PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35878}

Lalka

7,6 14 841
ocen
7,6 10 1 14841
Lalka
powrót do forum serialu Lalka

Rekonstrukcja cyfrowa

ocenił(a) serial na 9

serial jest już dostępny po rekonstrukcji cyfrowej w serwisie vod.pl.

martha65

Właśnie oglądam i jestem zauroczona. Zniknęły szaro-bure kolory, do tego bardzo dobra jakość dźwięku. Serial sam w sobie pierwsza klasa.

ocenił(a) serial na 9
martha65

od wczoraj jest emitowany na TVP HD o 21.35. Wczoraj były odcinki 1-2, w programie widzę, że w następny piątek będą kolejne dwa odcinki, i w piątek 8 listopada następne 2 odcinki... Niestety obraz jest w formacie 16:9, co oznacza, że został przycięty z oryginalnego formatu 4:3.

martha65

no to wróć na vod tam są obie wersje kadru i to z mniejszą kompresją, problemy pierwszego świata

martha65

No właśnie nie bardzo wiem dlaczego zmienia się format filmu ( podobnie zrobiono z 07 zgłoś się..) ...??!! Choć trzeba przyznać że jakość obrazu jest bardzo dobra na Blu Ray...U mnie po upscalowaniu do 4K przez mój odtwarzacz obraz jest doskonały...

ocenił(a) serial na 9
jacek2

niestety to jest powszechna praktyka przy rekonstrukcjach starszych filmów, pewnie dlatego, że większośc widzów nie chce mieć czarnych pasów po obu stronach obrazu i woli wersję okrojoną ale na pełny ekran. W serwisie vod są odcinki w obu wersjach, ale oczywiście jakość jest bez porównania gorsza...

ocenił(a) serial na 8
martha65

Świetnie się ogląda te filmy i seriale po obróbce cyfrowej, znacznie chętniej siadam przed telewizorem, kiedy jest w jakości HD. Trochę martwi mnie, że obraz jest w proporcji 16 : 9 dla filmów w oryginale zrealizowanych w formacie 4 : 3, gdyż, część
obrazu jest odrzucona a dla mnie to istotne aby był kompletny kadr. Natomiast nie przeszkadzają mi pasy po bokach telewizora. Wiele seriali jest tak prezentowanych,
to znaczy 16 : 9 np. "Janosik", "07 zgłoś się", "Chłopi".

martha65

Ukazał się również ostatnio na Blu Ray... czekam teraz na serial Noce i Dnie...

ocenił(a) serial na 9
jacek2

wiem, i z tej okazji chyba znów powtórzę sobie ten wspaniały serial. I na Noce i dnie również czekam... ;-)

martha65

Dziś przyszło mi wydanie blu ray, włączyłam fragment odcinka i naprawdę sztos - rewelacyjnie to wygląda, widać najdrobniejsze szczegóły <3

ocenił(a) serial na 9
martha65

Po rekonstrukcji wygląda lepiej niż wiele współczesnych polskich seriali.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones