Nasza bandera znaczy śmierć
powrót do forum 1 sezonu

Obejrzałem pierwszy odcinek i zupełnie mnie nie przekonał. Twórcy nie potrafią wybrać konwencji tego serialu. Ni to parodia, ni to groteska, mamy jeszcze jakieś wątki dramatyczne. Główna postać jest zupełnie niewiarygodna i za bardzo przerysowana. Humor cały czas opiera się na jednym pomyśle - kapitan od czapy, rodem z postępowej korporacji i pragmatyczna załoga. I ten właśnie humor jest jakiś na siłę. Miałem wrażenie jakbym oglądał dwuminutowy skecz Monty Pythona rozciągnięty do 31 minut. Jeżeli ktoś lubi klimaty satyry i absurdu osadzone w historii to zdecydowanie polecam serial Norseman.Tam jest bardziej klarowna konwencja, rewelacyjna fabuła i świetne dialogi.

ocenił(a) serial na 10
toton

Polecam nie oceniać całego serialu po jednym odcinku; w tym przypadku warto dooglądać co najmniej do 4. włącznie. :) Konwencja się rozwija, a poruszane kwestie wychodzą poza groteskę, a w końcu strona komediowa staje się moim zdaniem świetnie zbalansowana ze stroną dramatyczną. Faktycznie, jeśli ktoś oczekuje tylko konkretnego rodzaju komedii, to się zawiedzie, ale uważam, że naprawdę warto zachować otwarty umysł i podejść do oglądania (wszystkiego zresztą) z możliwie jak najmniejszą liczbą przedzałożeń, a trawić i oceniać dopiero, jak się rzeczywiście obejrzy daną produkcję. :) pzdr

ocenił(a) serial na 7
toton

ha! a mi sie wlasnie Norseman nie podobal. No tak to juz jest z filmami/serialami komediowymi - sa rozne gusta :
)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones