filmu - polecam obejrzeć anime/przeczytać mangę - serial serialem i jest 10/10, jednak anime to już zupełnie inna liga :))

ocenił(a) serial na 9
zielonypajacyk

Mam podobne odczucia co do tego serialu, ale generalnie to po prostu nie mogło się nie udać, skoro przy produkcji czuwał sam Goda! Ba, nawet miał prawo anulować całe przedsięwzięcie, gdyby efekt końcowy mu się nie spodobał :D
Wyszło bardzo elegancko, a tak jak Ty miałem obawy co do live action, tym bardziej że to produkcja netflixowa. Okazało się że spora część ekipy produkcyjnej jest fanami OP, w tym showrunnerzy, więc można powiedzieć, że nad serialem pracowali właściwi ludzie.
Niestety dla formatu serialowego takie streszczenie wielu kwestii odbiera moim zdaniem wartość emocjonalną, która w oryginale jest bardzo często i gęsto rozbudowywana przez wiele odcinków. Do tego mamy mniej rozbudowane postacie i sam świat. Ci niektórzy, którzy piszą, że serial jest lepszy od anime nie wiedzą o czym mówią.

Jestem fanem tego uniwersum (niektórzy nawet twierdzą, że psychofanem), Oda stworzył najlepsze fantasy jakie miałem przyjemność poznać. Fajnie że znaleźli się ludzie, którzy pchnęli je w świat. Aktualnie na netflixie to top#1 w rekordowej dla serialu ilości krajów - 86. Niech się niesie :D

PS to* anime, to rodzaj nijaki :P

PS2 All hail Buggy senchou!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones