Mroczne materie
powrót do forum 1 sezonu

Z nudów stwierdziłem że obejrzę kilka odcinków serialu, który usilnie proponuje mi Hbo go, może będzie to coś fajnego? Tutaj kilka moich spostrzeżeń. Fabuła jest strasznie zagmatwana, zaczynając od przedmiotów kończąc na sytuacjach. Niby coś z czegoś wynika,(chociaż też nie zawsze) ale jednak zadajesz sobie pytanie czy to ma sens?Wiele innych ekranizacji z tego gatunku, poradziło sobie z przedstawieniem świata i logiki w niej rządzącej. Niestety tutaj pojawiają się wątpliwości. W trakcie seansu miałem wrażenie że, albo to zła ekranizacja, albo autor napisał kiepską książkę. Dobór głównych ról żenskich średnio mnie przekonuje. Główna bohaterka (dziecko) przejmuje pewne męskie atrybuty, co razem ze słabym przedstawieniem postaci daje efekt irytującego smarkulca. Główna postać żeńska całkiem dobrze odgrywa swoją rolę, aczkolwiek wizualnie jej bliżej do żon Hollywood niż samego Hollywood.

johnymielony69

Ekranizacja jest dobra, jednak widać tu cięcia kosztów, zdecydowanie mały budżet (poza niektórymi wyjątkami) jak na serial fantasy. Większość scen jest przegadanych i mało wnosi do fabuły, a jak już coś się dzieje to w słabej scenerii. Aktorsko też nie jest zbyt rewelacyjnie. O ile Ruth Wilson i ten Ariyon Bakare starają się grać na przyzwoitym poziomie, tak aktor grający Willa jest strasznie irytujący. Tak czy inczaej ogląda się to w porządku, sezony są rozłożone do 7-8 odcinków być może dlatego większość materiału w danym odcinku jest zwyczajnym zapychaczem. Trzeba czekać na finał 2 sezonu bo ostatni odcinek 1 sezonu był niezły i dobrze zrobione.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones