PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=680486}

Narcos

8,5 165 474
oceny
8,5 10 1 165474
7,8 12
ocen krytyków
Narcos
powrót do forum serialu Narcos

Nie chce mi się słuchać, że geje istnieją, więc to takie normalne i w ogóle piękne. Osoby ze schizofrenią, na wózkach i o niebieskich włosach też istnieją, ale nie domagają się swoich wątków na każdym kroku na zasadzie "sztuka dla sztuki", nawet gdy kompletnie to nic nie wnosi do fabuły. To jest tak nachalne, że odechciewa się cokolwiek oglądać.

ocenił(a) serial na 10
Mikasa08

Wnosi , Pacho w rzeczywistości był gejem.
Źródło:
http://williamrempel.com/2011/crime-bosses-of-the-cali-cartel-big-bad-and-obscur e/

misspalm

No i co? Większość bohaterów była hetero, ale czy każdy musi mieć scenę intymną, w której to udowadnia? Mnie chodzi przede wszystkim o to, że teraz W KAŻDEJ produkcji musimy mieć wątek gejowski z wyraźną ekspozycją. To nudne i męczące, zaprojektowane na wciskanie ludziom, że homoseksualisci to jakiś wielki procent społeczeństwa (wystarczy sobie zobaczyć, co się dzieje z kulturą w USA, z tzw. identity politics, jak politycy wysługują się mniejszościami wszelkiego rodzaju)

ocenił(a) serial na 10
Mikasa08

A jakie masz proporcje, osób homoseksualnych do osób osób heteroseksualnych ?
Bo ja widzę raczej, że wśród +/- 100 sicario znalazł się jeden jedyny homoseksualny.
To niby świadczy o tak wielkim procencie gejów w społeczeństwie?

Prawdziwy Pacho nie ukrywał się ze swoją naturą, dlaczego filmowy by miał?
Z resztą chcą tu pewnie nakreślić jego osobę, wyjaśnić jaki wpływ na niego miało
odrzucenie go z powodu odmienności przez męski autorytet ( ojca) oraz pokazać, jak bardzo twardy i bezwzględny musiał być skoro w kulturze macho i w świecie karteli oraz w czasach gdy homoseksualizm był uważany za chorobę, cieszył się szacunkiem.

ocenił(a) serial na 9
Mikasa08

A czy w takim samym stopniu oburza Cię, że w każdym serialu epatuje się heteroseksualnym seksem?

Futbolowa

Wybacz proszę, ale np. w Ozark scena męskiego "stosunku w usta" z finałem, była totalnie niesmaczna lekko mówiąc, nawet dla osób o mniej konserwatywnych poglądach. Pomijam już ukazanie lekkości i częstotliwości zmiany partnerów sprowadzające się do czysto fizycznych spraw. Faktem jest, że Netflix zauważalnie zamieszcza w swoich oryginalnych produkcjach wątki i postacie homoseksualne. Mindhunter, 13 Powodów, Narcos, Ozark, to tylko kilka tytułów, ale jak popularnych na całym świecie. Przecież jak są postacie hetero, to nie są jakoś specjalnie kreowane na takowe. Idąc tym kierunkiem niedługo będziemy mieli w bajkach dla dzieciaków rodzinki z dwoma tatusiami czy mamusiami, albo wątki ze związkami transgenderowymi czy nawet pedofilskimi, bo przecież takie się zdarzają, a w niektórych kulturach małżeństwa z małymi dziewczynkami są sprawą zupełnie normalną i powszechnie akceptowane. Trzeba się zastanowić, czy takie wartości chcemy szczepić w głowach naszych dzieci. Niestety często teraz telewizja wychowuje i kształtuje postrzeganie świata przez dzieci, młodzież ale też i wielu dorosłych. Może coś dodam po oglądnięciu kolejnych produkcji Netflixa, ale na tą chwilę, tak jak Mikasa08 zauważyłem ten trend.

ocenił(a) serial na 9
ooobi

W większości mówisz o serialach na podstawie książek albo rzeczywistych wydarzeń - to nie wina Netfliksa, że tam pojawiały się "zauważalne" wątki homoseksualne ;)

Wydaje mi się, że to jest jednak wyolbrzymianie problemu. Seks heteroseksualny też jest w taki sposób przedstawiany i na nikim nie robi to wrażenia.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 7
forzamilan1

A gdyby w filmach pokazywać stosunki heteroseksualne karłów albo osób z zespołem downa, chodzi mi takie ostrzejsze sceny, że aktorzy są nadzy itp. Ciekawe czy wytrzymał byś długo przy takim serialu ;)

ocenił(a) serial na 9
Dziargantos

Jeżeli serial miałby opowiadać o życiu seksualnym karłów to zapewne bym go nawet nie oglądał :)

Dziargantos

Co za erotyczne fantazje ;D

Futbolowa

Zawisa mi setnie czy ktoś jest homo, hetero, bi or not to bi k..wa. Sam będąc hetero znam sporo gejów i lesbijek. Jest to na tyle duża część moich znajomych, że jest to aż dziwne. I jednego jestem pewien ostatnią rzeczą jaką ci ludzie epatują jest ich seksualność. A gadamy o wszystkim od sasa do lasa, o sexie też się zdarza. Są ludźmi i tyle. Zastanówcie,że oglądając netflixowskie wypociny mam wrażenie że 70% rysu postaci opiera się o rasę względnie orientację. To nie tyle razi co śmieszy. Pani @ Futbolowa w prawdziwym życiu nie zauważam zbytnio sytuacji w których do ledwo co poznanych osób wygłasza się nie mal polityczno społeczne komunały okraszone informacją o problemach z partnerem jakiejkolwiek płci czy problemach w łóżku.

ooobi

??? Dziwne że nie zauważasz że co chwilę właśnie udowadniają swoją heterodoksalności, bzykając się z co róż w tym serialu z różnymi pannami.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Mikasa08

Przecież ten fakt akurat był ważny dla całego wątku, jakby miał niebieskie włosy to też by to było uwzględnione. Tu było to o tyle istotne że Kolumbii było mnóstwo homofobii, naprawdę tak trudno ci to zrozumieć że to miało ważny wpływ na życie człowieka?

Mikasa08

Oj smalec alfa się splakal :(( jak mi przykro, a tak serio Wez zajeb w ścianę z rozpędu

ocenił(a) serial na 10
Mikasa08

Marudzenie mogłoby być słuszne, gdyby nie fakt, że orientacja seksualna Pacho jest istotna. Musiał dłużej pracować na swoją reputację, bo w tamtych czasach i takim środowisku bycie osobą homoseksualną było trudne. W tym serialu jest to ukazane, choćby przez to, że za plecami jest nazywany pedałem.

ocenił(a) serial na 9
Mikasa08

ale cie dupa boliXDDD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones