PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=829582}

Niewiarygodne

Unbelievable
7,6 33 366
ocen
7,6 10 1 33366
7,7 3
oceny krytyków
Niewiarygodne
powrót do forum serialu Niewiarygodne

Sorki damski lektor jest do dupy

ocenił(a) serial na 10
WPCinek

Bo kto ogląda z lektorem??

andrze_r

Ten, kto chce cały czas uważnie patrzeć na zdjęcia.

ocenił(a) serial na 6
LunaExoriens

To się naucz angielskiego albo przełknij tą gorzką femi-pigułkę.

piotrekkozik

Znajomość angielskiego to poziom wyżej. Ja tylko mówię, że lektor jest lepszy niż napisy, jeśli ktoś nie zna języka.

LunaExoriens

Pozwolę się nie zgodzić. Ja nawet nie znając języków na tyle, żeby rozumieć w pełni wszystkie wypowiadane przez aktorów kwestie nie wyobrażam sobie wybierania wersji z lektorem, który zagłusza głosy tychże aktorów i inne dźwięki z muzyką włącznie. Bez przesady - napisy czyta się szybko i spokojnie można też ogarnąć obraz (czy jak to nazywasz "zdjęcia").
PS. Oglądanie filmów w kinie musi być dla ciebie męczarnią? ;)

ocenił(a) serial na 9
Ragnar

To tylko twój subiektywny punkt widzenia i nie możesz się nie zgadzać z tym, że ktoś woli coś innego niż Ty.
Ty wolisz napisy, inni lektora, a Niemcy preferują dubbing i każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy. W niektórych filmach napisy odwracają uwagę od tego co na ekranie, czasem też wystarczy na moment odwrócić wzrok, by stracić wątek i trzeba przewijać do tyłu. Tu akurat napisy są ok, sam oglądałem bo jakoś damski głos mi nie odpowiadał, ale w przypadku filmów nieanglojęzycznych zdecydowanie wolę lektora.

tentego

To tylko twój punkt widzenia i nie możesz mówić mi z czym mogę się zgadzać a z czym nie :P

ocenił(a) serial na 9
Ragnar

Nie lubię kminku i twoja opinia w tej kwestii ma zerowe znaczenie.
To samo dotyczy cudzych preferencji dot. wyboru tłumaczenia filmu.

tentego

Dlatego nic nie kminisz buehehehe :P

ocenił(a) serial na 9
Ragnar

Argumentum ad personam - typowe dla buraka, który nie ma nic merytorycznego do powiedzenia.

tentego

Rada na przyszłość - nie przedstawiaj się publicznie w internecie, wiesz RODO te sprawy.... buahahah

ocenił(a) serial na 9
Ragnar

Chcesz dawać rady, a nie wiesz do czego odnosi się RODO.
Na przyszłość postaraj się lepiej. Bez odbioru.

tentego

Nawet nie wiesz jaki mam z ciebie ubaw buahahahh, napisz coś jeszcze śmiesznego proszę...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Ragnar

A Ty mozesz sugerować komuś co jest dla niego lepsze? Sam sobie zaprzeczasz . Zgadzam sie że z napisami szlifuje się jezyk. Sam za to wolę wersje z lektorem z uwagi ze nie muszę odwracać wzroku od akcji na rzecz czytania.

użytkownik usunięty
tentego

"To tylko twój subiektywny punkt widzenia i nie możesz się nie zgadzać z tym, że ktoś woli coś innego niż Ty."

Bzdurne stwierdzenie, ponieważ każdy ma prawo się nie zgodzić z drugą osobą na dowolny temat poruszany na publicznym forum. Każdy z nas ma własne subiektywne zdanie na różne kwestie. Koniec końców liczy się siła argumentów. Tym też sposobem wykazałem właśnie, że nie przemyślałeś swojej wypowiedzi, gdyż jest zupełnie nielogiczna. No bo kim ty w ogóle jesteś, skoro próbujesz rozstawiać ludzi po kątach odnośnie tego na co mogą się zgodzić lub nie? Nie jesteśmy w szkole na lekcji, a ty nie jesteś żadnym nauczycielem, którego każdy ma się słuchać. Napisałeś głupotę i jasno to wykazałem. Szach mat.

ocenił(a) serial na 9

Może zauważ, że właśnie próbujesz robić to co sam mi zarzucasz.

Nie zrozumiałeś.

Jeżeli powiem że lubię zapach drzewa sandałowego, to nie możesz tego kwestionować, bo to mój gust i wybór. Lubię go i tyle, koniec, kropka.
Dyskutowanie na ten temat nie ma sensu. Możesz co prawda zaproponować inny zapach, ale nie możesz mi go narzucać jako lepszego, bo to ja zdecyduję, który bardziej mi się spodoba.

To samo jest z tą dyskusją.
Jeżeli ktoś preferuje filmy z lektorem, to żaden kretyński komentarz na FW tego nie zmieni, a form tłumaczenia, w przeciwieństwie do gamy zapachów, jest ledwie kilka i każdy zdążył wyrobić już swoje preferencje.

użytkownik usunięty
tentego

Jest takie powiedzenie, że o gustach się nie dyskutuje, ale w praktyce jak jest każdy widzi. Zgadzam się z tym, że forsowanie swojego zdania na zasadzie "nie możesz lubić tego co lubisz, bo ja tak mówię" jest absurdalne. Ja zwracam uwagę tylko na to, że każdy może się z kimś nie zgodzić na dowolny temat, bo taka jest naturalna kolej rzeczy. Właśnie tak to wszystko funkcjonuje - to jest oczywisty, prosty i niezaprzeczalny fakt. Czy pisząc o tym fakcie równocześnie zarzucam ci jak masz myśleć na zasadzie o której pisałem przed chwilą? No bo jak inaczej mam odebrać ten fragment, że robię niby dokładnie to, co ci zarzucałem? Stwierdziłem oczywistość, a ty się oburzasz, jakbym walił mieczem w twoją hełbicę. Nie wiem, masz jakiś problem z zaakceptowaniem rzeczywistości? Jak się nie zgadzasz z powyższym faktem, tym gorzej dla niego? Gdzie zatem twój kontrargument? Nie ma? Tak myślałem. Po prostu odpisałeś w stylu "no chyba ty". Bardzo merytorycznie... gratuluję.


Każdy obstawia przy swoim zdaniu i można dyskutować nawet jeśli nie dojdzie się do konsensusu. W granicach zdrowego rozsądku takie rozmowy są przeprowadzane i wtedy jest to jak najbardziej w porządku. Właśnie po to, aby poznać cudze zdanie/odmienny punkt widzenia i/lub wady i zalety czegokolwiek. To właśnie było clue mojego wpisu. Przypomnę, że niczego tutaj nie narzucam bez sensu i nie forsuję niczym rozjuszony byk w czerwoną płachtę. Piszę o podstawach, które każdy znać powinien, gdy ma się konto na forum. Boże, aż się za głowę złapałem.

użytkownik usunięty

Z tym fragmentem "no chyba ty" odnosiłem się rzecz jasna do twojego pierwszego akapitu/zdania.

LunaExoriens

Lektor lepszy od napisow jeśli ktoś nie zna języka? Haha to właśnie hak się ogląda w wersji oryginalnej z napisami można się równocześnie uczyć języka a nie oglądając z lektorem

andrze_r

Wiele osób, z różnych powodów, w różnych okolicznościach. Bo niedowidzą, bo akurat w danej chwili bardziej słuchają niż oglądają, bo źle im się czyta i ogląda jednocześnie, bo oglądają z kimś, kto również z różnych powodów woli lektora od napisów. Biali, czarni, Azjaci, dzieci. Czasem nawet ci z perfekcyjnym angielskim.

ocenił(a) serial na 6
Dawidt

A nie pomyślałeś, że może ten film jest skierowany głownie do kobiet? Przecież to widać po sposobie prowadzenia narracji. Czy nie pomyślałeś, że może akurat tu bardziej pasuje głos kobiety? Jakoś trudno mi wyobrazić sobie Tomasza Knapika czy Janusza Szydłowskiego opowiadającego o gwałcie na nim popełnionym.

piotrekkozik

Ej, ale ta odpowiedź to nie do mnie chyba, bo ja pisałem o przydatności lektora ogółem

ocenił(a) serial na 9
piotrekkozik

Co za bzdurne uzasadnienie. Są setki filmów, które poruszają tematykę gwałtów i nigdy do tej pory nie użyto w związku z tym damskiego lektora. Poza tym film nie jest skierowany głównie do damskiej widowni. Równie dobrze mógłbyś napisać ze Titanic jest skierowany do osób pływających transatlantykami, a Czterej Pancerni i Pies - do czołgistów. Głupi wniosek, prawda? Ale taki jest twój tok myślenia.

Dawidt

Albo, tak jak ja, w czasie oglądania robią na drutach i wtedy są w stanie robić te dwie rzeczy jednocześnie. Samo patrzenie w telewizor z pustymi rękami wydaje mi się marnowaniem czasu.
Do lektorki przyzwyczaiłam się po 5 minutach.

andrze_r

Lektor jest przydatny przy nauce angielskiego. Włączasz lektora i angielskie napisy.

andrze_r

Wciąż mnie poraża jak dla niektórych osób życie innych jest ważne. Co cię to obchodzi jak ktoś filmy ogląda?

ocenił(a) serial na 8
WPCinek

zes to delikatnie ujal ;) Dalem rade wysluchac pierwsza minute... ;)

WPCinek

Co racja to racja. Uszy krwawią...

ocenił(a) serial na 7
WPCinek

Słuchać się tego nie da.

użytkownik usunięty
WPCinek

osz k....rwa ten lektor roz.... system

ocenił(a) serial na 8
WPCinek

dlatego najlepiej oglądać z napisami i angielskim lektorem :))

giemzax9

To w angielskojęzycznych filmach jest angielskojęzyczny lektor?

ocenił(a) serial na 10
WPCinek

Po jakimś czasie już nie skupiają się na lektorze

ocenił(a) serial na 8
WPCinek

Równie niezauważalna jak męscy lektorzy.

ocenił(a) serial na 8
WPCinek

Kto ogląda z lektorem Netflixa???

marcin_lendzion

Ktoś kto się uczy angielskiego. Polski lektor i angielskie napisy.

marcin_lendzion

Ja ogladam

WPCinek

po początkowym szoku, nawet nie zdążyłem zauważyć kiedy przestał mi przeszkadzać.

ocenił(a) serial na 7
barranek

Miałam tak samo. Przez pierwsze minuty bardzo raziła, ale jej głos szybko stał się niezauważalny, czyli tak jak powinno być. Czepianie się autora tematu, że lektorka "do dupy" to już naprawdę chyba tylko po to, żeby sobie ponarzekać.

ocenił(a) serial na 8
WPCinek

Dokladnie tak! Przez tę lektorkę film dużo traci. Może gdyby to była Czubówna.....

WPCinek

Serio to ogląda się jeszcze filmy z lektorem?...

sztohas

No serio

ocenił(a) serial na 9
sztohas

Osobiście po lektora sięgam tylko przy komediach lub jak oglądam z dziewczyną, bo ona jest już przyzwyczajona. Jednak to fakt, bardzo dużo się traci oglądając z lektorem, który dużo zagłusza jak i często ma inne tłumaczenie..

ocenił(a) serial na 8
WPCinek

Hej:) Czy to przypadkiem nie ta sama pani lektor co w serialu When They See Us?:) Koszmarek

WPCinek

Mam taką samą opinię na temat lektora wersji zenskiej.
Czasem po długim dniu mam ochotę nie czytać, nie analizować czy wszystko dobrze zrozumialam tłumacząc z angielskiego
Ale słuchać i odpoczywać.
Tutaj się nie dalo. Lektor damski mnie drażnil

WPCinek

Tragedia ... chciałam ogladnąć z ojcem, który ma słaby wzrok, wiec napisy odpadają, a tu tak kaszana :(

ocenił(a) serial na 8
WPCinek

Kompletnie nie rozumiem tego ataku na osoby, które oglądają "z lektorem". Skoro jest taka opcja, tzn., że są osoby, które preferują taki sposób oglądania i nie układajcie mi życia. Nie mówcie co powinno być dla mnie "lepsze". Serio - mamy wolność i jeśli lubię oglądać filmy i seriale z lektorem, to mogę oceniać poziom lektorów. Mam wrażenie, że po prostu jest to sposób na okazanie swojej wyższości, bo "ja znam język angielski, a Ty nie". No ja nie znam i na razie nie jest mi on do niczego potrzebny. Jakby nie było, wątek dla osób, które oglądają seriale z lektorem i które z jakiegoś powodu tak wolą. Co do komentarza - moim zdaniem nietrafionym i szowinistycznym jest określenie, że problemem jest "kobiecy" lektor. Problemem jest ta lektorka. Są seriale i filmy ze świetnymi lektorami i lektorkami, którzy oddają emocje i świetnie oddają klimat. Tu lektorka jest fatalna, niestety nie wtapia się w tło i w ogóle nie potrafi oddać emocji. Wszystko jednostajne i drewniane...

ocenił(a) serial na 7
wino1901

Zasadniczo masz rację, z wyjątkiem tego, że lektor powinien oddawać emocje - przeciwnie, dobry lektor powinien niknąć w tle, a emocje zostawić dla oryginalnej ścieżki dźwiękowej. Od oddawania emocji w wersjach językowych jest dubbing.

ocenił(a) serial na 8
Sol89

Sol89 to widocznie mamy inne oczekiwania. Moim zdaniem lektor musi oddawać emocje, co nie znaczy, że ma emanować swoimi. To, że pozostaje w tle, nie oznacza, że nie zmienia barwy, tempa wypowiedzi, głosu, nie dostosowuje swojego głosu, do emocji panujących w danym momencie. Tego przynajmniej ja oczekuję. Natomiast jeśli chodzi o tę lektorkę, to przede wszystkim problem polega na tym, że ona przede wszystkim "nie niknie w tle", tylko mocno się wybija, a w drugiej kolejności, gdy bohaterka wykrzykuje w emocjach (to będzie parafraza): "Oczekuję, że mój zespół da z siebie wszystko, bo gdzieś tam na wolności lata gwałciciel, który poluje na kolejną ofiarę", lektorka odczytuje to tak samo jak frazę: "Dziś na śniadanie była jajecznica na bekonie, i podpieczone tosty, było nudno"... Oczywiście kwestia gustu, ale w mojej osobistej ocenie ta lektorka jest fatalna, drewniana i kompletnie nie potrafi dostosować wypowiedzi do sytuacji w filmie. Nie wiem czy oglądasz serial z lektorem, ale jeśli tak, to serio uważasz, ze lektorka jest OK? Jeśli tak, to spoko, rozumiem, jeśli podoba Ci się jej podkład, to każdy zasługuje na uczciwe głosy i głos obrony. Dla mnie jest fatalna. Pomijając lektora, serial świetny...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones