Oddział Specjalny Echo 3
powrót do forum 1 sezonu

Jest kilka niedociągnięć, wciskanie niepotrzebnych (wiadomo jakich) wątków ale na szczęście odnoszę wrażenie że Twórcy zrobili to bo musieli i były to tak krótkie sceny że można przeżyć.
Szkoda że serial jest wydłużony. Pokazywanie cierpienia jest zbyt długie bo już dawno człowiek zżył się z bohaterami i im kibicuje.
Dla amatora sceny walki są fenomenalne! Żadnej wolnej amerykanki, żadnych zbędnych ruchów. Widać spore konsultacje ze specjalistami. Szacun!
Finałowa akcja podnosi tętno! Najdłuższa i jedna z lepszych jakie widziałem.
Serial na prawdę na plus i jest mocno niedoceniony. Zasługuje na 7 mimo niedociągnięć!

squirrelkuss

zgodzę się. bardzo dobre sceny walk. po trzecim czy czwartym odcinku, te homoseksualno lesbijskie tematy wypalały oczy, ale na szczęście uspokoiło się trochę po odpaleniu dziuni w dżungli ;)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
soulfly777kris

A mamy prawo żeby nam to przeszkadzało czy zabierasz nam to prawo?

ocenił(a) serial na 8
squirrelkuss

Czyli dla tych najbardziej i najczęściej narzekających najlepiej sprawdzi się przysłowie "głodnemu chleb na myśli".
Kiedyś ktoś próbował mi to tłumaczyć ale nie chciało mi się w to wierzyć ale teraz zaczynam pomału to ogarniać że faktycznie istnieją takie osoby i notoryczny tutaj kwik na temat LGBT+ nie ma co brać zawsze na poważnie.
Co do zabierania praw to nigdzie nie napisałem żeby zabronić wam narzekania a wręcz przeciwnie, proponuje czytać ze zrozumieniem.
Jeżeli dana grupa osób od dłuższego czasu na coś narzeka, na coś się skarży to od tego jest prawo żeby im w tym narzekaniu pewnego dnia ulżyć.
Oczywiście nie bierzemy pod uwagę osób którym narzekanie na LGBT+ sprawia przyjemność.

squirrelkuss

Zgadzam się z większością Twojej wypowiedzi, ale akurat co do scen "homo", to tu twórcom nie można zarzucić, że "musieli". Sam jestem przeciwnikiem wciskania niepotrzebnie ideologii, ale tu tego nie ma. Zwróć uwagę, na szerszy kontekst tych postaci. Lesbijki to przecież terrorystki (a przynajmniej opętane ideologicznie bojówkarki). Jeden z gejów to knujący na prawo i lewo agent CIA, gotowy poświęcić przyjaciół, człowieka, który uratował mu życie, dla przepchnięcia własnej agendy, co jego partner mu wytyka. Paradoksalnie taki obraz, choć na pewno kłuci się z woke ideologią, jest zdecydowanie lepszy, niż papka wciskana nam w produkcjach Netflixa czy Disneya. Taki obraz pokazuje, że homoseksualiści, to ludzie jak każdy z nas i są tak samo podatni na dobro i zło. Ich decyzje, a nie orientacja seksualna, powodują, że oceniamy ich tak a nie inaczej.

A co do oceny serialu dodam jeszcze, że jeśli nie dostaniemy sezonu 2 (choć sam nie wiem, o czym mógłby być), to ja osobiście odczuwam niedosyt, bo zostawili nas z dość dziwnymi relacjami bohaterów i brakiem domknięcia pewnych wątków. Jak dla mnie nie ma tego tyle, by stworzyć kolejne 10 epizodów, ale cóż... Poczekamy zobaczymy. Aktualnie daję 6/10

ocenił(a) serial na 5
Venomix

Może chodzi o to, że liczba lgbt w społeczeństwie wacha się od 1 do 5 procent, a producenci filmów i seriali sprawiają wrażenie, że jest ich co najmniej połowa :)

iluvatar11

To jest w wielu przypadkach wina perspektywy. Jeśli w produkcji masz kilkanaście-kilkadziesiąt postaci pierwszo i drugoplanowych, to nawet jedna teoretycznie stanowi zbyt wysoki odsetek w stosunku do rzeczywistości, ale wszystko zależy od tego, jak to jest podane. W serialu Buffy na przykład mamy dwie postacie, w kilkuosobowej grupie, ale jakość historii i samych postaci powoduje, że człowiek nie zwraca na to uwagi. W Echo 3 takich scen również nie ma zbyt wiele i są one bardzo naturalnie wplecione w scenariusz. A porównajmy to z Wiedźmin: Rodowód Krwi (choć nie polecam, bo to padaka jest ;)), gdzie scena męskiego pocałunku była wrzucona tylko w celach marketingowych - twórcy sami się chwalili, że oto mamy pierwszy gejowski pocałunek w świecie Wiedźmina.
Jeśli mamy dobry scenariusz, aktorów i reżysera, to orientacja/rasa/płeć są drugorzędne.

ocenił(a) serial na 5
Venomix

Oczywiście zgadzam się z Tobą. Ja generalnie jestem przeciwnikiem romansów, w jakiejkolwiek formie, w filmach i bym nie miał pretensji, to musi taki romans być bardzo dobrze osadzony w fabule :)

iluvatar11

HA HA HA ...FAKT !
...PODOBNIE JAK Z CZARNYMI W USA ...

ocenił(a) serial na 10
iluvatar11

Tak dokładnie się o tym mówi i z dokładnie się z tym zgadzam jeden do pięciu procent a w filmie musi być zawsze taki wątek co oczywiście jest przekłamaniem rzeczywistości ale takie właśnie niosą nam prawdy ludzie którzy walczą o postęp i o tak zwane poprawne formy dla mnie beznadziejnie zupełnie niepotrzebny wątek

ocenił(a) serial na 5
Venomix

"...ich decyzje, a nie orientacja seksualna, powodują, że oceniamy ich tak a nie inaczej...". Jeśli to zdanie byłoby zgodne z rzeczywistością to nie mielibyśmy do czynienia z uprzedzeniami i takimi wpisami jak powyżej. Niestety twoja ocena ( dla mnie naturalna ) jest całkowicie w mniejszości.

squirrelkuss

Murzyn który ma męża, no trochę śmieszne. Na siłę wciskają wszędzie ta glupia ideologie.

ocenił(a) serial na 10
wearethepeople

Tak używając kolokwializmu dokładne wciskanie Po co Dlaczego seks to jest sprawa prywatna nie musimy tym epatować i pokazywać jak powinno być a czego nie powinno być całkowicie się zgadzam niepotrzebny wątek

ocenił(a) serial na 5
squirrelkuss

Miejscami strasznie nudny

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones