PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=498636}
3,8 11 074
oceny
3,8 10 1 11074
Malanowski & Partnerzy
powrót do forum serialu Malanowski & Partnerzy

Jaki jest faktyczny zakres uprawnień takiego detektywa ?

Nasi malanowscy detektywi stale łamią prawo. Montują, kamery podsłuchy i cały czas gdzieś się włamują. Z tego co wiem, to do czegoś takiego potrzebne są solidne podstawy prawne i nakaz prokuratorski, tymczasem nasi bohaterowie po prostu robią co chcą. A trzeba pamiętać, że wartość dowodowa rzeczy uzyskanych sposób niezgodny z prawem jest zerowa i taki dowód nie może zostać wykorzystany w sądzie.
W tym durnym serialu detektywi są chyba bogami - mogą wszystko.

użytkownik usunięty
New_World_Order

Mnie zastanawia to, czy w kilka sekund naprawdę da się otworzyć dowolne drzwi wytrychem. Bo w to wątpię. A na pewno wkurzające jest to, że podejrzani najczęściej mieszkają w domkach/willach i można ich łatwo podejrzeć. Większych minusów poza nowymi detektywami włącznie nie widzę.

ocenił(a) serial na 6

Jak masz sprawne ręce to wytrychem wszystko i szybko otworzysz :-) Ale trzeba wiedzieć jak, niektórzy nawet agrafką do włosów otwierają, ale te gorsze takie kłódki i niektóre zamki w drzwiach. Kilka filmików na YouTube nawet widziałem. Pozdro!

Oj panowie, you're missing the point :) chodziło mi procedury i techniki - NIELEGALNE techniki stosowane w tym bzdurnym serialu non-stop. Że już o ogólnym realizmie nie wspomnę. Strzelają się prawie w każdym odcinku, a o ilu strzelaninach w Polsce rocznie słyszycie ? 2-3 ? Są lepsi od brudnego Harolda.

użytkownik usunięty
New_World_Order

Co najwyżej wymachują ganatem w każdym odcinku. Obejrzałem, wszystkie odcinki i strzelanin było naprawdę MAŁO.

ocenił(a) serial na 6

Popieram ja zapamiętałem tylko jedną, 10 - 15 metrów od siebie strzelali do dwóch kolesi i nikt nie został trafiony :D To albo takiego winkla mają albo to były ślepaki. A uwierz mi że w Polsce dziennie jest mnóstwo strzelanin tylko nikt o tym za bardzo nie gada to u nas wolą popisać o pierdołach co się dzieje w sejmie PO PIS i te inne gówna, już nie róbcie z Polski takiej wiochy :P Ale ogólnie serial mi się "podobał" - oglądałem tylko do 50 odcinka + bo potem weszli do akcji dwoje nowych detektywów i niestety film stracił na swojej wartości i tym klimacie ehh ....

Ta, jasne, żeś obejrzał wszystkie gimbusie.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
archis_p

No i co wyzywasz bez powodu ? Problemy masz ze sobą gówniarzu ? Na FM teraz pełno takich kretynów jak ty, co kompensują sobie wyzwiskami mały mózg i genitalia.

ocenił(a) serial na 1
archis_p

Po co go wyzywasz. "debilu' 'debilu' debilu? Nie wyzywać się...

ocenił(a) serial na 2
Slowianin

To serial więc nie ma co się przejmować,że jest masa dziwnych zdarzeń.Ma przykuwać uwagę widzą więc jako taka akcja musi w tego typu serialu być(zresztą co bądź słabym strasznie).Taki detektyw jeśli załatwi sobie uprawnienia na posiadanie broni to może ją normalnie nosić,ba strzelać również,ale w bardzo wyjątkowych sytuacjach(w obronie własnej,ale tylko jeśli przeciwnik też posiada broń,musi celować w nogi i tego typu rzeczy)zresztą podobnie jak nasza Policja.Na pewno jednak nie może wkradać się do czyiś mieszkań i w nich myszkować(jest to normalne włamanie),co do innych przypadków nie będę się wypowiadał bo nie jest na tyle poinformowany.

New_World_Order

USTAWA
z dnia 6 lipca 2001 r.
o usługach detektywistycznych
Art. 7.
Wykonując usługi detektywistyczne, o których mowa w art. 2 ust. 1, detektyw nie może stosować środków technicznych oraz metod i czynności operacyjnorozpoznawczych, zastrzeżonych dla upoważnionych organów na mocy odrębnych przepisów.
I to by było na tyle jeśli chodzi o twoje pytanie. Podsłuchy i inne bajery odpadają.

użytkownik usunięty
jendrek_5

A i tak je pewnie stosują.

New_World_Order

NWO. Robią sieczkie z mózgu społeczeństwu. Teraz nikt się nie będzie burzył jak ktoś im będzie przeszukiwał chaty bo przecież w telewizorni też tak robią :lol:

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones