PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=814761}

Nasza planeta

Our Planet
9,0 33 769
ocen
9,0 10 1 33769
8,3 9
ocen krytyków
Nasza planeta
powrót do forum serialu Nasza planeta

Powinna to być obowiązkowa pozycja dla każdego młodego człowieka na świecie!

ocenił(a) serial na 9
ducky

Zgadzam się.

ocenił(a) serial na 9
ducky

Nie będzie w szkołach bo strajkują :D

ocenił(a) serial na 10
J55J

Rodzice są od tego, żeby dziecku swojemu pokazać i nie liczyć aż ktoś inny to za niego zrobi.

kom_nata

10/10 - Twój komentarz; serial też "10", ale na razie oglądałem 3 odcinki, więc nie oceniam całości.

ocenił(a) serial na 9
ducky

Wiedzą, ale ich to nie obchodzi. Wolą jeść w McDonald's i robić podśmiechujki z ludzi na diecie wege, niż coś samemu zrobić w kierunku walki z globalnym ociepleniem. Jedyna nadzieja na przyszłość (gdy spadną radykalnie koszty produkcji) w zastępnikach mięsa (Beyond/Impossible meat) oraz mięsie hodowanym laboratoryjnie.

użytkownik usunięty
celebes

No tak, bo przecież osoby, które żywią się mięsem są odpowiedzialne za wszelakie zmiany klimatyczne. To nie tak, że cykle orbitalne czy spalanie biomasy nie mają znacznie większego wpływu. Przecież każde dziecko wie, że weganie zbawią i uratują Ziemię, tę Ziemię. Na początku było wege, a potem wege ciałem się stało.

ocenił(a) serial na 9

Przejście na wege to najlepsza rzecz jaką człowiek jako jednostka może zrobić w kierunku poprawy klimatu. Nie jest to moj wymysl, masz to nawet jako 1 punkt na stronie serialu "Nasza Planeta", w sekcji "What can I do? Five Steps To Help Save Our Planet": "Make your diet as PLANT-BASED as possible". Narzekanie na cykle orbitalne, spalanie biomasy, zastanawianie sie co ma mniejszy lub wiekszy wplyw i udostepnianie zdjec palacej sie puszczy amazonskiej na facebooku nic nie dadza, przykro mi.

użytkownik usunięty
celebes

Mniejsze spożywanie mięsa, też nic nie da, przykro mi. Pomijam, że jest to atak ideologiczny i wymierzony w wolność decyzyjną jednostki.
Nie ma ŻADNYCH ROZSĄDNYCH naukowców, którzy by to poparli. Pomijam, że krowie "beknięcie", nie mają prawa trafić do górnych warstw atmosfery, jeżeli ktoś ci powiedział, że jest inaczej, to ciebie oszukał.

ocenił(a) serial na 9

Wolność decyzyjna jednostki powinna sie konczyc tam, gdzie narusza ono dobro innej istoty. To nie jest "osobisty" wybor gdy w jego wyniku zabijasz zwierze. Niestety prawo jest w tej kwestii rownie zacofane co ludzie, ktorzy wypisuja takie dyrdymaly, neguja zmiany klimatyczne, albo mysla, ze hodowla setek miliardow zwierzat rocznie nie ma zadnego wplywu na nasza planete.

Polecam zapoznac sie z faktami oraz badaniami naukowymi, na tej stronie masz ich kilkadziesiat: https://www.cowspiracy.com/facts

użytkownik usunięty
celebes

Wyznajesz faszyzm, gratuluję.

niezgodne z regulaminem to jest ujebywanie wolnosci slowa pajacyki, banujcie sobie tak jakby mi to sprawialo jakas roznice czy tu jestem zalogowany zcy nie xD

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
celebes

Dzieci muszą jeść mięsne produkty w czasie dorastania. Potrzebują składników, których same warzywa i owoce nie dadzą. Natury nie oszukasz.

ocenił(a) serial na 9
Alex_Tyler

Nie muszą, w mięsie nie ma niczego (oprócz witaminy B12, która trafia tam pośrednio) czego nie można znaleźć w wegańskich produktach. Jak cokolwiek zjadasz to twój organizm to trawi i rozbija na składniki odżywcze. Nie ma znaczenia czy pozyskasz aminokwasy z białka z mięsa czy z białka roślinnego. Mieszanka brązowego ryżu i żółtego grochu w proporcjach 2 do 3 ma taki sam aminogram jak wzorcowe białko serwatkowe, więc dostarcza wszystkich aminokwasów egzogennych w optymalnych proporcjach. Wystarczy jeść nieprzetworzone produkty, oprzeć różnorodną dietę o warzywa, owoce, ziarna, orzechy, strączki i mięso będzie zbędne, nawet dla dzieci. Jak mi nie wierzysz, to tutaj masz źródło naukowe: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/19562864/

wersja tl;dr = "It is the position of the American Dietetic Association that appropriately planned vegetarian diets, including total vegetarian or vegan diets, are healthful, nutritionally adequate, and may provide health benefits in the prevention and treatment of certain diseases. Well-planned vegetarian diets are appropriate for individuals during all stages of the life cycle, including pregnancy, lactation, infancy, childhood, and adolescence, and for athletes. ".

ocenił(a) serial na 9

Jeszcze tutaj dodatkowe info, bo nie zdazylem edytowac: https://youtu.be/WTN3JhmqlfU?t=1347 (od 22:27)

ocenił(a) serial na 9
ducky

Właśnie skończyłem całość i jestem pod wrażeniem. To powinno być obowiązkowe na przyrodach i innych biologiach!

ocenił(a) serial na 10
robexjanko

Zgadza się, może to by otworzyło wiele par oczu na to co się dzieje i co możemy zrobić aby temu zapobiec.

ocenił(a) serial na 10
ducky

Głównie starym ludziom powinno się to pokazywać. Zwłaszcza tym u władzy.

Gaylord_Ravenal

pierdzisz jakby to wina pisu byla ze lewacy sa na swiecie, a mikolaj nie istnieje. Cos jak trzaskowski... slabo. A teraz poczuj sie lepiej i nazwij mnie pisuarem chociaz nic wspolnego z nimi nie mam buahahahaha typowo lewackie komentarze... nic konstruktywnego tu nie uswiadcze.

ocenił(a) serial na 10
Nyarl

W którym niby miejscu napisałem cokolwiek o pisie? Wtf... Mój komentarz odnosi się do ludzi naprawdę wpływowych, którzy mogliby coś zmienić na świecie. Polska jest stosunkowo niewielkim krajem i nie wydaje mi się, żeby POPiS i inne partie - gdyby nawet chciały coś zmienić - mogły uratować cały Świat. Raczej to tak proste nie jest... Ale rozumiem, że to takie hobby - obrażanie internatutów bez żadnej sensownej przyczyny.

Gaylord_Ravenal

Ostatnio była 5. dla zwierząt. Ciekawe czy to wspierałeś, czy bojkotowałeś ze względu na POPiS...

ducky

Znowu lewacka propaganda, ciekawe czy powiedza ze trzeba 80% ludzi wybic (wedlug nich) ONZ juz dziala. A skoro tak duzo jest lewakow to dlaczego sami nie popelnia zbiorowego rozszerzonego samobojstwa hhahahaha i klopot z glowy zadbaja o planete... ale nie oni wola wybic innych byle nie siebie. Serial do bani.

Nyarl

Masz coś z głową? Ten serial ukazuje życie zwierząt w ładnych ujęciach i mówi, które gatunki są zagrożone. Gdzie tam masz lewacką propagandę? Nikt tam nie mówi o wybiciu ludzi, a co najwyżej, żeby butelek/torebek plastikowych nie wyrzucać do lasów i morza... Lecz się.

ocenił(a) serial na 5
ducky

Jestem ciekawy skąd tu pojawiło się nagle tylu fanów przyrody że serial dokumentalny znalazł się jako najlepszy serial w historii w podejrzanie szybkim czasie.

Ergath

Nie tylko tutaj ,wszędzie jest bardzo wysoko oceniany na każdym portalu

ocenił(a) serial na 10
ducky

Ducky dokładnie tak !

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones