PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=849761}

Mare z Easttown

Mare of Easttown
7,9 42 984
oceny
7,9 10 1 42984
7,6 34
oceny krytyków
Mare z Easttown
powrót do forum serialu Mare z Easttown

Pochwała zwyczajności

ocenił(a) serial na 9

Mam wrażenie że w dzisiejszych czasach, kiedy żyje się szybko i głośno, serial Mare z Easttown kłóci się z głównym nurtem przemysłu rozrywkowego. Brak tu widowiskowych scen, strzelanin czy pościgów. Nie znajdziemy elementów typowych dla hollywoodzkich wielkich produkcji. A jednak serial przyciągnął wielu widzów. Dlaczego? Moim zdaniem właśnie te cechy, które wymieniłem stanowią o jego wyjątkowości. Można opowiedzieć ciekawą historię, świetnie napisaną, w sposób odmienny od większości. Właśnie niespiesznie tocząca się historia umiejscowiona w małym miasteczku, wśród zwykłych ludzi stała się niezwykle interesująca dla widzów na całym świecie. Doskonała rola Kate Winslet zupełnie mnie zaskoczyła. Zamiast amantki znanej głównie z filmu Titanic, mamy tu nie mniej niż więcej tylko babcię. Kate co prawda wygląda jeszcze młodo mimo że, co należy podkreślić, odmówiła jakichkolwiek retuszy czy głębszych makijaży podczas kręcenia tego serialu. Być może właśnie ta naturalność nie tylko w wyglądzie, ale i w grze aktorskiej, nie tylko Kate Winslet, ale również pozostałych aktorów, sprawia, że bardzo dobrze się to ogląda. Zakończenie jest zaskakujące i jak dla mnie nieprzewidywalne. Nie żałuję ani chwili spędzonej przed ekranem, ponieważ uważam ten serial za wyjątkowy. Takie produkcje obecnie bardzo rzadko pojawiają się w telewizji i tym bardziej należy je docenić.

ocenił(a) serial na 9
pyciam1

Zgadzam się. Dodam, że zwróciłam uwagę na wnętrze domów poszczególnych osób. U Mare widać, że mieszka dziecko. Sporo bałaganu a w nim główna bohaterka, która z trudem radzi sobie ze stratą. U tego narkomana widać, że dom jest mega zaniedbany, brudne ściany, drzwi aż czarne w często dotykanych miejscach itd. U starszego mężczyzny, wdowca widać, że nie radzi sobie z niedawną śmiercią żony (np. nieświeże jedzenie na stole). Te niby drobnostki tworzą realny klimat sprzeciwiający się instagramowemu pięknu ;)

ocenił(a) serial na 9
obserwacja

zauważyłyście, że tego rodzaju postrzeganie mają głównie kobiety? Tj że serial jest realny właśnie z takich powodów? Ja odnajduję te różnice w postrzeganiu może dlatego, że moje cv jest nieco podobne do sytuacji Mare. Mężczyźni komentują, że scenariusz nierealny. Ja, wdowa od 11 lat, samotnie wychowująca superinteligentne dziecko, które niestety ma swoją autorską depresję, stwierdzam, że być może główny wątek kryminalny ma jakieś braki (na szczęście nie dostrzegam), za to tło jest pięknie i realistyczne zarazem i to stwierdzam z całą rozciągłością, w dodatku czerpiąc z autpopsji. Dzieci w naszych czasach dorastają w klimacie noir - bez względu na to, jakie są psychicznie/fizycznie i jaki profil osobowości w nich odnajdujesz. Ciekawe i nieco bolesne zarazem. Matki mają zwykle przegwizdane w tym klimacie, bez względu na postawę aprobującą tudzież kontemplującą.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones