PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=378865}

Kumple

Skins
7,8 87 944
oceny
7,8 10 1 87944
6,8 6
ocen krytyków
Kumple
powrót do forum serialu Kumple

Uwielbiam skinsów, bo naprawdę wciągają, ale w swoim uwielbieniu staram się zachowywać pewną dawkę obiektywizmu. I ten obiektywizm sprawia, że nigdy nie widziałam tej głębi i realizmu, którą przypisywano serialowi. Mam wrażenie, że nazywany jest realistycznym wyłącznie dlatego, bo bohaterowie na okrągło biorą narkotyki i uprawiają seks. Ich problemy SĄ wydumane właśnie. Tzn. dość typowe jak na nastoletni wiek, ale przez to mogą być uważane za głębokie tylko dla widzów w ich wieku. Nie chodzi o ocenianie, bo zdaję sobie sprawę z tego, że dla 16latki nieszczęśliwa miłość jest największym problemem we Wszechświecie, ale jeśli ma się o kilka lat więcej to wie się już, że bywają jednak większe problemy. W Skinsach wszyscy są ładni, raczej zamożni (pieniędzy na alkohol, dragi i imprezy nigdy im nie brakuje), nie ma tam problemu np. biedy, braku samoakceptacji, socjofobii, samotności, nadwagi, jakichś innych wstydliwych i trudnych chorób, nie wiem, ale dla mnie to są prawdziwie realistyczne problemy, których w ogóle nie egzemplifikują seriale (może jest 1 lub 2 wyjątki), a które dotykają wielu młodych ludzi, no ale takie problemy nie są tak efektowne jak np. próba samobójcza z dupy (to samobójstwo Effy jest tak bardzo nierealne, tzn. w ogóle nie ukazano psychologicznych motywów jej depresji - wszystko jest ok i nagle, z dnia na dzień wpada w jakąś paranoję, mało realistyczne. w ogóle mam wrażenie, że większość bohaterów to po prostu pewne typy (z wyjątkiem effy, u której nic się nie trzyma kupy tak naprawdę), a nie pogłębione psychologicznie postacie, żywi ludzie z krwi i kości /a próba samobójcza miałaby duże większy sens po tym wszystkim co działo się w odcinku w lesie, nie uważacie?/). Jeszcze raz - lubię ten serial, ale przypisywanie mu tej głębi i dziesiątego dna to spore nadużycie. Wg mnie to serial rozrywkowy.

Feliztriste

Zgadzam się. Dla mnie próba samobójcza Effy też miała miejsce zbyt szybko, z dnia na dzień. Może jednak chodzi o to, że Effy cały czas udawała, aż w końcu nie wytrzymała? Mogła mieć problemy psychiczne już wcześniej, tym bardziej, że już jako 14-letnia dziewczyna brała silne narkotyki.

Nie zgodzę się jednak, że wszyscy w Skinsach są ładni i zamożni. Dla mnie ładna była tylko Cassie i Effy, a przystojii - Maxxie i Freddie. Reszta była przeciętna. A zamożni? Sam widziałeś, że sprzedawali narkotyki, by mieć pieniądze, poza tym przypomnij sobie wątek rodziców Katie.

Serial "Skins" nie wnosi nic wartościowego, jednakże ja dzięki niemu zrozumiałam, że wredne osoby są często zranione, dlatego tak się zachowują (Katie i Cook).

ocenił(a) serial na 9
Feliztriste

Nie zgadzam się ani trochę, że jej choroba wzięła się znikąd. Oznaki były już wcześniej m.in:
- effy chorowała na mutyzm
- jej matka też chorowała na depresję
- brała narkotyki od dziecka, to nie jest obojętne dla mózgu
A choroby psychotyczne często ujawniają się nagle.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones