PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10003607}
7,7 12 443
oceny
7,7 10 1 12443
6,5 8
ocen krytyków
Minuta ciszy
powrót do forum serialu Minuta ciszy

Wielka niespodzianka i prawdopodobnie najlepszy polski serial w 2022 roku. Rewelacyjny scenariusz. Gdyby był to zachodni serial, to cmokalibyśmy z zachwytem.
Gra aktorska to wielka klasa. Ciekawe zdjęcia.
Bezkompromisowy, z pewnym powiewem świeżości jak na polski rynek. Świetna gra aktorska. Szokujący, realistyczny, z humorem. Potrafi zaciekawić i zaskoczyć. Naturalistyczny. Bardzo, bardzo dobry.

ocenił(a) serial na 7
eMWu12

Z kolei ja uważam, że jest co najwyżej niezły. Sam jeden Więckiewicz ciągnie ten serial. Rogucki to był chyba opcją B do tej roli, bo widać, że oprócz wulgaryzmów nic nie wnosi. Postacie kobiece jak dla mnie irytujące, może oprócz tej najmłodszej. Najpierw miał pochować jedną osobę i zrezygnować, a brnie w to dalej i to dlaczego, dla pieniędzy?

ocenił(a) serial na 9
MBIITF

Scenariusz jest bardzo fajny. Zazębiają się wątki i wzajemnie nakręcają. Czemu brnie? Sądzę, że będzie się jeszcze wyjaśniać. Oprócz spraw merkantylnych są też ambicje. Wziął sobie za punkt honoru, że pochowa przyjeciela. Dotrzymał słowa starszej kobiecie. No ale też ksiądz mu wjechał na ambicję, żona. Zaczyna kumać że to nie aż takie trudne.
Rogucki uważam jest całkiem spoko. To ma być taka postać. Raczej wyrachowana, czasem dyplomatyczna, umiejąca postępować z ludźmi, miła dla pani w zusie i ostra dla swoich łapiduchów co kombinują i cwaniakują.
Żona Więckiewicza miała być taka irytująca. Konieczna jest dla mnie rewelacyjna. Może nawet lepsza niż Więckiewicz.

MBIITF

Bzdury. Oprócz Więckiewicza jest rewelacyjny Rogucki a Konieczna to już zupełnie poezja.

ocenił(a) serial na 9
perun_6

Zgadzam się, na trójka jest naprawdę świetna. Rogucki bardzo mnie zaskoczył in plus, w drugim odcinku dał niezły popis, Konieczna gra oscarowo, a Więckiewicz, wiadomo, dla mnie najlepszy współczesny aktor i tu się to oczywiście potwierdza. Brawo!

neo01

W trzecim odcinku dalej trzyma formę, jest nawet lepiej. Szkoda tylko, że Konicznej było tak mało. Zdecydowanie za mało.

ocenił(a) serial na 8
perun_6

zgadzam się

ocenił(a) serial na 8
MBIITF

a nie widzicie tu troszkę nawiązania do Breaking Bad, gdzie dobry człowiek, cieszący się dobrą reputacją wchodzi w biznes i chce więcej i więcej?

ocenił(a) serial na 8
johnybananas

Faktycznie, coś w tym jest Zobaczymy dalej, czy stanie się na koniec draniem

ocenił(a) serial na 8
johnybananas

Nie widzę tego. On nie robi tego tylko dla kasy, on w pewien sposób jednak pomaga ludziom będąc jednocześnie alternatywą dla pazernego monopolisty Wiecznego. On, w przeciwieństwie do Waltera z Breaking Bad nikomu nie szkodzi (piszę po obejrzeniu 4 odcinków, jeśli w kolejnych dwóch przeszedł na ciemną stronę, to zwracam honor)

ocenił(a) serial na 7
MBIITF

nie dla pieniędzy chociaż może to też, ale głównie dlatego, że szuka sobie celu w życiu na emeryturze

eMWu12

Szokuje mnie pozytywna opinia o tym serialu, gdyż po premierowym odcinku moja ocena jest zupełnie odmienna od reszty. Moje wrażenia po premierze nie są wielkim zaskoczeniem od moich przewidywań, ponieważ serial reżysera Carte Blanche (moja ocena 2/10) to kolejny epigon smarzowskiego stylu i wizji Polski, gdzie powielono ponownie zgeneralizowaną stereotypową polską prowincję z perspektywy salonów Warszafki. Przed przeczytaniem opisu spodziewałem się jakiegoś ciekawego kryminału zbliżonego z faktami ws. mafii "łowców skór" zbrodniczego procederu jak w doku ŁÓDZKI NEKROBIZNES, niestety - jak przewidziałem - dostałem typowy dramat Canal+.pl z pozorowanym klimatem kryminału w sosie stereotypowej polskiej prowincji ala "Księstwo" A.Barańskiego. Rzadko oglądam seriale (na dodatek wyselekcjonowane przez sobie), ale bez wielkiego wysiłku każdy sam zobaczy jak absurdalny i prostacki to produkt masmediowy. Serio, już po pierwszym odcinku wypełnia wzór formułki dzieła smarzowsko podobnego, a hierarchia i relacje międzyludzkie to taka smutniejsza wersja Ranczo Wilkowyje, a klimatem to przypomina serial Belfer, a protago będzie grał rolę typowe dla Więcka. Nic odkrywczego, a wręcz zbyt typowe, nawet intryga jest nieciekawie żałosna, że serial przypomina czarną komedię do oglądania dla beki, dlatego pośmieje się do końca, chyba że zrobią k#rwę z logiki obrażającą widzów to już nie!

black_hussar

nie pi..rdol

mac_mi

Kogo?

black_hussar

Wypociłeś prawdziwy elaborat po dwóch odcinkach, strach pomyśleć ile tego będzie po obejrzeniu przez Ciebie całego sezonu. Rzadko oglądasz seriale, to może daruj sobie następne odcinki bo się za bardzo potem spocisz przy kolejnej recenzji.

dorbrzuszny

idź być toksycznym trollem gdzie indziej, chyba że masz jakiś konkretny argument, ale wątpię, produkcja serialu już bije ci brawo w innym znaczeniu

ocenił(a) serial na 8
black_hussar

Coś w tym jest, trochę jest tego lewicowego stereotypu, komuch ex sbek w porządku człowiek, patriota kawał drania. Jeszcze tylko niech z księdza zrobią pedofila i będzie komplecik. Oprócz tego serial git.

EM_DZI

co dokładnie jest git?

ocenił(a) serial na 8
black_hussar

Klimat i dialogi.

EM_DZI

Klimat jak w większości polskich kryminałów, ale dialogi to karykaturalne odzwierciedlenie stereotypowych archetypów przedstawicieli wsi z perspektywy Warszafki

ocenił(a) serial na 8
black_hussar

Jestem z Warszawy i nienawidzę tego lekceważącego słowa o moim mieście( jak również słowa Polaczek), więc bądź tak dobry i go nie używaj lub pisz konkretnie o ludziach o których Ci chodzi. Ja osobiście szanuje swoich rodaków nie zależnie skąd są

EM_DZI

Ja zawsze rozumiałem Warszafkę jako ludzi establishmentu żyjących w wyizolowanych bańkach społecznych swojej socjety notabli (niekoniecznie plutokratów i faworytów kamaryli) od reszty, choć stereoty Warszawiaka jako lepszego z inteligenta elity narodu sami sobie wykreowali, ale to off topic!

ocenił(a) serial na 8
black_hussar

Ale zdajesz sobie sprawę Panie offtopik że zdecydowana większość tej socjetowej bańki to ludność napływowa z poza Warszawy, a myślenie stereotypami typu Pozaniak sknera, a ze wsi zacofany, to sorry ale oznacza ciasnote umysłową, a po sposobie twojego pisania wydajesz się osobą nie tylko inteligentną ale i wykształconą. Jeśli walczysz ze sterotypem złej prowincji( bo takie odniosłem wrażenie) to rób to nie obrażając innych. I jeszcze jedna proźba bez tych anglicyzmów, przynajmniej do mnie.

EM_DZI

Jeśli miałem kogoś "obrazić" to tylko twórców scenariusza i resztę scenarzystów ich pokroju za nieuzasadnione uprzedzenia bazujące na głupich stereotypach i własnej tępocie, a walczyć o dobrą reputację prowincji na rzecz meteropolii i odwrotnie nie miałem zamiaru, bo to głupota tak wnioskować - świat nie jest czarny i biały w zależności głównie od predestynacji i proweniencji danej osoby, bo to od niej zależy jak pokieruje swym życiem.
Nie obrażam nikogo na podstawie czyjegoś zamieszkania, ale jak mam przyjąć twoją grę to już czuję się obrażony za nacechowanie prowincji takim przymiotnikiem, znaczy dla odmiany miasto jest "dobre", ale mniemam to za próbę użycia metafory
Dobra, już dość odchodzenia od tematu, teraz tylko o serialu Panie Warszawiaku.

ocenił(a) serial na 8
black_hussar

Dokładnie. 

ocenił(a) serial na 8
black_hussar

Bzdury i brak wyczucia a tak się rozpisałeś.Pewnie jesteś fanem strażnika teksasu.

black_hussar

Nie widziałem co prawda, więc spytam: co takiego złego jest w naśladownictwie Smarzowskiego? Nieudolność, czy sam Smarzowski jako wzór?

black_hussar

Zgadzam się. Typowo polskie podejście do scenariusza, na skróty i najmniejszym nakładem sił. Wątki poboczne ledwie zarysowane i zmarnowane. Niektóre sceny aż rażą taniochą z lat 90 tych, gdzie budżet ledwo się spinał. Największą zaletą jest tu aktorstwo, ale przy wielu dialogach napisanych na kolanie, nawet to traci swoją siłę.

ocenił(a) serial na 1
black_hussar

Zgadzam się. Odrzuciło mnie po pierwszym odcinku. Liczyłem na jakąś zagadkę kryminalną, ewentualnie humor. Trochę bluzgów i włam na cmentarz, to zdecydowanie za mało. Odpadam

eMWu12

Serial jest ok, ale polscy dźwiękowcy powinni pojechać na korepetycje. Np. do UK.

bonov

Akurat w tym serialu słyszę każdy dialog. Oglądasz na pirackiej stronie na głośnikach laptopowych? Jeśli tak, to zmień sprzęt. Np. na wzmacniacz audio z zestawem kolumn lub chociażby zestaw głośnikowy do laptopa.

ocenił(a) serial na 8
eMWu12

Zapowiada się bardzo dobry serial!

malgosia28

W który miejscu? Zobaczyłem 3 odcinek i potwierdza moje przypuszczenia fabularne! Ten faktoidowy wiejski układ grupy trzymającej władzę i ciągłe zbiegi okoliczności z dziurami logicznymi oraz poważnie-śmiesznymi wstawkami to taki cringe, że nawet dla beki ciężko to oglądać dt. śmierci (kulminacyjny odcinek zrobią oczywiście w okolica Święta Zmarłych), chyba tylko ratuje ten serial wstawienie gatunku czarna komedia XD
Serio, mogłem zrobić bingo po pierwszym odcinku i pokazałbym, że wszystkie moje przypuszczenia w większości są trafne, bo przewidywalny schemat fabularny polskich obecnych seriali to dawno był mem i to żałośnie śmieszny ;)

ocenił(a) serial na 9
malgosia28

Jestem z nim na bieżąco bo premiery są co tydzień i potwierdzam Twoje przypuszczenia - to bardzo dobry serial. Na pewno najlepszy polski serial 2022. Ma wszystko to co najważniejsze, dobra gra aktorska, ciekawy scenariusz, fajnie
wiarygodnie zbudowane postaci. Polecam go każdemu, bo to polska produkcja na bardzo wysokim poziomie, która może przejść niedoceniona.

ocenił(a) serial na 9
eMWu12

Zgadzam się .Gra aktorska doskonała ,temat też .Wreszcie widzimy inną stronę śmierci.Czekam na każdy odcinek

mit_68

To już lepsze jest czytanie sensacji z faktoidów o "wsiowych aferach", typu "wójt jak folwarczny szlachcic rządzi żelazną ręką we wsi, zobacz jak ponownie uniknął prokuratury" lub "czarne biznesy księdza, parafianie boją się o swoje życie duchowe", bo chyba na bazie takich "inspiracji" oparto scenariusz fabuły nie tylko tej polskiej produkcji XD

ocenił(a) serial na 7
black_hussar

Rowniez potwierdzam , bardzo fajny serial .Dobrze sie ogląda . Czekam na kolejne odcinki

tomek23452

Także potwierdzam, byś wreszczcie nauczył się prawidłowo pisać i czytać.

ocenił(a) serial na 7
black_hussar

A co ja niby nieprawidłowo napisałem ? To Twoje zdanie jest nielogiczne , bo jak mozesz POTWIERDZAĆ, bym wreszcie nauczył ....

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 9
black_hussar

Weź się lepiej do jakiejś uczciwej roboty bo nie da się czytać tych bzdur i wypocin na poziomie podstawówki. Za wiejskie jaja i kury skończyłeś szkołę czy może jeszcze repetujesz piąty raz siódmą klasę?

karol_gorski_7140

za multikonta jest ban na FW geniusze!

karol_gorski_7140

za multikonta jest ban na FW geniusze!

ocenił(a) serial na 9
black_hussar

Nawet nie umiesz rozpoznać multikont geniuszu. Wracaj do siódmej klasy.

ocenił(a) serial na 1
black_hussar

Nic dodać, nic ująć

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
eMWu12

O świetnie, już donosiciel z serialu naskarżył WF na moje opinie o tym cudzie i już zblokują moje komenty, widać boli ich prawda, btw "niezgodność z regulaminem" to jest dopiero żart

ocenił(a) serial na 7
black_hussar

Kozak w necie , pi..a w świecie … doskonale rozumiem mechanizm trollingu . Zacznij żyć , a nie szukasz atencji w necie . Pozdro

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 7
black_hussar

A skąd jestes Januszku ? Zawsze mozna sie gdzies spotkac i zobaczyc kto jest kozak w necie

eMWu12

przedostatni odcinek to wybuchowy cringe ze zbiegami okoliczności, no akcja na polance z wozem to szczyty pirotechniki i kaskaderstwa polskiego kina oraz chujowej próby zakończenia - prawdopodobnie te wsioki od NN będą chciały zabić Wiecznego, ale są takimi głupimi wsiokami, że uznają za Wiecznego zastępującego go jako prezesa Zasadę i taki the end

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones