PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=378865}

Kumple

Skins
7,8 87 928
ocen
7,8 10 1 87928
6,6 5
ocen krytyków
Kumple
powrót do forum serialu Kumple

Franky

ocenił(a) serial na 8

Chciałam się trochę wypowiedzieć na temat postaci Franky. Nie wiem w sumie co inni o niej myślą, a bardzo chciałabym wiedzieć, bo mnie jej postać potwornie irytuje. Przemiana w kobietę, nagle stała się taka piękna, intrygująca i pożądana? Dajcie spokój. Po pierwsze, jak już parę osób zauważyło, jej historia staje się nieco podobna do Effy (mówię o sezonie 6 rzecz jasna). Matty, biedaczysko zdaje się być w związku z nią niczym Freddy z Eff. Ale nie można porównywać panny Stonem i Franky, bo ta druga do tej pierwszej w ogóle się nie umywa.Franky ma być łamaczką serc, piękną i tajemniczą jak Effy, tak zostaje przedstawiona w 6 sezonie. Niestety jednak nie pasuje do tej roli. Nie jest zjawiskowo ładna, albo chociaż zwyczajnie ładna. Jej uroda kompletnie mi nie odpowiada, bardzo rzadko wygląda w miarę okej, a z pewnością nie jest to wygląd łamaczki serc. Ot, bardzo mało wyróżniająca się z tłumu twarz, wydająca się smutna i nie na swój wiek. Dodatkowo ten push up od siedmiu boleści który ktoś już tu wspomniał. Rozumiem, że chcieli sprawić by wydawała się bardziej kobieca, ale to wygląda komicznie, szczególnie w scenach łóżkowych Luke'iem. A jej charakter? Jest nieprzekonująca. Halo, jeszcze ostatnio była zagubioną dziewczynką wyglądającą jak chłopak, teraz nagle sypia z każdym, pije, pali, imprezuje i robi Bóg wie co. Trochę to za szybkie, trochę to sztuczne. Niby ma wyrzuty sumienia z powodu śmierci Grace, jednak... To jak naskoczyła na Mini przed szkołą, po prostu zwaliło mnie z nóg. Może to nie jej wina, ale nie powinna tak się zachowywać, bądź co bądź gdyby nie ona, wszystko nadal byłoby okej. A ich wakacje... Znalazła się wiecznie nadąsana, głupia paniusia. Myśli, że Matty będzie za nią biegał, wykorzystuje to, że jest w niej zakochany. Złości się, że on dużo gada, że jest taki i owaki. Traktuje go jak śmiecia i zadziera nosa. Franky to według mnie najgorsza postać wszystkich generacji.

BWaldorf

Straaaaasznie wkurza mnie jej stosunek do Mattiego. Ogolem jest cala irytujaca, nie wiem czym sie zachwycac. Na pewno nie nadaje sie na lamaczke serc. I w sumie to glownie przez nia Grace nie zyje.
Btw. czytalam gdzie tu na forum, ze to nie ona gra w scenach milosnych, tylko ma dublerke

ocenił(a) serial na 10
BWaldorf

Tak, jest irytująca. Sztuczne jest jeszcze to, że w jednym odcinku jej TOTALNIE odwala, a w następnym prawi Mini 'kazania' o tym czy powiedziała komuś o dziecku.

ocenił(a) serial na 8
BWaldorf

o jejciu skąd miała wiedzieć że Grace umrze ? Matty ją zostawił samą i nie odzywał się do niej aż tu nagle dzwoni no cholera też bym się zdenerwowała . moim zdaniem jest baardzo zagubiona jak zresztą każdy z bohaterów . ale życia grace nie wróci , matty ja zostawił może chciała poczuć się kochana temu wciągnęła się w znajomość z Lukiem . Push up? Give me a break -.- ona ma 17 lat z tego co wiem piersi rosna do 21

ocenił(a) serial na 8
alice12354

Tak, tak, zostawił ją, ale CO MIAŁ ZROBIĆ? Spowodował wypadek, jeszcze te narkotyki. Dodatkowo, gdybym miała taką dziewczynę jak ona też bym się wkurzyła i dawo z nią zerwała :P (zakładając, że byłabym lesbijką ;P). Nie pamiętasz co wyprawiała, jak się burzyła kiedy dziewczyny radziły jej by pogadała z Mattym? Wstała jak obrażona i naburmuszona , a Matty'ego traktowała jak gówno. Był jej chłopakiem, ale mogła przecież zacząć flirtować z Luke'iem. co nie? Jest pusta i chamska, tyle mam do powiedzenia.

ocenił(a) serial na 9
BWaldorf

Co do tego burzenia się: nie wiem jak Ty ale mnie szlag trafia kiedy ludzie mówią mi co mam robić. Szczególnie gdy chodzi o coś tak prywatnego jak mój związek z kimś.
A zachowanie Franky... Pomijając fakt, że wszyscy ludzie popełniają błędy lub robią coś głupiego, to jakby nie było Franky od samego początku była dość pokręconą postacią O_o
Matty też z resztą nie jest święty...

BWaldorf

Ale zdajesz sobie sprawę że to tylko serial? ;)
Dziwi mnie jak niektórzy do tego emocjonalnie podchodzą bo jak czytam
"To jak naskoczyła na Mini przed szkołą, po prostu zwaliło mnie z nóg. Może to nie jej wina, ale nie powinna tak się zachowywać, bądź co bądź gdyby nie ona, wszystko nadal byłoby ok."
to nie wiem czy mam się śmiać czy płakać. Taki jest scenariusz, tak to zostało napisane. Chyba o to chodzi żeby postacie w serialu były różne, miały różne charaktery i ich zachowania nie zawsze muszą być takie jak "powinien się ktoś zachować" bo to byłaby bzdura. Mam wrażenie że niektórzy pomylili serial z reality show i wydaje im się że oglądają coś na żywo.
A co do wyglądu... nie wiem czy jesteś les czy hetero ale jeśli to drugie to powinnaś sobie uświadomić, że mało który mężczyzna spojrzy poważnie na twoją ocenę jej wyglądu. Ja jako mężczyzna hetero uważam, w 6 sezonie Franky wygląda mega seksownie dzięki temu, że jest ładna i naturalna jednocześnie. W 5 sezonie nie można było tego o niej powiedzieć więc zmiana w wyglądzie na plus. Jak na razie to podobnie do Effy z poprzednich generacji właśnie - najlepiej prezentująca się żeńska postać w tym sezonie, chociaż być może już niedługo bo nowa dziewczyna Alo, w zapowiedzi 7 odcinka wygląda więcej niż nieźle.

Kozi_7

podpisuję się pod komentarzem powyżej, TO JEST TYLKO SERIAL! Co do Franky to jedna z moich ulubionych postaci biorąc pod uwage wszystkie generacje. Ponadto, będąc dziewczyną, uważam, że jest ładna i ma to coś co przykuwa uwagę. Nie rozumiem porównywania jej do Effy, bo to 2 całkiem różne postacie, a pod wzgledem urody, to chyba nie ma nikogo kto podobałby się wszystkim. Dla mnie paskudny wręcz ohydny jest Alo, ale już na początku 5 sezon przekonałam się do niego, bo pasuje do postaci która gra. Ale to tylko serial

ocenił(a) serial na 8
heroina_

Co do Alo- rzeczywiście, nie grzeszy urodą :P. Co do Franky- wg mnie, fakt, iż nagle Matty, Luke i Nick są w niej zakochani to przegięcie. Robią z niej drugą Effy i to widać. Przynajmniej wzroują się na niej nieco, tworząc postać Franky.

heroina_

Dokładnie. A Franky jest moja ulubiona postacią. Alo z odcinka na odcinek staje się coraz ciekawszy i coraz barwniejszy, a nie przepadałam za nim na początku. Nie trawię za to Nicka. :| Mam jakąś nieuzasadnioną awersję do niego.

ocenił(a) serial na 8
Kozi_7

Oczywiście, że wiem, że to tylko serial i nie mam zamiaru mysleć, iż jest to reality show , lub coś innego co oglądamy na żywo ;). Co do jej wyglądu- specjalnie, żeby się o tym przekonać obejrzałam z trzema chłopakami pierwszy odcinek szóstego sezonu i żaden z nich nie stwierdził by jakoś bardziej wyróżniała się z tłumu, czy była seksowna. Szczerze mówiąc dwóch stwierdziło, że jest bardzo przeciętna. Znam też jednego chłopaka, który regularnie skinsów ogląda i gdy zapytałam go co sądzi o wyglądzie bohaterów 5 i 6, stwierdził, że Franky jest ładna, ale na przykład Grace o wiele bardziej mu się podobała. Jasne, można powiedzieć, że ci moi koledzy lecą tylko na dziewczyny o wyglądzie Barbie, podczas gdy Franky ma niebanalną urodę, ale sama od razu mówię, że tak nie jest.
Jak widać więc, są faceci którzy nie sądzą by była aż tak ładna. Więc to nie tylko moje zdanie.

BWaldorf

Ok. Kwesta gustu - każdy ma inny typ urody, który mu się podoba (i całe szczęście). Po prostu wcześniej napisałaś "Nie jest zjawiskowo ładna, albo chociaż zwyczajnie ładna". No i o ile z tą zjawiskowością mogę się zgodzić to z tym, że nie jest nawet zwyczajnie ładna już nie, dlatego wspomniałem o wyglądzie.
Pozdr.

ocenił(a) serial na 10
BWaldorf

Ja bardzo lubię Franky, chociaż na początku mnie bardzo irytowała - to głupie i dziecinne, ale hejtowałam ją, bo wyglądała jak lesba... na szczęście w tym momencie inaczej patrzę na ludzi, gdyż dojrzewam i w tym momencie tamte moje zachowanie było strasznie głupie. Lubię ją bardzo. Jest zjawiskowa, ma dziwny typ urody, co czyni ją bardziej interesującą, Ma w sobie TO COŚ, co mnie do niej przyciąga. Porównanie jej do Effy jest trochę głupie, bo to zupełnie inne postacie, więc nie ma nawet co porównywać, dlatego że każdy zupełnie różni się od bohaterów z innych generacji... Effy to zupełnie inna osoba, więc na tym ten temat bym zakończyła. Franky łamaczką serc? o.O LOL., no chyba nie. Uwielbiam ją - jest ciekawa, intrygująca i mnie kręci!

BWaldorf

Tobie może uroda nie odpowiada, ale ty nie jesteś wyrocznią. Dla mnie jest bardzo seksowna. I była jeszcze przed swoją przemianą, tylko bardzo ładnie ją ucharakteryzowali na przeciętną.
Ale zgodzę się z tym ze jest irytująca. Fizycznie jest świetna. Niestety rola którą odgrywa jest bardzo głupia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones