PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=619268}

My Little Pony: Przyjaźń to magia

My Little Pony: Friendship Is Magic
7,4 7 562
oceny
7,4 10 1 7562
My Little Pony: Przyjaźń to magia
powrót do forum serialu My Little Pony: Przyjaźń to magia

Przez jednych ta bajka jest kochana przez innych znienawidzona. Ja raczej należę do tej pierwszej grupy i mimo iż serial się zakończył chciałam napisać tutaj co mi się podobało i dlaczego bardzo dużą część grona oglądających to dorośli ludzie

1. Postacie - Bardzo dobrze zaprojektowane postacie. Nie tylko główne bohaterki ale także postacie drugoplanowe, epizodyczne czy też antagoniści. Każda z mane 6 miała jakiś cel do osiągnięcia czy też swoją miłość. Każda z nich się wyróżniała. Postacie nie miały tylko samych zalet ale i też wady.

2. Fabuła - Niby bajka dla 5 letnich dziewczynek ale fabuła na wysokim poziomie. (biorąc także pod uwagę że kreskówką została stworzona tylko po to aby sprzedawać zabawki) Historia zaczyna się od młodej studentki a kończy na władczyni całej krainy. Każdy sezon o czymś opowiadał a fabuła potrafiła zaciekawić. Ja na przykład uwielbiałam cały 4 sezon i tak mnie ciekawiło co jest w tej skrzyni. Cała fabuła była dopracowana nic bym nie zmieniła jeśli chodzi o fabułę.

3. Antagoniści - Nie wszyscy mieli jakąś tragiczną przeszłość lecz każdy z antagonistów miał ciekawy charakter. Osobiście uwielbiam Chrysalis i tą całą jej nienawiść. Jeśli godzi o tych złych to naprawdę niesamowite postacie.

4. Smutne momenty - W każdej kreskówce takowe się pojawiły lecz jak na taką bajkę są to naprawdę smutne momenty. Kiedy to Starlight Glimmer straciła przyjaciela. Czy też w ostatnim odcinku kiedy Twilight zrozumiała że nie będzie już widywać swoje przyjaciółki.
Do tego jak się zastanowić to kiedy Luna była wygnana na księżyc to sobie pomyśl cię 1000 lat kompletnie sama czy też że Twilight przeżyje swoje przyjaciółki i już nie będzie ich przy nich.

5. Lekko nieodpowiednie - Walka Twilight z Tirekiem która mnie dziewczynkę w wieku 11 lat wystraszyła. Jednak nie tylko można zobaczyć więcej takowych w komiksach.

6. Kontrowersje i problemy - W serii pojawiały się problemy rasizmu i nie dopiero w ósmym sezonie już w pierwszym. Było pokazywane niewolnictwo, śmierć, wojny czy też LGBT i ogl tolerancje.

7. Piosenki - Co tu dużo mówić takie hity jak Flawess czy też This Day aria zasługują na podziw.

8. Wątki poboczne - W serii nie tylko skupiono się na głównej fabule były też tak zwane filery. Jak wspomniałam wcześniej każda z mane 6 do czegoś dążyła co było niesamowite. Trzeba też podkreślić że wiele kreskówek nie trudzi się postaciami pobocznymi. (W Sailor Moon w serii Classic pojawiało się wiele takowych wątków lecz potem z nich zrezygnowano.)
W MLP FIM nie tylko skupiono się na głównych bohaterkach. Uwielbiałam oglądać odcinki z Young 6 i ich przygodami czy też związek Big Macka z Sugar Bell. Jeszcze wątek znaczkowej ligi no bo kto nie czekał aż dostaną znaczki.

Podsumowując ja uważam że to nie jest w 100% bajka dla dzieci. Moim zdaniem jest to bajka dla każdego. Cała seria jest niesamowita i dobrze przemyślana. Polecam także czytać komiksy które są o wiele bardziej poważniejsze i dramatyczniejsze jeśli uważacie że MLP powinno mieć więcej dramatu to no hej komiksy.
Dobra wiem że się rozpisałam więc kończę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones