PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=282742}
6,8 210
ocen
6,8 10 1 210
Między nami bocianami
powrót do forum serialu Między nami bocianami

Głupia bajka dla małych dzieci totalnie ... lecz pamiętam że przy kolacji oglądałem odcinek z małym bratem i padł tekst : nikt tutaj nie mam jaj :D! Wyłem ze śmiechu :D Dlatego litościwie 5/10 :)

ocenił(a) serial na 5
Adash

Moim zdaniem nie tyle że jest głupia ile bardziej stereotypowa(w tym że jest przeznaczona dla dzieci). Ja też dałem 5/10.
Są przecież tacy którzy myślą że filmy animowane są tylko dla dzieci. A to nieprawda jest bowiem są takie animacje dla dorosłych jak:
The Simpsons, Family Guy, South Park.

Marik1234

Ale to akurat jest bajka dla dzieci. :/

Kulfonidas

Kulfonidasie,ale gdy te dzieci są już tymi dużymi dziećmi które mają "przysłowiową" tabliczkę z napisem "dziecko lat 90"/"dzieci lat 90" oni napewno w każdym przypadku nadal to oglądają

ocenił(a) serial na 8
Adash

To jest fajna bajka. Lepsza od tych chaotycznych co noszą tytuł Krudowie czy Megamocny

Grobir001

Za Krudów to bym Ci kazał odszczekać :)

ocenił(a) serial na 10
Adash

W Krudach to są brzydkie postacie i humor do kitu poprzez te wszystkie huki i chaosy, że odechciewa się ich oglądać

ocenił(a) serial na 9
Adash

Ed Edd Eddy - bajka, gdzie postacie są brzydkie. W jednym odcinku jeżdżąc na rowerze trafili na wysypisko śmieci przjeżdżając przez rurę i myśleli, że są na obcej planecie. Serio?????

Spongebob - żenująca bajeczka, gdzie dużo się nim podnieca i główny bohater wraz z swoim kolegą zachowują się jak idioci

Ben 10 - bajka, gdzie główny bohater odnalazł jedną własność kosmitów, lecą na ziemię go szukać i złapać a ten zaś broni się i z nimi się bije. Główny bohater tej bajki to pedofil prezentujący przemoc

użytkownik usunięty
kanoo_03

Ed, Edd i Eddy - rozumiem, popieram, czasem można się pośmiać, ale trochę to głupkowate i czasem (nawet często) dość obleśne. Wkurza mnie też to, że główni bohaterowie tak często mają pecha (niestety, ale teoria o czyśćcu tego nie rozwiąże, gdyż została ona obalona).

Spongebob - no rzeczywiście, dość mocno porąbane, ale można się pośmiać, głupota Spongeboba naprawdę śmieszy, zamiast żenować.

Ben 10 - no ja się chyba zaraz zdenerwuję - chyba do 14 roku życia to była moja ulubiona bajka, tutaj przemoc jest w słusznej sprawie, to nie jest bajka dla pacyfistów, postacie zostały naprawdę pomysłowo zrobione, ten jego superzegarek - i to już jest oryginalne. Dubbing - bardzo przyjemny dla ucha, dopiero w późniejszych seriach jest już gorzej, zwłaszcza w przypadku niektórych kosmitów (np. Diamentogłowego, Kulopłota czy Inferno). I dam głowę, że Vilgax to tak naprawdę parodia Cthulhu (to samo się tyczy Dagona z "Ultimate Alien"). Krąg Strażników Płomienia, Wieczni Rycerze - tajne organizacje wyglądające jak jakieś loże masońskie, kult płomienia jako symbolu wiedzy - czyż nie jest to ewidentna aluzja do iluminatów (jak myślisz, dlaczego "Wodogrzmoty Małe" są tak popularne?!)?! No i jeszcze ci ezoterycy... https://pl.wikipedia.org/wiki/Ezoteryczny_Zakon_Dagona Właściwie, to teraz uważam go za takiego fajnego średniaka, można obejrzeć, jak się nie ma nic do roboty, ale całkiem fajny, pierwsza seria - 6/10 (niezły) i serduszko, Obca Potęga - 5/10, Ultimate Alien - 6/10 i serduszko, Omniverse - 4/10. A reboot? No, ten to akurat rzeczywiście jest totalnym gniotem i profanacją genialnego poprzednika.

użytkownik usunięty

Szukasz naprawdę durnych bajek? Proszę bardzo:
https://www.youtube.com/watch?v=czYRQP67NnU&t=1s
Oto moja lista:
11. Kornisz i Fistach
10. Johnny Test
9. Krowa i kurczak
8. Jam Łasica
7. Miraculous: Biedronka i Czarny Kot
6. Clarence
5. Dzieciak kontra kot
4. Steven Universe
3. Atomówki 2016
2. Teen Titans GO (Młodzi Tytani Akcja)
1. Wujcio Dobra Rada
Dałbym tu jeszcze: "Fanboy i Chum Chum", "Astro małpy", "Piekaczki", "Star Butterfly", "Główka pracuje" czy też "Sanjay i Craig", ale za mało o nich wiem.

ocenił(a) serial na 6
Adash

Dlaczego ???
Bo jak dla mnie to zwykła polska bajka, ale nic w niej głupiego nie widzę.
A np. Spongeboba albo Gumballa i Kornisza i Fistacha, Kurczaka Małego lub Ed Edd i Eddy bądź Miraculum:Biedronka i Czarny Kot nie uważasz za głupawe ???!
Odpowiedz, bo nie za bardzo rozumiem, dlaczego...

Fabian3200

Akurat tak się składa że rozmawiamy o bocianach a nie o Eddim ... myślę że gdybym tam założył temat to pewnie coś by o nich napisał ... tak czy siak widzę że jesteś dobrze obeznany w głupich bajkach :)

ocenił(a) serial na 6
Adash

Bo te które wymieniłem uważam po prostu za gorsze od wcześniejszych, polskich bajek.
No, ale to mój punkt widzenia.
Chciałem zapytać tylko, co uważasz w Bocianach za jakąś wielką głupotę, bo ja nie dostrzegłem w tej serii niczego co by ją wyróżniało, ani pozytywnie, ani negatywnie...
Bajka jak inne polskie...

Fabian3200

Uważam że bociany nie są na tyle istotne by roztrząsać nad pisaniem o nich kolejnych minuty życia ...

ocenił(a) serial na 6
Adash

Już jak wolisz, twoje poprzednie wypowiedzi niezbyt jasno wskazywały na powód dla którego tak oceniasz ten serial, chociaż jak chcesz, już nie dociekam...

Fabian3200

ja pierdziele ... Fabianie ile Ty masz lat 6, 7 czy może 9? Nie masz innych problemów niż dociekanie w kwestii j****** bocianów ?

Adash

Faktycznie beznadziejna bajka ... nie wiem o co się tu spierać.

WikwilPL

O niesamowite przygody i niesamowitą atmosferę...czyżby ta bajka wydawała ci się wkurzająca albo za głośna,czy co?

ocenił(a) serial na 6
Adash

Zdziwisz się - 16 lat.
Trafiłem na temat przypadkiem, po tym jak oceniłem tą bajkę gdy mi się przypomniała, jak wiele innych.
Zaskoczył mnie temat, bo mówiłeś że jest głupia, ale nie powiedziałeś dlaczego (poza cytowanym tekstem.)
Chociaż, dobrze, już nie roztrząsam, są ważniejsze sprawy.
PS
Moje pytanie nie miało charakteru prowokacji ani chęci wkurzenia kogoś.

Fabian3200

Dokładnie Fabian3200 musimy chronić swoje ulubione bajki!

ocenił(a) serial na 6
tomek8bit

Popieram...

użytkownik usunięty
Fabian3200

Co prawda komentarz został napisany dawno temu i nie dotyczy mnie, ale może ja odpowiem bardziej kulturalnym językiem co sądzę o tej bajce. Mogę czy to nie będzie miało sensu?

ocenił(a) serial na 6

Jeśli chcesz... Osobiście chciałbym tylko zaznaczyć, że w ciągu (mniej więcej) ostatnich dwóch lat Filmweb nieco mi zobojętniał(w żadnym wypadku nie ludzie), gdyż skierowałem się z powrotem w kierunku moich wcześniejszych, nieco nietypowych zainteresowań (Biblia, prawosławie, historia klasyczna), nadwątlonych w okresie dojrzewania.
Dotyczy to również refleksji nad kulturą popularną, w tym kreskówkami, nie obchodzi to już mnie szczególnie. Ale jeśli chcesz wyrazić własne zdanie, nie mam nic przeciw...

Adash

Mylisz się Adash!W takiej bajce są takie przygody że mało kto by potrafił wymyśleć taką fabułę spośród wielu twórców na świecie jeśli chodzi o te polskie kreskówki.Ale masz rację do kolacji w sam raz!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones