PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=359063}

Metalokalipsa

Metalocalypse
8,1 2 425
ocen
8,1 10 1 2425
Metalokalipsa
powrót do forum serialu Metalokalipsa

Jakie znaleźliście w kreskówce nawiązania do zespołów czy muzyków?


Ja zauważyłem mianowicie kilka nawiązań.
Były sklepy : Finntroll's i Gorgoroth's
Była restauracja: Burzum's
Było pole golfowe: Marduk's
Jeden odcinek opowiada o tym jak Dethklok idzie na terapie do psychologa. Członkowie Metallicy przechodzili terapię w podobnym celu;}.
Zespół Snakes N' Barrels jest wyraźnym nawiązaniem do Guns N' Roses
Także członkowie Dethklok są nawiązaniem to muzyków metalowych;}
Nathan Explosion to George Fisher z Cannibal Corpse;}.
Skwisgaar Skwigelf to Alexei Laiho z Children of Bodom.
Dalej nie pamiętam. Gdzieś napisane było kto jest kto.

Napiszecie jakie wy nawiązania znaleźliście.

ocenił(a) serial na 7
Wielebny

Murderface to Butler z Sabbathów,
Pickles to Devin Townsend ze Strapping Young Lad
a Toki to ten koleś z Meshuggah, który nigdy nie pamiętam jak się nazywa ;)

ocenił(a) serial na 7
Wielebny

A z samych nawiązań to jeszcze się gdzieś przewinął 'Dimmu Burger'.

Z takich bardziej ukrytych - solowa kapela Murderface'a 'Planet Piss' - Butler miał (ma?) swoje 'Plastic Planet'...

No i w dialogach często padają tytuły utworów różnych ;)

Na razie tyle, jak mi się jeszcze coś wspomni to dopisze :)
pzrd

Sozewski

W jednym odcinku jest wytwórnia Behemoth;D. W ty samym odcinku pada czyjeś imię i nazwisko, Adam Nergal, i jeszcze jakiś gościu ma na nazwisko Amarth;}.

ocenił(a) serial na 7
Wielebny

Jeden z odcinków dzieje się w Espoo w Finlandii, skąd pochodzą Children of Bodom. A pobliskie jezioro to prawdopodobnie właśnie Bodom ;)

W tym samym odcinku pojawia się jeszcze gość noszący imię Amon. [Amon Amarth]

No i Dethklok grał kiedyś koncert nad Zatoką Gdańską - a Gdańsk po angielsku to przecież DANZIG...

Sozewski

Zatoka Gdańska - ostatni odcinek pierwszego sezonu. troche sie zdziwiłem jak to zobaczyłem hehe:) jestem z Gdańska i mieszkam przy plaży, gdyby to sie działo naprawde do miałbym jakieś 3 minuty drogi na koncert hahah
finał światowego serialu koło mojej chaty:D spoko hehe
Gdańsk po angielsku jest 'Gdansk';) (po niemieckiemu jest 'Danzig' i strasznie mnie to wkurwia..)

ocenił(a) serial na 7
dyerjaymaker

No jasne, że po niemiecku - trochę się rozpędziłem ;) Chociaż kilka razy spotkałem się też z 'Danzig' używanym w angielskim.

A wracając do Metalocalypse, wyłapałem jeszcze ostatnio klub "Mastodon" i szkołę jazdy pana Gojira :)

dyerjaymaker

Danzig wcale nie brzmi tak źle. Odsyłam do youtube: Danzig - Mother. Piosenka bardzo przyjemna, a i artyska w pewnych kręgach bardzo szanowany.

judasz95

Z Glennem Danzig'iem zdaje się chodzi właśnie o to, że brzmi źle i robi kicz. Pierwsza płyta genialna - kompletnie beznadziejna - uwielbiam.

ocenił(a) serial na 9
Wielebny

a szefem wytwórni Behemoth jest James Grishnack

użytkownik usunięty
Wielebny

Ja tez ale z paroma sie nie zgodze :D
Były sklepy : Finntroll's i Gorgoroth's
Była restauracja: Burzum's i Dimmu Burger to wiadomo
Było pole golfowe: Marduk's
Metallica też przechodziła terapie ja dethklok. Była też strona w internecie w bajce w którymś odcinku co wygladała jak Metallicki.
Snakes N' Barrels - Guns N' Roses
Nathan Explosion to George Fisher z Cannibal Corpse;}.
Skwisgaar Skwigelf to nie Alexei Laiho z COB tylko nawiazanie do wirtuoza gitary Yngwie Malmsteena
Pickles to z Roger Taylor z Queenu albo Dave Lombardo .
Murderface to Butler z BS .
Tokiego jeszcze nie obczaiłem ale wydaje mi sie ze ten kolo z Dream Theather Mikael Akerfeld tak sie chyba zwał.
Jezioro Bodom by sie zgadzało nawet zagrali podobna solówke z Bodom After Midnight.
Pozatym dośc czesto używane są tytułu albumow grup metalowych ale mi sie nie chce wymieniac .

Z mojej strony to by było tyle co sadzicie .

ocenił(a) serial na 7

W Dream Theater to gra John Petrucci, Akerfeldt to w Opeth ;)

No jeśli chodzi o same postacie to nigdy nie było żadnego potwierdzenia od strony twórców. Wszystko to tylko domysły fanów ;)
Osobiście zauważyłem, że wygląd wzorowany zazwyczaj jest na jakiejś konkretnej postaci, ale ma się nijak do jej charakteru. Ten jest jakąś tam mieszanką zaczerpniętą z kilku innych wzorców plus jeszcze do tego stereotypów.

ocenił(a) serial na 7
Wielebny

I kolejne do kolekcji:
- Nathan zdawał maturę w "Carpathian Forest High"

Sozewski

Nawiązanie do płyty Mayhem "Dawn of the Black Hearts" z pierwszego odcinka:
"-rozwalił sobie mózg
-była z tego świetna okładka"

sunfenix

Gruba baba ze Skwigelfem w "Mordland" --> Whole Lotta Rosie??
Końcówka "Dethfam" z dziadkiem na wózku --> "One"?
DETHklok --> MegaDETH?

ocenił(a) serial na 8
Spitfeuer

W trzecim odcinku pojawia się w gazecie zdjęcie duńskiego księcia, który przypomina na nim młodego Larsa Ulricha, pochodzącego - jak wiadomo, właśnie z Danii. A obok, na drugim zdjęciu jest koleś, który wydaje mi się podobny do Lemmy'ego z Motorhead. Ale może to moja nadinterpretacja?

Gandalf_11

Lemmy faktycznie jest, czy Ulrich nie wiem, za to ten trzeci koleś w gazecie wygląda jak Lenin :D

Dethvengeance - torturowanie jeńca Dethklokiem tak jak Metallicą. I w ogóle wielka afera o mptrójki jak z Napsterem :P

Dethfashion - okładka w stylu Manowar

Wielebny

1. Nathan w 1 odcinku w supermarkecie wymienia w pewnym momencie niektore tytuly utworow Cannibal Corpse

2. Antonio "Tony" DeMarco Thunderbottom ze Snake N'Barrels przypomina Slasha (szczegolnie przez ten kapelusz) z Guns N'Roses (zbieg okolicznosci? :D), teraz w Velvet Revolver

3. Snizzy "Snazz" Bullets ze Snake N'Barrels przypomina mi Brian'a May'a z Queen (ta bujna czupryna :))

4. W odcinku Dethclown clown na poczatku spiewa jak Axel Rose z Guns N'Roses we fragmencie "Welcome to the jungle" (na na na na... charakterystyczny fragment :P)

ocenił(a) serial na 9
Wielebny

Numer z filharmonią londyńską zalatuje S&M;]

ocenił(a) serial na 9
prymonm

Wiecie w którym odcinku można usłyszeć Jamesa Hetfielda??

paula19930

W 1, 3, 4 i 6 pierwszego sezonu
oraz
w pierwszym z drugiego sezonu.

ocenił(a) serial na 8
Wielebny

Dimmu Burger było, Nathan miał koszmar, w którym reszta zespołu zdycha i sam musi pracować w fastfoodzie.

ocenił(a) serial na 8
ZozolToJa

A Toki Wartooth to oczywiście kreskówkowy odpowiednik Fredrika Thordendala.

ZozolToJa

A głos pod tego dzieciaka podkłada sam George "Corpsegrinder" Fisher, który w serialu był jeszcze zabójcą w metalowej masce.

ocenił(a) serial na 8
Wielebny

Była jeszcze kometa Nile w s02e08

ocenił(a) serial na 6
Wielebny

Mnie osobiście rozwalił początek 12 odcinka 1 sezonu - Skwissgar strzelający do smoków z gitary niczym Yngwie Malmsteen na okładce "Trilogy". Pomijając wygląd są oni zresztą dość podobni - super szybcy, zapatrzeni w siebie szwedzcy gitarowi wymiatacze :P

ocenił(a) serial na 9
Wielebny

W odcinku Dethtroll jest nawiązanie do kapeli Finntroll (czy jakoś tak :P ) i Nathan mówi, że "Killed by Troll" to idealna nazwa piosenki - nawiązanie do Killed by Death.

ocenił(a) serial na 10
Wielebny

W trzecim sezonie w odcinku DethHealth, jest St. Necrophagist Hospital.

ocenił(a) serial na 8
ocenił(a) serial na 8
RavenCrow

Nathan Explosion i jego "Explosion Sauce" - Doyle Wolfgang Von Frankenstein (Misfits) - "sprzedaje" ostry sos swojej własnej marki: "Made In Hell".

ocenił(a) serial na 8
Wielebny

Mashed Potato Johnson to Robert Johnson - między innymi oboje sprzedali duszę diabłu.

ocenił(a) serial na 9
Wielebny

A mi riff z "Go Into The Water" brzmiał zawsze jak "Agents of Brutality" Kreatora.

ocenił(a) serial na 8
Wielebny

Odcinek Dethfashion - okładka płyty na której muzycy mają... więcej mięśni niż w rzeczywistości, jest podobna do okładki Manowar - Blow Your Speakers.

ocenił(a) serial na 10
Wielebny

Zizz to KISS:)

ocenił(a) serial na 10
Wielebny

w którymś odcinku 4 serii jest jakiś szejk zwany Sotajumala

Wielebny

Pickels z początku był uderzająco podobny do Devina Towsenda, ale później zmieniono mu wygląd, inspirując się m. in. Dave'm Grohlem z Foo Fighters.
Magnus Hammersmith (były członek Dethklok) z kolei wygląda nieco mi na Alexa Skolnicka z Testament.
W pierwszym odcinku Murderface wspomina o tym, by odłączyć ledwo żyjącego kucharza od medycznej aparatury - "pull the plug". Death miał utwór o tym tytule na płycie Leprosy.
Pickles musiał przejść terapię przez uzależnienie od alkoholu w sezonie 3, jak James Hetfield.

ocenił(a) serial na 7
Wielebny

Ośrodek leczenia uzależnień, w którym wylądował Ogór nazywa się Malevolent Creation.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones