Mare z Easttown (2021)
Mare z Easttown: Sezon 1 Mare z Easttown sezon 1, odcinek 7
odcinek Mare z Easttown (2021)

Sacrament

1h 4m
8,1 733
oceny
8,1 10 1 733
Mare z Easttown
powrót do forum s1e7

Generalnie serial nie jest zły - warstwa psychologiczna bardzo dobra, ale niestety wątek kryminalny kuleje. Winslet aktorsko bardzo dobrze, jej partner Peters bardzo blado, a szkoda, bo ten aktor ma spory talent. Uważam, że całe śledztwo jest tylko dodatkiem do przemiany głównej bohaterki, a szkoda bo temat niby znany, ale można go było fajnie pokazać. Od początku było wiadomo, że mordercą jest ktoś z bliskiego kręgu, bo te seriale tak są już zaprogramowane od dawna. Lekko się zaskoczyłem, że to jednak Ryan, ale brałem pod uwagę taką możliwość już po drugim odcinku.
Nie podobały mi się takie zwykłe błędy gdzie np. główna podejrzana, którą obciążają dowody jest na wolności, albo diakon siedzi w areszcie za to, że utrudnia śledztwo, a Dylan, który w pewnym momencie staje się głównym podejrzanym po prostu jeździ po mieście i wymachuje spluwą. Zabrakło mi jakiegoś takie napięcia i oczekiwania na następny odcinek. Być może mam wyższe wymagania, bo jednak kilka dobrych seriali kryminalnych w życiu widziałem.
Była szansa żeby pójść na przekór i trochę zaskoczyć widza, ale niestety twórcy postanowili zrobić wszystko po bożemu i zamknąć dzieciaka w poprawczaku. Nie rozumiem dlaczego Mer nie odpuściła i nie pogadała ze swoją najlepszą przyjaciółką. Nie zauważyłem żeby się nawet przez chwilę biła z myślami; zamiast tego odebrała kobiecie, która zawsze przy niej stała całą rodzinę.
Może marudzę, ale uważam, że europejskie seriale (niektóre) pokazują bardziej prawdziwe oblicza policjantów i ich rozterki w różnych sytuacjach.

ocenił(a) serial na 7
Adam1Kluska

I jeszcze jedna dziwna rzez w wątku kryminalnym - czy ja dobrze rozumiem, że Ryan przejechał 20 kilometrów w jedną stronę na rowerze żeby spotkać się z Erin?

Adam1Kluska

Dokładnie. I nikt nie zauważył, że dziecka nie bylo przez kilka godzin? Zastanawia mnie tez kwestia telefonu. Do faceta dzwoni jego sekretna kochanka a on minute pozniej zostawia telefon w kieszeniu kurtki, gdzies na korytarzu? Strasznie naciagane.
Czemu Erin ustalila tak odlegle miejsce spotkania i zostawila rower w bagazniku samochodu ksiedza? Generalnie wątek księdza był dziwny, tak jakby w kazdym serialu musiał sie pojawić ksiądz o wątpliwej przeszłości.
Na Ryana też mam wrażenie zabrakło twórcom pomysłu. Najpierw pokazuja lekko zaburzonego chlopaka z problemami ze złością, a później płaczącego dzieciaka, ktory chcial tylko nastraszyc dziewczynę bronią (tak swoją drogą - co to za pomysł).
Do tego Billy byl caly we krwi, a John jak gdyby nigdy nic odwozil znajomych po imprezie i poszedl spac.

Masz rację, że to jest bardziej dramat na tle historii kryminalnej, potraktowanej trochę po łebkach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones