PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=829582}

Niewiarygodne

Unbelievable
7,6 33 366
ocen
7,6 10 1 33366
7,7 3
oceny krytyków
Niewiarygodne
powrót do forum serialu Niewiarygodne

W końcu się doczekałem

ocenił(a) serial na 8

Od pewnego czasu mam problem: przestałem trawić seriale o seryjnych mordercach. Jeszcze gorzej niż o superbohaterach. Gdy tylko czytałem w opisie coś w stylu: „W parku znaleziono zmasakrowane zwłoki młodej dziewczyny. Doświadczona inspektor skrywająca mroczną tajemnicę, rzuca wyzwanie bezlitosnemu mordercy. Musi pokonać zło i własne lęki...” Natychmiast przełączałem. Miałem dość afirmacji sadystycznych morderców. Ukazywania ich postaci jako demiurgów, superinteligentnych graczy toczących z policjantami grę. Na szachownicy miasta na której nic nieznaczącymi pionkami są ciała ofiar. Ścigania się na opisy coraz bardziej wymyślnych sposobów okaleczania, coraz dziwniejszych wskazówek i egzotycznych lokalizacji. Wg mnie jest to ten sam typ socjopatycznego spojrzenia, które mają te bestie. Traktujące ofiary jak płótno do malowania chorych wizji czy podpałkę dla ognia szaleństwa. 10, 12, 18, 24 ofiary? Potem już tylko liczby i kolejne telefony w nocy: „Znaleziono zwłoki”. Mam dość fetyszyzowania psychopatów. Czynienia z nich seksownego obiektu adoracji. Coś się jednak zmienia. Pojawiają się filmy i seriale, w których ważniejsze są ofiary i cierpienia ich bliskich. Niewiarygodne są świetnym przykładem. Gwałciciel nie ma w sobie nic wspaniałego i demonicznego. Jest bułowatym, zahamowanym facetem. Nic szczególnego. Natomiast osią filmu są zniszczenia, które uczynił ofiarom. Można pomyśleć: „Co z tego, przecież żyją”. Widzimy jednak, że ukradziono im ważną cześć życia, której nie odzyskają. Dla niego jedna noc i pamiątka, dla nich początek piekła.

Woooo

Jestem na etapie oglądania 6 odcinka... Bardzo fajny serial i wciągający ...
Mam pytanie, kończy się na 8 odcinku? Znajdą mordercę ?

ocenił(a) serial na 8
katee82

Tak, znajdą...Mam opisać w szczegółach, czy będziesz dalej oglądać?

ocenił(a) serial na 8
Woooo

czasem ktoś opisze trafnie coś, co tłucze nam się po głowie od dłuższego czasu. Mnie również irytuje to prześciganie się w szokowaniu widza przemocą, zbrodnią, wynaturzeniami. Mocniej, więcej, bardziej, szybciej - powtórzyć. Serial świetny, wyróżniający się, nie mogłem się oderwać. Polecam.

ocenił(a) serial na 7
Woooo

To polecam Broadchurch. Wprawdzie chodzi o morderstwo małego chłopca (i tylko chłopca, innych ofiar nie ma w pierwszym sezonie, w drugim jest morderstwo dziewczyny, a w trzecim sprawa gwaltu), ale wszystko oscyluje wokół cierpienia rodziny i tego jakie zniszczenie to morderstwo wywołało.

Woooo

Świetnie napisane kolego. Serialu jeszcze nie oglądałem, ale muszę przyznać, że żadna opinia nie zachęciła mnie do niego tak jak twoja. Trafiłeś w punkt. Przy okazji gratuluję pierwszorzędnych zdolności operowania słowem pisanym :)

ocenił(a) serial na 8
Woooo

Dzięki za napisanie tego komentarza, zachęcił mnie do obejrzenia i nie żałuję. Co więcej podpisuję się pod Twoim postem. Dodam od siebie, że serial mocno skupia się na pokazaniu jak różnie ofiary zachowują się po przeżytej traumie. I próba jakiejkolwiek oceny czy profilowania takich zachowań jest bardzo ryzykowna.

ocenił(a) serial na 9
Woooo

W punkt!

Woooo

Gdy przeczytałam twój komentarz od razu przypomniał mi się film "Zodiack", który był naprawdę świetnym filmem wpisującym się w pamięć, aż na samym końcu pokazany jest list od samego Zodiaca z prośbą o utrwalenie jego dzieła poprzez nakręcenie filmu o nim (!) Myślałam, że sobie oczy wydłubię w akcie buntu! Jak można było?! Zrobili z niego celebrytę! Gdybym wiedziała o jego liście na początku, to bym filmu nie obejrzała jak nie oglądam filmów Polańskiego... Bo oni przecież chełpią się myślą, że są znani... A takich należy zignorować by poczuli się niedocenieni... Wtedy dostaną najwyższy wymiar kary... Krytyka i pogardą a nie afiszowanie się własnymi zbrodniami! A ten miniserial sprawił, że poczułam satysfakcję.

magdaxd

Filmy Polańskiego są świetne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones