PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=856074}

Lekomania

Dopesick
7,9 8 034
oceny
7,9 10 1 8034
7,6 5
ocen krytyków
Lekomania
powrót do forum serialu Lekomania

Ciekawe, że ani w Pl ani na świecie nie mówi się głośno o tym preparacie. Jest on zwolniony z wszelkich regulacji. Można go kupić bez recepty w aptekach pod postacią tabletek na ból głowy, leków na kaszel, przeziębienie itd. Byłem na odwyku przez ten lek, i do tej pory nie mogę sobie poradzić z odstawieniem. Dodam, że nie byłem jedynym przypadkiem na oddziale który miał problemy z tą właśnie substancją. Wg. lekarzy miał wyleczyć silne migreny...
I cisza. Nic. W mediach są ważniejsze sprawy, poza tym farmaceutyczne lobby nie pozwoli aby ten temat przebił się do szerszej świadomości, zupełnie trafnie zostało to zobrazowane w powyższym serialu.

Piotr_Kostav

Ale kodeina to jest dużo słabszy preparat, serio, można nie brać 3 dni i człowiek żyje sobie, lekko skręt często mniejszy niż alkohol. Wręcz tu jest efekt opoznienia, jak walniesz dawkę wysoka biorąc mieszankę leków to po 2 dniach masz głównie problemy od zatrucia, niż od kody. Biorąc czysta kodeine bez paracetamolu czy innych dodatków masz tylko problemy typu ze snem co ureguluje Ci psychiatra łatwo. Skala kodeiny do oxy jest tak ogromna, że żeby mieć siłę 10 mg oxy to musisz zjeść tak ogrmna dawkę, że pewnie padniesz od samych dodatków w lekach. Przy kodzie jest ciężko, zmienia się metabolizm mózgu, ale ludzie żyją sobie z kodeina po 5-10 lat i nie jebie im się życie, oxy to tak potężne, że nie dasz rady brak rekreacyjnie
Opis dotyczy osoby dorosłej, co nie zaczynała od małego brac. Dorosły ma innaczsj niż dziecko, bo organizm już jest rozwinięty i psychika również.
tak, jest to problem, ale zgonow po kodzie to zliczydz rocznie kilka kilkanascie, taka skala to nawet nie problem. Nawet przy restrykcyjnej polityce Unii Europejskiej kodeina nie jest brana pod lupę jak oxy. ale to Prawda, jest problem, acz większym są benzo u młodych, bo odwyk jest bardzo ciężki, kodeina ma mocny, ale krótki skręt. A benzo to dla wielu nie do przejścia bez pomocy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones