PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=800686}

Nawiedzony dom na wzgórzu

The Haunting of Hill House
7,8 56 225
ocen
7,8 10 1 56225
7,2 9
ocen krytyków
Nawiedzony dom na wzgórzu
powrót do forum serialu Nawiedzony dom na wzgórzu

Odcinek 6

ocenił(a) serial na 8

Praca kamery w tym odcinku jest po prostu niesamowita.

Kubaay

Specjalnie zastopowałem w połowie żeby wejść i sprawdzić czy ktoś to zauważył

ocenił(a) serial na 8
Kubaay

Odcinek szósty to pięć dłuugich ujęć. Produkcję wstrzymano na kilka tygodni, w tym czasie trwały szczegółowe próby. (imbd)

Amelia_2

To naprawdę są takie długie ujęcia czy ujęcia są ale niewidoczne? Jeśli rzeczywisice są to jedne długie sceny to jestem pod mega wrażeniem!

ocenił(a) serial na 6
Amelia_2

Głupoty przepisujesz i powielasz. Pod koniec odcinka jest cała masa cięć.

Kubaay

fajnie, że też zauważyliście. Arcydzieło !

Kubaay

Hehe, też od razu to odczułem. Po 15 minutach zacząłem się zastanawiać czy nakręcą godzinnego mastershota :D

ocenił(a) serial na 9
Kubaay

Ten odcinek to taki Birdman, tylko w bardziej mrocznej odsłonie ;)

ocenił(a) serial na 9
Kubaay

specjalnie weszłam na filmweba, żeby to napisać. Arcydzieło.

ocenił(a) serial na 8
Kubaay

o tak, znakomita robota - tutaj więcej: https://www.youtube.com/watch?v=n8gJ81M39Ig

ocenił(a) serial na 8
Kubaay

Właśnie to mnie rozwaliło. Masterpiece!

ocenił(a) serial na 6
Kubaay

twórcy pobawili się trocha w Birdmana. Zdecydowanie najlepszy odcinek sezonu.

ocenił(a) serial na 6
Kubaay

uważam tak samo. dawno już nie widziałem tak zajebiście nakręconego odcinka. kamerzyści po prostu odstawili popis.

ocenił(a) serial na 8
Kubaay

Warto też podkreślić rozmieszczenie postaci i ich stopniowe pojawianie się. Przede wszystkim, gdy opowiadają historię. Trójka rodzeństwa ze sobą, które mimo perypetii jest w jakiś relacjach. Theo z tyłu, niewyraźna, ale widoczna, co podkreśla jej charakter. Ojciec po drugiej stronie przejścia - wszak każdy z nich ma jakiś żal do niego. I mąż Shirley - rozmazany, z tyłu, czasem niewidoczny - bo jest z boku, nie należy do rodziny (w sensie nie stricte) i tylko słucha. Idąc dalej np. przejście ojca, który otwierając się nieco historią, siada bliżej dzieci - próba zbliżenia się mimo straconych lat.

Chyba, że to już nadinterpretacja z mej strony :-D

Kubaay

Strasznie wyszlo to sztucznie, od 6 odcinka rownia pochyla.

Kubaay

Genialny montaż to ma Sense8. Tam wykorzystano proste tricki, cienie, odbicia, suflerzy pochowani i podpowiadający, kiedy ma nastąpić podmiana postaci, zwykłe puknięcia w ramię. Genialne: https://www.youtube.com/watch?v=KjJjQMDGDng
Więcej tego jest w specjalnym odcinku na netflix.

Kubaay

Dokładnie! Byłem nim zachwycony i szczena mi opadła. Jak to miło, że nie tylko ja to zauważyłem :)

ocenił(a) serial na 9
Kubaay

Wszedłem tu specjalnie, żeby to napisać, ale mnie ubiegleś :)

Kubaay

[SPOILERY!] The Hauting of Hill House to fantastyczny serial, z odcinka na odcinek jest tylko lepiej i lepiej. wiele osób wskazuje "The Bent-Neck Lady" jako najlepszy odcinek serialu czemu trudno się dziwić: od samego początku wciągający bo skupia się w końcu na Nell a zakończenie to absolutny mindf*ck. niemniej dla mnie osobiście najlepszy odcinek to właśnie "Two Storms". fantastyczny od pierwszej do ostatniej minuty. ta ww niesamowita praca kamery, budowanie napięcia... pamiętam do tej pory jak przeszły mnie ciarki po plecach, gdy było to ujęcie z rodziną Crain gdy stoją w sali z trumną Nell - ojciec bardziej wysunięty do przodu -, a na końcu sali stoi postać rozmazanej The Bent-Neck Lady...

ocenił(a) serial na 10
isobel

Też to zauważyłem. Po obejrzeniu człowieka ogarnia smutek

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones