Nawiedzony dwór w Bly
powrót do forum 1 sezonu

Powyżej oczekiwań

ocenił(a) serial na 9

Po genialnym moim zdaniem "The Haunting of Hill House" czekałam z lekką obawą na kontynuację. Drugi sezon choć historią odbiega od tego co poznaliśmy poprzednim razem naprawdę miło mnie zaskoczył. Główni bohaterowie nie wzbudzili we mnie takiej sympatii jak ci z Hill House, ale historia jako całość zasługuje na wysoką ocenę. Wykonanie, zdjęcia, muzyka i gra aktorska jak zwykle na świetnym poziomie. Zachowano moralizatorski ton i tak jak w poprzednim sezonie pokazano że głównym odczuciem podczas seansu nie koniecznie musi być strach, by seans nas w pewien sposób przeraził. Obejrzałam cały sezon na raz i nie żałuję ani chwili. Zarówno ten jak i poprzedni sezon dają do myślenia i długo zostają człowiekowi w głowie.

kat_1113

Dokładnie. Mnie też się podobał. Nie rozumiem hejtu .Ludzie najpierw oceniaja film,a potem dopytuja o co w nim chodzilo;) Po pierwszym tak dobrym sezonie ten dla mnie jest solidnym 8....

kat_1113

Serial sprawił, że na kilka godzin przeniosłem się w inną rzeczywistość. Dawno czegoś takiego nie doświadczyłem (tu lekka obawa o zdrowie zmysłów). Dla mnie - całkowicie subiektywnie - serialowe arcydzieło :)

ocenił(a) serial na 10
gitarzysta300

Mam takie same odczucia, wzruszylam się nawet

ocenił(a) serial na 8
gitarzysta300

Podobnie, pozytywnie mnie zaskoczył i każdy kolejny odcinek przekonuje coraz bardziej do tego oby pozostać przy tym i chłonąć do końca. Fajne momenty spokoju wymieszane z grozą. Kolejne odcinki wyjaśniają wątki. Polecam serial

ocenił(a) serial na 9
kat_1113

Dokładnie! Strasznie przykre jest to, że większość oczekiwała czegoś wtórnego i nie potrafi docenić Bly Manor, bo nie jest kopią Hill House... Like, are you guys for real? Inne światy, całkowicie inne historie i realia, a ludzie i tak będą płakać i dawać niskie oceny, bo nie dostali kalki. Mimo iż uwielbiam Hill House, to uważam, że Bly Manor było równie wspaniałe, choć nie ma co tu porównywać obu historii, bo jak mówię, są całkowicie inne, a punktem wspólnym jest ten przekaz podprogowy jedynie.

W Hill House horror również nie gra pierwszych skrzypiec, jakby nie było, bo jest jedynie otoczką głębszej całości. Może był troszkę straszniejszy, ale poruszał mocniej problemy psychologiczne i psychikę jako tako, więc myślę, że dlatego grozą wieje tam bardziej, ale w Bly Manor również jest mrocznie i czuje się ten niepokój.

Kurde no nie wiem. Mi się strasznie ten sezon podobał i całkowicie nie jestem zawiedziona, a pozytywnie zaskoczona, gdyż zdążyłam się już nasłuchać nagtywów.. a tu prosze! Co za przemiła niespodzianka! Koniecznie do zobaczenia kolejny raz.

kat_1113

To nie była kontynuacja The Haunting of Hill House ani drugi sezon. To całkiem inny film tego samego twórcy.

ocenił(a) serial na 8
wiolcia0

Niezupełnie, tytuł jednak jasno nawiązuje do "Hill House". Moim zdaniem to są właśnie dwa sezony produkcji o tytule głównym "The Haunting", tyle że każdy sezon jest osobną historią, tak jak w "American Horror Story". Wskazuje też na to obecność tych samych aktorów.

Sol89

Raczej obecność tych samych aktorów grających zupełnie inne postacie w zupełnie innym kraju sugeruje, że te produkcję wspólnych mają tylko twórców i gatunek.

Sol89

Mi też się to skojarzyło z American Horror Story - Ci sami aktorzy w innych historiach :) dla mnie ten sezon rewelacyjny, na końcu się wzruszyłam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones