Mr. Robot (2015-2019)
Mr. Robot: Sezon 4 Mr. Robot Sezon 4, Odcinek 2
Odcinek Mr. Robot (2015-2019)

402 Wymagana opłata

Payment Required 48m
7,9 496
ocen
7,9 10 1 496
Mr. Robot
powrót do forum s4e2

S04E02

ocenił(a) serial na 8

Jakieś pomysły, czego dotyczy ostatnia scena odcinka?

ocenił(a) serial na 10
Dawidt

Ostatnia scena (oraz rozmowa Eliota z Mr Robotem, w której odkrywają, że mają luki w pamięci, nie pamiętają o tym co powiedziała im Dalrene) ujawnia, że oprócz mr robota Eliot ma jeszcze jedno alter ego, które być może steruje całą operacją. Sam Esmail (twórca) powiedział, że nikt na reddicie ani innych forach nie wpadł na to, kim to alter ego może być więc to na pewno nie Tyrell.

ocenił(a) serial na 8
wera1111

Właśnie ciekawiło mnie, kim jest jego trzecia osobowość. Może w kolejnym odcinku się wyjaśni. Czwarty sezon ma bardzo dobry start, zobaczymy w jakim kierunku się to wszystko rozwinie.

ocenił(a) serial na 10
Dawidt

Są przeróżne teorie, włącznie z taką, że to Whiterose, ale to jest raczej wykluczone, bo Esmail gdzieś powiedział, że ta postać jest w serialu od pierwszego sezonu, a wtedy, jeśli mnie pamięć nie myli, Whiterose chyba jeszcze nie było.

Często pojawia się Angela, Leon czyli kryminalista, który pojawiał się sporadycznie w pierwszym i drugim sezonie oraz Sam Sepiol, przyjaciel Elliota, który wypchnął go przez okno i którego pseudonimu używa potem Elliot w internecie (np. ma założonego e-maila jako Sam Sepiol). Być może przejął on tożsamość tego ostatniego. Dużo mówi się też o tym, że ten trzeci jest prawdziwym "materialnym" bohaterem, a Elliot to jedynie takie same jego ego jak Mr Robot.

Tak czy inaczej wygląda na to, że najbliższe odcinki mogą kompletnie wywrócić wydarzenia z poprzednich trzech sezonów do góry nogami i możemy otrzymać coś co wgniecie oglądających w fotele.

ocenił(a) serial na 8
abruzzi83

Już po 403 Forbidden. Odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie nie było (a przynajmniej ja nie wyłapałem), ale dostaliśmy kolejny bardzo dobry epizod. Zważywszy, że zaplanowanych jest aż 13 odcinków w finałowym sezonie, to wydarzyć może się jeszcze naprawdę wszystko.

ocenił(a) serial na 10
Dawidt

Po ostatnim odcinku dochodzę do wniosku, że 3 alter ego Eliota jest raczej brutalne bo Krista się go boi to raz, a dwa Vera go szanuje, więc myślę, że to będzie ostra jazda. Kto to może być? Nie sądzę, że go poznaliśmy.

ocenił(a) serial na 10
wera1111

Trafne spostrzeżenia. Z drugiej strony gdzieś czytałem, że Esmail powiedział, że ta postać, która jest tym trzecim, jest od początku serialu i że nikt na to nie wpadł z komentujących oglądających. Nie pamiętam tylko czy to mówił sam reżyser czy też ktoś właśnie wrzucił taki komentarz, że on tak powiedział. Gdyby tak było, to też na pewno nie byłby to jakiś random, który się gdzieś tam chwilowo przewinął.

Po ostatnim odcinku wiadomo, że to nie jest Vera i Whiterose, bo takie przypuszczenia też krążyły w komentarzach i przypuszczeniach. Będzie ciekawie, choć ten plot twist zostanie raczej wyjaśniony dużo później niż mogło się wydawać.

ocenił(a) serial na 10
abruzzi83

Jeśli Esmail powiedział, że ta osoba jest od początku to stawiam, że jest to sam Eliot, a ten Eliot, którego my znamy to jest wytwór taki sam jak Mr Robot. Sądzę tak ponieważ po pierwsze brak nam kandydatów tak by nie było dziury fabularnej, jeśli Sam osadzi w roli 3 alter ego np: nie wiem, Pierca, Whiterose czy Angele to będzie się musiał mocno gimnastykować, żeby to zadziałało. Z Eliotem nie ma aż takiego problemu.
Po drugie w pierwszych odcinkach ten Eliot, którego poznajemy jakby się dopiero urodził, nie pamięta kim jest Darlene, nie wie nic o fsociety, nie pamięta jak wyglądał jego własny ojciec, Mr robot jest dla niego nieznajomym, ma dziury w pamięci odnośnie swojego dzieciństwa etc. Można to wyjasnić tym, że ta osobowość dopiero powstała.
Innym kandydatem na 3 alter ego jest gościu w masce fsociety, który się pojawiał już kilkakrotnie, moze to będzie taka bezosobowa postać. Nikt inny mi jakoś nie pasuje do roli 3 Eliota :/

ocenił(a) serial na 10
wera1111

Na 99% jest to ten gość w masce Fsociety, tylko pytanie czy pokażą kto to jest. Może to być rzeczywiście drugie wcielenie Eliota, te prawdziwe, którego nie widzieliśmy nigdy do tej pory. Może ten Eliot, którego oglądamy, to osobowość przejęta od Sama Sepiola, a więc jego kolegi z czasów dziecięcych, który wypchnął go przez okno. Wiele razy było pokazane, że Eliot loguje się do komputera jako Sam Sepiol czy też używa takiego ukrytego adresu e-mail. Według mnie nie jest to też przypadkowe, że akurat taką przykrywkę wybrał sobie w sieci.

I ten Sam Sepiol nie jest raczej tym trzecim Eliotem, bo ludzie już snuli takie teorie w internecie, ale Esmail niejako temu zaprzeczył. Więc numerem trzy mógłby być rzeczywiście prawdziwy Eliot, a ten, którego oglądamy, to wyimaginowana osobowość jak Mr. Robot.

ocenił(a) serial na 10
abruzzi83

Tak, to ma sens, żeby gościu z w masce fsociety był właśnie prawdziwym Eliotem, zgrabnie to połączyłeś. Teraz ogarnęłam, że przecież w promo 4 sezonu jest gościu w tej masce i ta maska zaczyna płonąć i pojawia się pod nia Eliot a narracja leci tak: jak zdejmę maskę jeśli to już nie jest maska ale to kim jestem. https://www.youtube.com/watch?v=njdfWulBIcY
Sam Sepiol to polączenie imienia Sam Esmail i nazwiska Alex Sepiol producenta (kumpla Esmaila), wątpię, żeby on się okazał 3 Eliotem, to raczej taki mały easter egg, ale kto ich tam wie haha

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones