PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=779299}

Obsesja Eve

Killing Eve
7,6 21 565
ocen
7,6 10 1 21565
7,5 18
ocen krytyków
Obsesja Eve
powrót do forum serialu Obsesja Eve

Villanelle

ocenił(a) serial na 10

Villanelle ma w sobie coś takiego, że mimo tego, iż jest psychopatyczną morderczynią chciałoby się z nią umówić na kawę czy coś.

MrMcMateusz

Niby liczy się charakter, ale i tak każdy leci na wygląd

ocenił(a) serial na 10
Sanneya

Możliwe ale jak dla mnie nie w tym przypadku, tu jestem trochę jak Eve, Villanelle mnie po prostu fascynuje ta jej pustka w oczach kiedy zabija i to że ją nic nie rusza, właściwie zabija dla zabawy, żeby coś poczuć, cokolwiek

MrMcMateusz

Ciężko mi to nawet skomentować.

ocenił(a) serial na 10
Sanneya

sam się siebie bałem kiedy to pisałem, ale chyba po prostu ciekawią mnie seryjni mordercy, chciałbym wiedzieć skąd bierze się u nich potrzeba zabijania

MrMcMateusz

Z różnic w budowie mózgu, to straszne, ale prawdziwe. Też mnie to ciekawiło, teraz już troszeczkę mniej, bo szkoda mi życia na zagłębianie się w meandry psychopatyzmu, socjopatii itd. Ale genaralnie" szkoda"mi ludzi, którzy nie mogą w sobie nic zmienić, bo nie wiedzą nawet, że są skrzywieni. Szkoda, że nie mają świadomości, że coś z nimi nie tak, mogliby na przykład chcieć się zamknąć gdzieś w odosobnieniu żeby nikomu krzywdy nie zrobić.

Sanneya

Skąd pomysł, że psychopaci i socjopaci nie zdają sobie sprawy z tego, iż coś z nimi nie tak? Jestem pewien, że wielu z nich jest świadoma swojej odmienności i gwarantuję Ci, że wielu z nich żyje normalnie i nie wyróżnia się niczym szczególnym, może nie z powodu sumienia, ale choćby ze względu na własne dobro, chęć nie zmarnowania sobie życia, psychopatia i socjopatia to po prostu zaburzenia osobowości i nie każda osoba dotknięta takim zaburzeniem morduje i krzywdzi wszystkich dookoła.

tomek922

Ależ ja napisałam, że szkoda mi lidzi, którzy są nieświadomi, tego co robią.Nie, że szkoda mi, psychopatów i socjopatów.. Ja się za znawczynie w tym temacie nie uznaje, mimo, że ogladałam wiele dokumentów, dużo czytałam na ten temat itd. Ogólnie nigdy tego nie pojme skąd się w ludziach takie coś bierze. Ale odnośnie tego serialu, to jeśli chodzi o odzworowanie postaci psychopatycznej morderczyni to ten serial kuleje, choć nie można nie napisać, że ta cała Vilanel jest całkiem sexy, ale z charakteru paskudny typ

Sanneya

Nie wiem, serialu nie oglądałem, trafiłem na forum, żeby zasięgnąć opinii na jego temat, a co do moje wypowiedzi, no, cóż, po prostu się nie zrozumieliśmy. :)

tomek922

Całe szczęście, że nie oglądałeś, bo to oczy wypala. Początek serialu był niezły, a potem po prostu dramat..

Sanneya

Ok, będę omijać szerokim łukiem. ;)

ocenił(a) serial na 9
tomek922

To żeby nie było tak łatwo, ja dla odmiany polecam. Choć to tak wyrazisty serial, że albo się go od początku lubi, albo nie. Obejrzenie samego pilota sprawi, że szybko zajmiesz jakieś radykalne stanowisko.

ex_machina_durejko

W porządku, w wolnej chwili zerknę, skoro opinie są tak podzielone. :)

ex_machina_durejko

Teraz już wiem skąd taka różnica, między pierwszym a drugim sezonem. Prowadziły to dwie różne osoby:-p Obejrzę trzeci sezon, bo ma go prowadzić jeszcze inna osoba, kto wie, może będzie tak samo dobry jak oierwszy, sezon?

tomek922

psychopatia i socjopatia "nie kazdy krzywdzi"
Krzywdzi, ale w inny sposób. Nie kazdy morduje, ale krzywdzić lubi. Z rozmysłem.

ocenił(a) serial na 9
MrMcMateusz

To co w niej może pociągać to szczerość i bezpośredniość. Nie chowa nic, wali prosto z mostu.

MrMcMateusz

swój ciągnie do swojego?

ocenił(a) serial na 7
MrMcMateusz

bo to po prostu świetne odegrana rola przez aktorkę. prawdziwy psychopata tak właśnie wpływa na ludzi. wielu ulega jego urokowi. wystarczy poczytać literaturę specjalistyczną, a nawet ta bardziej "przyswajalna dla przeciętnego człowieka" z gazet czy artykułów, albo o psychologii w stylu książki Roberta Hare pozwalają zrozumieć dlaczego tak to wygląda. dobrze dobrali aktorkę, robi świetne wrażenie i wygląda autentycznie.

LeaMao

Obejrzałem dopiero półtora odcinka s01 i... wg mnie aktorka grająca seryjną jest zupełnie nietrafiona. Może w miarę rozwoju wydarzeń jakoś wyklaruje mi się to, ale tak na teraz: zupełnie nijaka babka...

ocenił(a) serial na 7
foxtrot

Mialam podobne odczucia, ale pozniej zmieniłam zdanie.

MrMcMateusz

Zapraszam. Stawiasz drinka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones