PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=94478}

Kroniki braciszka Cadfaela

Cadfael
8,3 932
oceny
8,3 10 1 932
Kroniki braciszka Cadfaela
powrót do forum serialu Kroniki braciszka Cadfaela

Całe życie Cadfaela to łatanie tego, co połamane, ale szczególnym fragmentem jest dla mnie odcinek ostatni, 'Pielgrzym nienawiści'. Tutaj uzbierały się chyba wszystkie możliwe przykłady nonsensownego samokatowania ciała za prawdziwe i urojone grzechy, zamiast konstruktywnego działania na rzecz poprawy tego, co się zniszczyło. W połączeniu z maściami braciszka... daje do myślenia. Na przykład przy obecnej modzie na gotyk...
Zaznaczam, że nie piszę tego jako stara dewotka, bo swoje w gotykach i wampirach odbębniłam :)

ocenił(a) serial na 9
TangoAndWaltz

Jeden warzy maści i skleja kości, a drugi sam sobie szkodzi, z pełną świadomością...

ocenił(a) serial na 10
TangoAndWaltz

Akcja serialu dzieje się w epoce romańskiej a nie gotyckiej (Druga ćwierć XII wieku czyli epoka walki Stefana z Blois z cesarzową Matyldą o tron angielski ) na gotyk to jest raczej zbyt wcześniej.

ocenił(a) serial na 9
Raedwald

O gotyku nie piszę w sensie historycznym, piszę w sensie stylistycznym (rock gotycki itp), jako swoistej fascynacji krwią, kalectwem i bólem.

ocenił(a) serial na 10
TangoAndWaltz

Myślałem że chodzi Ci o epokę gotycką. Epoka gotycka najwcześniej zaczęła się w drugiej połowie XII wieku a więc serial to jeszcze czasy romańskie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones