PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=814761}

Nasza planeta

Our Planet
9,0 33 774
oceny
9,0 10 1 33774
8,3 9
ocen krytyków
Nasza planeta
powrót do forum serialu Nasza planeta

Ujęcia są tak piękne, że zapierają dech w piersiach. Bardzo ważny i potrzebny dokument.

MadamedePompadoure

BBC zrobiło masę takich seriali. Jak bardzo ten serial jest podobny do Planety Ziemi albo Życia? Po prostu zwykła kopia czy w jakiś sposób się rożnią?

ocenił(a) serial na 9
_Bunuel_

Właściwie mógłby być kolejnym sezonem Planety Ziemia. Pod względem sposobu realizacji, czy opowiadania nie ma tu większej rewolucji. Co nie zmienia faktu, że to bardzo dobry serial przyrodniczy.

ocenił(a) serial na 10
_Bunuel_

Różni się tym, że mamy więcej zdjęć z dronów, sporo nowych, unikalnych zwierzaków, podobnie jak w THE HUNT genialna muzyka Stevena Price'a. No i wybitny, to za mało powiedzieć, odcinek HIGH SEAS o otwartych morzach i oceanach. Sceny kręcenia stada 10 tys. Spinner Delfinów zapierają dech tak jak pościg False Killer Whale za delfinami. Ten odcinek to róż na moje oczy.

ocenił(a) serial na 10
_Bunuel_

mordo, tu są tak wykozaczone ujęcia, że czujesz się tak jakbyś oglądał program przyrodniczy z gry o tron.

_Bunuel_

Generalnie widać przeskok technologiczny w ujęciach. I jest to różnica epoki. Oglądając Planet Earth myślałem, że już nic lepszego nie można nakręcić, a jednak można i to o wiele lepszego... Przy niektórych ujęciach zastanawiałem się, czy nie są to komputerowe efekty specjalne.

ocenił(a) serial na 10
MadamedePompadoure

Mogę tylko się zgodzić. Piękne ujęcia z dobrą muzyką.

ocenił(a) serial na 10
MadamedePompadoure

Chyba najbardziej zachwyciła mnie scena z ptaszkiem, który najpierw sumiennie sprząta swoje poletko z liści. A potem tańczy przed partnerką taniec godowy. To najprawdopodobniej najlepsza scena, którą kiedykolwiek widziałam w filmach przyrodniczych. Absolutnie OLŚNIEWAJĄCA i PRZEŚMIESZNA! To był chyba 3 odcinek, jeśli dobrze pamiętam.

MadamedePompadoure

Pamiętasz w tym 3 odcinku, to było w Amazonii, były mróweczki i jedna z nich zaatakował grzyb. Pamiętasz? Najpierw ta mrówka traci kontrole nad swoim ciałem i wspina się na najwyższa gałąź a tam traci życie a z jej głowy wyrasta ów grzyb. Czy można zobaczyć coś bardziej okrutnego i obrzydliwego?

rudeboywaw

Jeszcze dodam ze milczenie owiec to przy tym pięknym serialu bajka dla dzieci

ocenił(a) serial na 10
rudeboywaw

Rzeczywiście, scena z pasożytniczym grzybem i mrówką była okropna, tak samo jak z morsami spadającymi z klifu.

ocenił(a) serial na 10
MadamedePompadoure

To był pierwszy odcinek. Rewelacyjna scena.

ocenił(a) serial na 9
Paulina1508

W 3 odcinku też jest o tańczących rajskich ptakach

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones