Nie z tego świata
powrót do forum 12 sezonu

sezon 12 e 14

ocenił(a) serial na 10

W tym odcinku sam nie potrafię w całości ocenić. Byłem niezbyt zaskoczony i lekko rozczarowany, że Brytyjscy Ludzie Pisma z wypasionymi sprzętami i wysokiej wydajności, wysokiej klasy broni mogli pokonać wszelkich potworów jak mawiają legendy o nim w tym filmie, a tu byli bardziej bezradni w obronie przed wampirami i przed Alfą. Najgorsze było to... Brak klimatu mistycznego, mrocznego jak w kilku pierwszych sezonach, nieinteresująca historia, brak nowego odcinka z nowymi postaciami-przeciwnikami, w sensie przykładowo mogli dać jeszcze pierwotnego Dracule przed urodzoną Alfą wampirem coś tak, jeszcze jakiegoś upiora, ale wcielonego bardziej strasznego i mniej go pokazuje wszystko na ekranie i inne inne tak przykładowo dałem... Ale nie chcę, żeby wrogowie w walce tak łatwo odchodzili od życia, bo za każdym razem, gdy na drugim planie zobaczę pokonanego wroga to już przestaje mnie kusić w obejrzeniu następnego odcinka, bo zdałem sobie sprawę, że to będzie kontynuacja historii Ludzi Pisma zza oceanem z nieciekawą fabułą albo po prostu będzie kolejna podobna historia z wcześniejszymi odcinkami. Ogólnie nie chcę skreślić ten ulubiony serial, od początku bardzo go polubiłem i przyjemnie się oglądało tych dwóch walecznych braci w polowaniu na każdej podróży, a teraz mając mieszkanie w bunkrze to więcej czasu przebywają w środku niż w poszukiwaniach akcji na zewnątrz. Przyznaję, że ten nowszy sezon zrobił się ciężki, trudny, przewidywalny i monotonny. Oby nie zrobili czegoś zbędnego. Nie byłem podekscytowany jak kiedyś, no i to źle :(

ocenił(a) serial na 9
piotrek_mili

Odcinek dłużył mi się na tyle, że dokończyłam go dopiero za trzecim podejściem. Nie było w nim nic nowego, same odgrzewane pomysły typu Colt lub alfy. Ile można?! Do tego śmieszna baza tych Ludzi Pisma - barak ogrodzony siatką, 2 strażników i pare komputerów. Wiem, że to pewnie wina budżetu i w ogóle, ale POWAŻNIE? Całości nie pomagają też kanciaste dialogi.
Tak jak mówisz - wszystko stało się ciężkie, trudne i przewidywalne.
Do tego największy minus tego sezonu - Mary. W każdej scenie czekam, że zginie, ale mamuśka cały czas się trzyma :/

piotrek_mili

Dracula w tym świecie nie istnieje. Jest tylko alfa/alfy czyli pierwsze potwory stworzone przez eve....

ocenił(a) serial na 10
kiogu1

Rozumiem, ale przydałby się jakieś nowe historie z nowymi stworami. Myślę, że rozumiesz o czym myślę

piotrek_mili

Problem w tym, że strasznie pośpieszyli się z bytami wyższymi :). Może dostaniemy boga, który stał się zły (bo ciemność go nie ożywiła tylko stworzyła na nowo) i lucyfer w końcu go zabije, może dodadzą inne istoty z rasy chucka (jak chaos ład itp.) albo nową śmierć? Teoretycznie mogli by dodać mitologię, lovcrafta i S-F, ale to 1 w serialu już było (mocno średnie) a same bóstwa to krok w tył w stosunku do aniołów. Dla lovcrafta idealny był sezon 6-7 gdzie było sporo nawiązań, teraz to trochę po ptakach, a SF tu nie pasuje. No i każde z tych rozwiązań to krok w tył.....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones