PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=792543}
6,1 3 652
oceny
6,1 10 1 3652
Lombard. Życie pod zastaw
powrót do forum serialu Lombard. Życie pod zastaw

Braki kadrowe

ocenił(a) serial na 4

Czy to możliwe że w całym Wrocławiu jest tylko jeden policjant?

basslola

Większość to psy, więc bardzo możliwe

użytkownik usunięty
basslola

Co za trafna uwaga, akurat zapomniałem o tym wspomnieć w swoim poście "Lombard. Życie pod zastaw, czyli serial, który "Lombard" ma tylko w nazwie." ale tego już nie zmienię, bo stare konto zostało usunięte, ale wszystkie inne błędy powytykałem.
Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 4

Tam błedów i nieścisłości jest niestety dużo dużo więcej. Chociażby właściciel który sam niemalże leci z pięścią do klientów kiedy mu podpadną zamiast kulturalnie delikwentów wyprosić. (Po kimś ten Adek wyrywny jednak jest) Wiadomo że w tego typu delikatnym biznesie "z mordą" daleko się nie zajdzie.

ocenił(a) serial na 5
basslola

Najbardziej żenujący jest adek,gówniarz który każdemu spuszcza łomot,najgłośniej się śmiałem jak w którymś odcinku jakoś osiłek ze 2metry wzrostu conajmniej przychodzi do lombardu,ma kłótnie z Adkiem,potem wychodzą na zewnątrz i 3 głowy niższy i 3 razy mniejszy adek spuszcza mu łomot,reżyser ma wyobraźnię

pawel997402

Komicznie to wygląda. Ale podobno ma zawalczyć w MMA, więc zostanie zweryfikowany.

ocenił(a) serial na 3
basslola

Przeciez to tylko serial! Wez takiego Straznika Teksasu np. Walker raz jest tajniakiem, a raz udziela wywiadow w TV i nikt go nie poznaje. W kazdym serialu jest odrobina fantazji. Albo dajesz sie temu uwiesc dla przyjemnosci ogladania- ozmaitych smaczkow/watkow/ postaci, ktore budza twoja sympatie, albo cala historia Cie nie bawi. Natomiast nie ma chyba sensu dorabiac ideologi do stricte rozrywkowego projektu i z ,,lupa" wypatrywac potkniec. ;-) Zreszta, czy to naprawde takie nieprawdopodobne, ze wiekszosc spraw prowadzi wysoko postawiony policjant z pobliskiego posterunku?

ocenił(a) serial na 4
Edna_fw

Może bym się nie czepiała jakby nie telekamera, która chyba teraz jest rozdawana chyba jako nagroda karna. Właśnie dlatego nie oglądam polskich seriali, bo jednak to nie komedia i wymaga podstawowych zasad logiki i dedukcji. A policjant który jednego dnia zajmuje się gigantycznym przemytem broni i ruską mafią na drugi dzień biega po mieście za telefonem czy inną pierdołą to chyba jednak lekka przesada. Taki Chuck Norris i Ojciec Mateusz w jednym. Ogólnie robi się dramaturgia na poziomie brazylijskich telenoweli.

ocenił(a) serial na 3
basslola

W takim serialu zawsze jakies przeklamania beda. Juz samo ich angazowanie sie w klientow jest przeciez wydumane, ale oglada sie ok.

użytkownik usunięty
basslola

Bardzo mnie się podobał Twój komentarz. :D

Edna_fw

Wysoko postawiony aspirant? Acha.

ocenił(a) serial na 3
Volfram

Od dawna już nie oglądam tego serialu, bo właśnie przestał mnie bawić. Szczytem żenady było porwanie córki Beni, którego okoliczności przypominały odrażającą sprawę Madzi z Sosnowca. Poza tym, na początku serial utrzymany był w formie dających się lubić cwaniaczków, przy okazji robiących coś dobrego. Całkiem sympatyczna koncepcja. W ostatnim sezonie/nach można się było dowiedzieć, że lombard prowadzi się po to, ,,by pomagać innym''...!
Dodaj do tego błyskawicznie naprostowaną pijaczkę. Najpierw chlała przez całe życie i była wyrodna matką, po kilku miesiącach- wzorowa babcia. Mogłoby się zdarzyć, że starałaby się dla wnuczka, po takim oszałamiającym i niezrozumiałym geście porzuconej córki(następna irytująca bzdura) ale dalej byłaby prymitywną babą, mimo chęci nie potrafiącą dobrze zająć się dzieckiem...
No i Beton zaangażowany w sprawę a la Komenda... To już się niestrawne zrobiło!

Edna_fw

Ogólnie ta cała Benia ma coś z głową, bo jaki normalny człowiek chichra się jak kretyn bez powodu. A dziecko powinni jej odebrać, bo nie daj boże pomyli je ze skrzydełkiem kurczaka i będzie dramat

ocenił(a) serial na 3
Volfram

Z całkiem przyjemnego, naiwnego serialiku, zrobili bzdet. Do tego natrętnie ,,dydaktyczny''- jak ktoś zje trochę cukru, to zaraz mu się zęby popsują, Karol kiedyś spoko, z sezonu na sezon coraz bardziej irytujący swoją poprawnością. W ostatnich odcinkach, jakie widziałam, osiągnął apogeum. Benia jest kreowana na postać, którą na siłę każdy ma lubić, bo jest grana przez grubą aktorkę, a twórcy serialu postawili sobie misję, by uczyć tolerancji i akceptacji. Niby nie ma w tym nic złego, ale po pierwsze Polaków od dawna nie trzeba tego uczyć, po drugie robią to w tak natrętny i przesłodzony sposób, że osiągają momentami odwrotny efekt.
Hitem było też, jak u tego Mariusza znaleźli nakrętkę od wódki- ,,My z mamą nie pijemy wódki. Nie mamy też gości, zwłaszcza(!) takich co piją wódkę''... Bo wódka to gorszy typ alkoholu, który pija wyłącznie patologia.;-P Trzeba lansować zachodnie wina i whisky, bo to szczyt elegancji.;-P
Jak wspomniałam serial dla mnie stał się niestrawny.

Edna_fw

Z tą nakrętką widziałem, ale jakie było rozwiązanie tej ekscytującej zagadki? Kto jest tajemniczym skrytopijcą amatorem WÓDKI (oł maj gad!), bo nie pamietam? ;)

Ten "lolek" to też niezły przychlast. Bawi się pinglami w kłopotliwych sytuacjach, unika kontaktu wzrokowego, a gdy robi groźną minę, wygląda jak Jaś Fasola, który  odgrywa twardziela.  Z drugiej strony  jest też bardzo szlachetny;  ratuje matkę ziemię sortując śmieci, i gani każdego, kto tego nie robi. Piorunuje przy tym takiego bydlaka, groźną miną rzecz jasna.

ocenił(a) serial na 3
Volfram

Nie wiem i to mnie akurat najmniej interesuje. Rozwalił mnie ten beznadziejny tekst. Jakby normalni ludzie wódki się nie mogli napić...
No tak, jeszcze ta ekologia... Serial z całkiem fajnego, zrobił się beznadziejny.
Kiedyś, mimo całej swojej naiwności, miał fajne tekst, pokazywał ciekawe sytuacje i ludzkie problemy. Teraz to dydaktyczny gniot.

Edna_fw

Nurtuje mnie też pytanie, czy takie wymoczki, jak pedofil Maciek i miękiszon Lolek mogą mieć takie powodzenie u kobiet, ale ja tam nie wiem. To już rapującu Romek, mimo wyglądu powinien mieć chyba większe branie.

ocenił(a) serial na 3
Volfram

,,Pedofil Maciek''?? U mnie ,,większe branie'' na pewno miałby wykształcony, kulturalny facet, niż obwieś Romek. Jestem przekonana, że nie tylko u mnie. Tu akurat wszystko się zgadza. Tylko postać Karola zepsuli.

Edna_fw

Przecież on kopuluje z czternastolatką (przynajmniej na tyle wygląda ta mała żabka). Ja bym się bał, że jeszcze się to to weźmie, i popłacze  z bólu w trakcie. Ogólnie patologia.Z tym Romkiem rzeczywiście ciut przegiąłem, źle skalkulowałem :)

ocenił(a) serial na 3
Volfram

Zapomniałam jeszcze o ,,covidzie''. Najpierw chodzą w maskach, Marta omal nie umiera. Potem, chociaż niestety nic się w Polsce pod względem głupoty noszenia maseczek nie zmieniło, w serialu już o tym ani śladu.

ocenił(a) serial na 10
basslola

po 1 tam widac wiecej policjantow po 2 to Warszawa a nie Wrocław

hercules38

Warszawa ????hahahaha

ocenił(a) serial na 10
michalg_4

z czego sie cieszysz koles i tak Warszawa osle

hercules38

z gówna twojego

ocenił(a) serial na 10
michalg_4

morda w kubel gnoju

hercules38

Wrocław, a nie Warszawa. Doinformuj się zanim zaczniesz wyzywać ludzi od osłów.

basslola

to jest tylko film nie zauwazyłes halo....

basslola

No możliwe.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones