PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38724}

M*A*S*H

7,8 34 196
ocen
7,8 10 1 34196
8,0 6
ocen krytyków
M*A*S*H
powrót do forum serialu M*A*S*H

Witam wszystkich fanów i proszę, abyście napisali, kiedy M*A*S*H pojawił się w Polsce. Ciekawi
mnie to, a nie mam na ten temat wiele informacji. Wiem od rodziców, że nasz kochany serial
leciał w TVP w latach 90-tych. Domyśłam się, że wcześniej go nie było z powodu panującego u
nas komunizmu, a M*A*S*H, mimo że taki antywojenny, to jednak pokazuje walkę z komuną. Kto
wie, jak to było, niech się wypowie. M*A*S*H-owi eksperci, nie zawiedźcie mnie :)

ocenił(a) serial na 10
eagee

M*A*S*H leciał na TVP2 w wakacje rok albo 2 lata temu. Puszczono go od 1 sezonu, po 2 odcinki na dzień, wiec zapewne za szybko nie wróci na ekran,

ocenił(a) serial na 9
mirek89

-kiedy mash miał premierę w polsce?
-ostatnio leciał 2 lata temu

XDDDDDDD

eagee

Tak jak wyżej napisał Mirek89, ostatnio serial nadawała TVP2 i było to od maja 2009 do połowy 2011. Po nadaniu pierwszych sześciu sezonów o porze popołudniowej zrobili przerwę i po pewnym czasie wznowili emisję od 148. odcinka (7 sezon). Serial pokazali do końca oprócz finałowego odcinka "Goodbye, Farewell and Amen" który trwa około 100 minut - można łatwo ściągnąć film po angielsku, napisy też są dostępne - polecam. Nie pamiętam zaś jakiejkolwiek emisji ostatniego odcinka w polskiej telewizji. Te 255 odcinków nadanych przez Dwójkę, udało mi się skompletować na DVD, dzień w dzień było w domu nagrywanie i wspólne rodzinne oglądanie :)

W drugiej połowie lat 90. serial (nie wiem w jakiej części, ale chyba też 11 sezonów) nadawała TV4 albo Polsat - nie pamiętam dokładnie, chyba obie stacje. I z tego co pamiętam, z tym samym świetnym tłumaczeniem czytanym przez idealnie dobranego lektora, pana Janusza Szydłowskiego. Było to o tyle kiepskie, bo przerywali odcinki reklamami. Odcinki po 25 minut a oni wciskali jeszcze po 5-10 minut reklam. Znając życie, prędko nie wznowią emisji, a jeśli już to pewnie o jakiejś żenującej godzinie typu 5 rano. Może Puls nada ten serial? Zauważam po ich ramówce że lubią puszczać starsze produkcje z innych stacji i tutaj mają dla mnie wyższość nad polsatami, tvnami z ich telenowelami czy seryjnymi gniotami w stylu "dlaczego ja".

Pozdr! :)

ocenił(a) serial na 10
hawkeye_tcz

Gdzieś tak 91 lub 92 rok premiera w Polsce

giovanni50

Na pewno musiał paść poprzedni system. Ciężko sobie wyobrazić że w TV leci serial w którym "dobrzy" Amerykanie strzelają do "złych" komunistów.

ocenił(a) serial na 10
d4rek

wg wikipedii od 1990

ocenił(a) serial na 8
giovanni50

Rok 1990 by pasował, bo pamietam ze oglądałem Mash, grając na PC XT z monochromatycznym monitorem w Prince of Persia :-)

ocenił(a) serial na 9
d4rek

No nie wiem, Pierce i Mcintyre gardzili tą wojną, pułkownik Blake wszystko olewał, a fanatyczni patrioci i pasjonaci tej wojny (major Burns czy "super agent" Flagg) to były najbardziej komiczne postacie.

ocenił(a) serial na 10
eagee

na pewno początek lat 90 przez TVP 1 lub 2,.

ocenił(a) serial na 7
eagee

Lepiej puźno niż wcale. Przypadkiem znam dokładną datę premiery serialu w Telewizji Polskiej. Miałem taką manię że kiedyś prowadziłem zeszyt w którym zapisywałem wszystkie oglądane filmy wraz z datą. Pierwszy odcinek wyemitowano dnia 21 listopada 1990 roku o godz. 18:30 w programie drugim. Była to środa.

ocenił(a) serial na 8
ju7689sp9

Haha, dzięki za dokładna informację. Już zapomniałam, że kiedyś inicjowałam dyskusje na fimwebie, domagając się informacji o M*A*S*H-u, bez którego nie mogłam żyć :)

ocenił(a) serial na 10
ju7689sp9

250 odcinków, a TVP puszczała raz na tydzień po jednym...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones