Line of Duty - Wydział wewnętrzny (2012)
Line of Duty - Wydział wewnętrzny: Sezon 6 Line of Duty - Wydział wewnętrzny sezon 6, odcinek 7

odcinek 7

7,2 46
ocen
7,2 10 1 46
Line of Duty Wydział wewnętrzny
powrót do forum s6e7

Jak wam się podobał finał? Jak go interpretujecie? Buckells był H? Albo inaczej - Czwartym?

Mi to nie gra. Nie pasuje mi to, że Jo Davidson podrzuciła mu akta i go wrobiła. Jakby był szefem i by się o tym dowiedział - Jo by już nie żyła. I tak sobie wybrał siedzenie w więzieniu? Nie pasuje mi jego charakter do bycia mózgiem. Poza tym jest za młody. H. powinien być stary albo starszy - biorąc pod uwagę jak odległych lat sięgały sprawy, które badali Steve i Kate i które łączyli ze sobą. I jego reakcja na uduszenie adwokata w więzieniu - miałaby być na pokaz?

Dlatego też uważam, że zakończenie jest subtelne, niedopowiedziane (nie każdy takiego oczekiwał) i głównym skorumpowanym gliną jest Osborne, którego ostatecznie nie dosięga the letter of the law. Byłaby to też ładna klamra zamykająca serial, bo od problemu Steva z nim właśnie serial się zaczyna. Jeśli tak miało być, to szkoda, że twórcy nie podkreślili tego trochę bardziej. Kolejnym argumentem za tą tezą jest dla mnie postać Patrici Carmichael (to ta sztywniarka, która przesłuchiwała Hastingsa). Za każdym razem jak na przesłuchaniu Jo padało nazwisko Osborne ona przekierowywała je na inne tory i jeśli dobrze pamietam, to robiła to nie tylko na przesłuchaniu. Może sama miała rozkazy z góry.

Dziwi mnie też to, że Jo dostała nowe życie, immunitet, skoro nie zeznawała w 100%. Nie zdradziła przecież, kogo uważała za swojego ojca, a jak było nam sugerowane to był skorumpowany glina. Może był to właśnie Osborne, przecież na pewno nie Buckells.

Jak dla mnie szkoda, że twórcy nie poszli w trochę inną stronę. Tak, a nie inaczej poprowadzili fabułę, bo po kilku genialnych sezonach ten, a już na pewno ostatni odcinek wydaje się bardzo płaski. Jednak szacunek dla nich za kilka na prawdę świetnych sezonów. Cheers!

tanczaca_elizabeth

Oczywiście, że to nie Buckells był H. Poza tymi argumentami, które przytoczyłaś warto zwrócić uwagę na jedną kwestię, a mianowicie zabójstwo Lakewella w więzieniu. Lee Banks dusił Jamesa, wszystkiemu przyglądał się trzęsący się jak galareta Buckells, po czym Banks powiedział do niego, że tak kończą krety.
Zatem Buckells był figurantem. Prawdziwy H wiedział, że wiadomości prędzej czy później mogą wyjść na jaw, dlatego albo kierował trop na Hiszpanię albo wplątał w to wszystko Buckellsa. Kto to mógł być? Pozostaje tylko jedna osoba: Osborne.
Razem z Buckellsem byli zamieszani w śmierć tego Lawrence'a Christophera. Buckells albo został zastraszony przez Osborne'a albo miał wobec niego jakiś dług.
Serial ma taką konstrukcję, że twórcy zostawiają sobie furtkę do stworzenia kolejnego sezonu. W ewentualnym 7. sezonie mogliby przedstawić historię jakiegoś byłego podwładnego Osborne'a, który ujawnia nieznane dotąd fakty i rozpoczyna się kolejne śledztwo w sprawie H.
A mogą też poprzestać na 6 sezonach i zakończyć wersją, że kogoś niby udaje się skazać za korupcję, ale w rzeczywistości są to płotki, a grube ryby i tak zawsze pozostaną na wolności.

me_how1916

1. Lee Banks był zwykłym pionkiem, najprawdopodobniej w ogóle nie miał pojęcia, kim jest H. Nie wiedziała tego nawet Jo. Serial wielokrotnie pokazuje zresztą, że H wydając rozkazy ukrywał swoją tożsamość przed przestępcami z łatwych do przewidzenia powodów. Prowadzi to do wniosku, że znała ją jedynie bardzo wąska grupa osób.

2. Słowa Lee do Buckellsa nie wskazują na nic istotnego, Tommy Hunter był głową całej tej organizacji i skończył w wiadomy sposób. Poza tym, serial jak mnóstwo innych intencjonalnie myli tropy i zwraca uwagę widza w określonym kierunku, co widać było perfekcyjnie zwłaszcza pod koniec 5. sezonu, gdy wszystko na ekranie sugerowało, że Hastings faktycznie jest umoczony, choć można było oczywiście się spodziewać, że nie jest.

3. Osborne definitywnie jest skorumpowany (każdy w tamtym wydziale z 2003 roku był), ale konstrukt H/Fourth Mana, jak zauważa pod koniec sam Buckells, to hipoteza policyjna. Niekoniecznie musi istnieć ktoś taki, zwłaszcza że współpracujących z mafią oficerów było dużo więcej.

4. Ślamazarność była przykrywką Buckellsa, co na pewnym etapie sugeruje Kate i co dobrze widać na jego ostatnim przesłuchaniu, gdy nawet powtarzając ciągle "bez komentarza" wykazuje zdecydowanie mniejsze zakłopotanie i przejawia wyraźnie większą pewność siebie (wystarczy porównać jego spokój do paniki Jo). Dziwi mnie negatywna reakcja na takie rozwiązanie, biorąc pod uwagę, że to dokładna kalka z powszechnie chwalonych "Podejrzanych", gdzie wszelkim podejrzeniom wymykał się w ten sposób Keyser Söze.

tanczaca_elizabeth

Jo zdradziła, kogo miała za swojego ojca - był to Fairbank i właśnie dlatego policja pojechała całą eskadrą do zakładu karnego, w którym odbywał karę.

ocenił(a) serial na 8
tanczaca_elizabeth

Generalnie finał mnie rozczarował. Ostatni odcinek jest chyba najsłabszy ze wszystkich sezonów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones